Полезные материалы

Ледечка - крута. Правила слалому в сноуборді - убогі

ОЛІМПІАДА-2018. сноуборд

Наші сноубордисти залишилися без медалей Олімпіади в самій російській дисципліни - паралельному гігантському слаломі. Наші сноубордисти залишилися без медалей   Олімпіади   в самій російській дисципліни - паралельному гігантському слаломі

Жінки. Паралельний гігантський слалом. Фото "СЕ"

Сноуборд. Пхенчхан (Корея). XXIII Олімпійські зимові ігри. Жінки. Паралельний гігантський слалом
1. Естер Ледечка (Чехія)
2. Зеліна Йорг (Німеччина)
3. Рамона Хофмайстера (Німеччина)
4. Олена Заварзіна (Росія)

Олена Заварзіна (Росія)

Чоловіки. Паралельний гігантський слалом. Фото "СЕ"

Чоловіки. Паралельний гігантський слалом
1. Невін Гальмаріні (Швейцарія)
2. Лі Сан Хо (Корея)
3. Жан Кошир (Словенія)
4. Сільвен Дюфур (Франція)

чешка Естер Ледечка стала першою в історії Олімпіад спортсменкою, котра завоювала золоті нагороди в сноуборді і гірських лижах. Але змагання в паралельному гігантському слаломі в сноуборді запам'яталися не тільки шикарним виступом прекрасної чешки і невдачею Олени Заварзін в боротьбі за бронзу, але і доказом того, що нові правила - убозтво.

Але змагання в паралельному гігантському слаломі в сноуборді запам'яталися не тільки шикарним виступом прекрасної чешки і невдачею   Олени Заварзін   в боротьбі за бронзу, але і доказом того, що нові правила - убозтво

Вайлд Вік (ліворуч) програв італійцю Роланду ФІШНАЛЛЕРУ на фініші 1/8 фіналу. фото AFP

ОДНА СПРОБА, І ВСЕ ПРОПАЛО

Пам'ятайте, як в Сочі Віктор Уайлд у другій спробі паралельного гігантського слалому стартував за швейцарцем невинно Гальмаріні, а на фініші вискочив з-за спини і виграв? Так ось, такого більше не повториться ніколи. Тому що на вимогу телевізійників другу спробу скасували. Нібито, було занадто довго, затягнуте. Буде круто і красиво. І набагато швидше.

Набагато швидше - так. Круто і красиво? Ні. Зрозуміло, що зараз про це говорити безглуздо, і до нового формату пора б звикнути. Але чи часто звертають на це увагу на етапах Кубка світу і навіть на чемпіонатах світу? Зовсім ні. Увага всього світу прикута до таких дисциплін тільки на Олімпіадах.

Єдина спроба, якщо одна з двох трас швидше за іншу - це абсолютно нерівні умови. Можна сказати, що потрібно краще виступати в кваліфікації, де спроб дві і шанси рівні, але в заїздах на вибування у одного спортсмена величезну перевагу перед іншими. Саме в Пхенчхані якнайшвидше опинилася червона траса, на яку за результатами кваліфікації потрапляють найкращі. У спробі зробити щось краще і яскравіше МОК просто вбив цікавий вид спорту.

У спробі зробити щось краще і яскравіше МОК просто вбив цікавий вид спорту

Падіння Олени Заварзін. фото REUTERS

В СОЧІ БУЛО ЧЕСНО

Думаєте, це виправдання невдач російських спортсменів, з яких тільки Альона Заварзіна стартувала по червоній трасі? Зовсім ні. З боротьби за нагороди вибули не тільки Віктор Уайлд і Катерина Тудегешева , Але і такі сильні спортсмени, як Юлія Дуймовіц, Бенджамін Карл, Іна Мещік, Томоко Такеучі і багато інших. Та ж Юлія Дуймовіц ледь не зламала палиці після фінішу, б'ючи сніг. 5:27 - такий катастрофічний рахунок між спортсменами по синьою і червоною трасах в вирішальних заїздах. Проти статистики не посперечаєшся.

- На пологих ділянках синя траса була повільніше, - сказав Віктор Уайлд, що не потрапив навіть до чвертьфіналу. - У Сочі все було по-іншому. Там було чесно, а за новими правилами все вирішує кваліфікація. Я проїхав її невдало - і відразу все стало зрозуміло. Заради видовища страждає наш спорт.

- Червона траса швидше, це очевидно, - підтвердила Катерина Тудегешева. - Формат з двома заїздами був би більш справедливим. Але я себе не виправдовую - потрібно було краще виступати в кваліфікації і потрапляти на червону трасу.

Призер Олімпійських ігор 1994 в гірських лижах Світлана Гладишева запропонувала спортсменам виступити з колективним протестом, але це марно. У 2015-му після виключення з програми Олімпіад паралельного слалому хто тільки не протестував, але МОК вирішив так зробити і зробив.

Звичайно, можна поставити резонне питання - чому ж тоді все одно перемогли фаворити? Тому, що на даний момент вони сильніші. Але у конкурентів майже не було шансів щось змінити.

Але у конкурентів майже не було шансів щось змінити

Естер ЛЕДЕЧКА стала олімпійською чемпіонкою Пхенчхана і в сноуборді, і в гірських лижах. фото AFP

Несправедливість правил не скасовує велич чешки Естер Ледечкі, яка назавжди увійшла в історію Олімпіад як спортсменка, яка перемогла і в гірських лижах, і в сноуборді - абсолютно різних видах спорту. 22-річну чешку можна вважати головною героїнею Ігор-2018. А швейцарець Невін Гальмаріні після другого місця в Сочі не опустив руки, чотири роки гарував і домігся перемоги.

Олена Заварзіна стала головною невдахою паралельного гіганта. У півфіналі і в заїзді за бронзу у неї була червона траса, але свою перевагу вона не реалізувала, допустивши два падіння.

Олімпійський календар // Медальний залік Олімпіади-2018

Круто і красиво?
Але чи часто звертають на це увагу на етапах Кубка світу і навіть на чемпіонатах світу?
Звичайно, можна поставити резонне питання - чому ж тоді все одно перемогли фаворити?