Полезные материалы

Факти з біографії Федора Емельяненко

  1. Початок занять спортом Федір народився в 1976 році в Рубіжному Луганської області. Коли йому було...
  2. кумири
  3. Прізвище
  4. Рахунок сутичок з чемпіонами UFC
  5. Чим займався під час паузи в бійцівської кар'єрі
  6. Найбільш вражаючі суперники і бої
  7. Особисте життя
  8. релігія
  9. хобі

Початок занять спортом

Федір народився в 1976 році в Рубіжному Луганської області. Коли йому було два роки, його родина переїхала в Старий Оскол Білгородської області. Бойовими мистецтвами Федір почав займатися в 11 років. Його першим тренером був Василь Іванович Гаврилов, що навчав хлопчаків самбо і дзюдо. Тренувальний зал секції розташовувався в бомбосховищі. Через рік занять Федір перейшов в спеціальний спортивний клас, зібраний Володимиром Михайловичем

Вороновим, який став згодом його постійним тренером на довгі роки. Тренуватися Федір не припиняв і коли вступив до ПТУ. З цього часу він вирішив займатися спортом на професійному рівні. Будучи цілеспрямованою людиною, Федір продовжив безперервні тренування і під час служби в армії, збільшивши м'язову масу за цей час більш ніж на 20 кілограмів. Після повернення на «громадянку» в 1997 році Ємельяненко став майстром спорту з самбо і дзюдо, а через рік отримав звання майстра спорту міжнародного класу з самбо.

брати

Федір Ємельяненко був другою дитиною в сім'ї. У нього є сестра Марина (старше на два роки), а також два молодших брата - Олександр та Іван. Олександр на п'ять років молодший за Федора. Любов до єдиноборств прищепив йому саме Федір, який наводив Олександра в ту секцію, де займався сам, оскільки брата не було з ким залишити вдома. Олександр також став виступати в ММА на профі-рівні. Він екс-чемпіон світу за версією ProFC. Ставав чемпіоном Росії, Європи і світу з бойового самбо, є майстром спорту з самбо і дзюдо і майстром спорту міжнародного класу з бойового самбо. Через пристрасть до алкоголю Олександр в останні роки неодноразово потрапляв в неприємні історії. В даний час він відбуває тюремне ув'язнення терміном в 4,5 року за згвалтування домогосподарки. Різниця у віці Федора з наймолодшим братом Іваном становить 12 років. Про це брате інформації мало. Відомо тільки, що він є майстром спорту з бойового самбо та рукопашного бою, займався боксом. Однак професійну бійцівського кар'єру Іван робити не став.

Однак професійну бійцівського кар'єру Іван робити не став

Служба в армії

Фото: З особистого архіву Федора Емельяненко

кумири

Як таких кумирів в дитячому та підлітковому віці у Федора не було. Але були люди - видатні атлети, легенди радянського спорту, яким він намагався наслідувати, за якими тягнувся. Перш за все це олімпійський чемпіон, багаторазовий рекордсмен світу з важкої атлетики Юрій Власов, триразовий олімпійський чемпіон з класичної (греко-римської) боротьби Олександр Карелін і також триразовий олімпійський чемпіон з вільної боротьби Олександр Медведь. Також Федір захоплювався в юності збірної Радянського Союзу з хокею з шайбою, яку за вражаючу силу, міць і майстерність заокеанські спортивні ЗМІ часто називали «Червоної машиною». А коли Федір став займатися єдиноборствами, то брав приклад з таких бійців, як Олег Тактаров, Ігор Вовчанчин і Ренді Кутюр.

Бої за участю дітей Кадирова. Чому Ємельяненко проти цього

У Грозному відбулися бої з ММА за участю дітей Кадирова. Ємельяненко виступив проти і отримав порцію критики від представників Чечні.

Прізвище

Бійцівські прізвисько Останній Імператор не вигадували ні сам Федір, ні його друзі, ні члени команди. Так нарекли Ємельяненко японські фанати змішаних єдиноборств, коли він проводив бої в Країні висхідного сонця. Воно закріпилося за ним в лізі Pride. Однак у зв'язку з цим сам Федір незмінно говорить, що останній імператор в Росії був один - Микола II, і він ні в якій мірі не має наміру претендувати на ці лаври. Хоча саме по собі прізвисько дійсно дуже колоритне.

Хоча саме по собі прізвисько дійсно дуже колоритне

Бій проти гіганта Хон Ман Чоя

Фото: Reuters.

Рахунок сутичок з чемпіонами UFC

Загальний рахунок Федора в протистояннях з бійцями, які до цих пір носили звання чемпіона найпрестижнішої на сьогодні організації в світі, що організує і проводить бої зі змішаних єдиноборств, - UFC, становить 7-1. Ємельяненко перемагав американця Кевіна Рендлмена, американця Марка Коулмена (двічі), бразильця Антоніу Родрігу Ногейра (двічі), американця Тіма Сільвію і білоруса Андрія Орловського, а програв лише бразильцю Фабрісіо Вердум.

Чим займався під час паузи в бійцівської кар'єрі

Федір оголосив про завершення профі-кар'єри в ММА 21 червня 2012 після перемоги нокаутом над бразильцем Педро Різзо. На його рішення про відхід вплинула сім'я. «Дочки ростуть без мене, а я хочу більше часу проводити з ними. У цьому бачу сенс свого життя, тому настав час піти », - говорив тоді Федір. Проте він продовжував підтримувати спортивну форму. 16 травня 2012 Ємельяненко був обраний першим президентом створеного Союзу змішаних бойових єдиноборств ММА Росії. У серпні того ж року став членом Ради з розвитку фізкультури і спорту, після чого переїхав з сім'єю з Старого Оскола в Москву. У тому ж році Ємельяненко став радником міністра спорту РФ, а також видав написану в співавторстві книгу «Самбо - наука перемагати». 14 липня 2015 року Федір заявив про своє повернення в професійний спорт і 31 грудня того ж року провів свій перший бій після перерви в рамках новорічного шоу Rizin в Японії, здобувши перемогу технічним нокаутом над індійцем Джайдіп Сінгхом.

14 липня 2015 року Федір заявив про своє повернення в професійний спорт і 31 грудня того ж року провів свій перший бій після перерви в рамках новорічного шоу Rizin в Японії, здобувши перемогу технічним нокаутом над індійцем Джайдіп Сінгхом

Нагороди Федора Емельяненко в Палаці спорту імені Олександра Невського

Фото: Денис Тирін, "Чемпіонат"

Найбільш вражаючі суперники і бої

Федір виділяє двох суперників з багатого та яскравого послужного списку його професійної кар'єри. Це Антоніу Родрігу Ногейра і Мірко «Кро Коп» Филипович. З Ногейра Ємельяненко бився тричі. Федір відзначає, що в середині 2000-х років Ногейра був на піку форми. «Він чудовий борець, і наші поєдинки проходили, в основному, в партері. З Филиповичем же я провів один поєдинок. Мірко - ударник, і змагалися ми здебільшого в стійці. Я вважаю, що боєць ММА повинен боротися і боксувати однаково добре », - говорить Федір.

Особисте життя

Свою нинішню дружину Оксану Федір знає ще зі шкільних років. Їхнє знайомство відбулося в піонерському таборі. Згодом вони зблизилися, і Оксана чекала Федора з армії. Вони одружилися в 1999 році. У тому ж році у молодят з'явилася дитина - дочка Маша. Однак перший шлюб Федора розпався після семи років спільного життя. У 2007-му у Ємельяненко народилася дочка Василина від фактичного шлюбу з подругою Мариною. Через два роки Федір узаконив стосунки зі своєю другою дружиною. А ще через два роки у пари з'явилася на світ донька Єлизавета. Однак в 2013 році Федір і Марина розлучилися, і незабаром Ємельяненко знову повернувся до Оксани, з якою вони обвінчалися в лютому 2014 року.

Однак в 2013 році Федір і Марина розлучилися, і незабаром Ємельяненко знову повернувся до Оксани, з якою вони обвінчалися в лютому 2014 року

Ємельяненко тренує свою команду Fedor Team. У спарингу з Анатолієм струмів

Фото: Денис Тирін, "Чемпіонат"

релігія

Серйозно замислюватися про питання віри Ємельяненко почав ще під час служби в армії, однак яскраво виражений характер віра для Федора прийняла з 2006 року. «Все сталося в Нижньому Новгороді. Одного разу мене запросили туди на змагання, а заодно і на екскурсію по святих місцях. Коли я побував там, всередині мене щось сильно змінилося. Я не просто зрозумів, а відчув, що бог є. Пізніше в храмі я познайомився з отцем Андрієм, став приходити до нього на сповідь, а потім попросив його стати моїм духівником, і він погодився. Перед кожним боєм він благословляє мене », - розповідає Федір. З тих пір як в його житті важливу роль стала грати релігія, він почав часто згадувати в інтерв'ю бога. Особливо відомою стала фраза «На все воля божа», що є життєвим девізом Федора. Він щосуботи та щонеділі відвідує службу - вечірню і літургію, а також ходить до церкви по великих святах. «Життя у Христі - перш за все, потім все інше. Іноді мене запитують, як вдається поєднувати віру і життя. Але їх адже неможливо поєднувати, тому що вони не розділені. Вірою можна просто жити », - каже Федір.

хобі

Вільний час Федір, як правило, присвячує родині - основний час дозвілля приділяє дружині і своїм дітям. Але також любить слухати музику, дивитися фільми, малювати (що вміє робити відмінно) і читати. «Якщо з'являється вільна хвилинка на зборах або в поїзді - читаю. Зокрема, житія святих, іншу духовну літературу, а також історичні книги. Дуже люблю Івана Шмельова, особливо «Літо господнє». Фільми дивлюся хороші і різноманітні - старі, вітчизняні та зарубіжні. Чи не дивлюся маячні фільми. Також в шахи граю практично кожен день », - розповідає Федір.

Також в шахи граю практично кожен день », - розповідає Федір

«Іноді мене запитують, як вдається поєднувати віру і життя. Але їх адже неможливо поєднувати, тому що вони не розділені »

Фото: РИА Новости