Полезные материалы

Постфініш Формули-1: династія Росберг, божевільний Макс і поневіряння "Марусі"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

1 грудня 2016, 10:14 Переглядів:

Росберга зустрічають на батьківщині. Фото AFP.

Черговий, 67-й, сезон Формули-1 завершено. З 2016-му знову впевнено домінував "Мерседес". За 19 уикендов "Срібні стріли" упускали ініціативу лише двічі. Барселону засікла зайва агресивність власних пілотів - Гран-прі закінчилося для Хемілтона і Росберга подвійним сходом. Другий раз хлопців з Бреклі підвела техніка - в Малайзії Хем сходить, Ніко ледь фінішує третім. Гран-прі Японії принесло англо-німецькому концерну дострокову перемогу: за 4 етапи до кінця сезону "Мерседес" став триразовим володарем Кубка Конструкторів (2014 року, 2015-го, 2016).
Після цього Льюїс і Ніко оформили два дубля в США і Мексиці, не залишивши й шансу на титул кому-небудь ще. Цього вікенду в Яс-Марині дуель "Мерсів", чия дружба, а потім ворожнеча, розпочалися в далекому дитинстві, досягла піку: Ніко Росберг став новим чемпіоном, замінивши на посаді Льюїса Хемілтона. Після десятиліть боротьби, яка переросла в справжню ворожнечу, кидків кепками і титулів Льюїса Ніко обійшов напарника, змусивши Екклстоуна проковтнути фразу "Для маркетингу Ф-1 Льюїс - кращий чемпіон, ніж Росберг". Німець сприйняв чемпіонство вельми стримано. А Льюїс став частіше повторювати, що він більше не бачить гонку центром свого життя і хотів би переключитися на музику. Ситуація схожа на ситуацію між Лаудою і Хантом: Ніккі після першого титулу продовжив переможну кар'єру, а Джеймс, ставши чемпіоном, втратив інтерес до Королівським гонок. Ну а поки "Мерседес" мчав вперед, в світі Ф-1 відбувалося багато чого цікавого.

"Хаас". Остання американська команда в Ф-1 брала участь в 1986 році і називалася "Хаас Лола", в честь засновника Карла Хааса. Вона заробила 6 очок і запам'яталася лише частими сходами. Після 37 сезону команди з США в паддоку не бачили, поки через 30 років інший Хаас, однофамілець Карла, Джин, не прийшов з "Хаас Рейсінг". 67-річний бізнесмен був знайомий з автоспортом: його команда кілька років успішно виступала в серіях NASCAR і "Індікар". Хаас швидко зрозумів, що на самостійний успіх в світі Ф-1 підуть роки, і знайшов сильного союзника - "Феррарі". Хлопці з Маранелло погодилися продати американцям торішні розробки, що дало плоди вже в перших гонках: в Австралії, Бахрейні і Росії Ромен Грожан стабільно "паркувався" в очковій зоні. Правда, другу половину сезону "Хаас" стабільно підводила техніка, і обидва боліди плелися в кінці пелотону. Джину потрібно рішуче переглянути стратегію, якщо він хоче залишитися у Формулі. Але в цілому спроба непогана.

Засновнику "Хаас Лола" не вистачило якихось місяців, щоб побачити, як його мрію виконує інший Хаас - 29 червень 2016 Карл Хаас помер від хвороби Альцгеймера у віці 86 років.

Ультрам'якого. З 2016-му "Піреллі" представила новий склад шин - "Ультрасофт". Це більш м'який і менш "долгоживущий" склад сликов. Як кажуть в "Піреллі", "ультрасофт" буде використовуватися тільки на міських трасах. До слова, окрас обідків нових покришок фіолетовий - колір, яким підкреслюється найкращий час кола. "Ми бачимо, що в Монако або Сінгапурі рівень зносу занадто малий, - пояснив глава "Піреллі" Пол Хембрі. - Машини майже не ковзають. Зміни, які ми внесемо, повинні підвищити темпи зносу. Якісь ще зміни вносити пізно, тим більше машини в майбутньому році стануть швидше. Вони додають щороку ". Також британець повідомив, що" ультрасофт "несе в собі ефект" зриву ": після певної кількості кіл шини будуть схильні до істотної деградації. Це змусить проводити більше піт-стопів і дасть варіанти в тактиці на вікенд.

"Маруся" в "Манор". Думати, що "Манор" з'явилася в Ф-1 в цьому році - помилка. "Манор Рейсінг" заснував Джон Бут в 1990 році, але право на виступ у вищій формульної серії вона отримала лише в 2009-му. У 2010-му в паддоку повинна була з'явитися "Манор Гран-прі" на основі команди Ф-3 "Манор Моторспорт". Однак екстравагантний мільярдер Річард Бренсон, чия корпорація роком раніше спонсорувала команду Ф-1 "Браун", вирішив обзавестися власною командою. Бренсон купив "Манор", перейменувавши її в "Вірджін Рейсінг".
Коли в 2012 році Бренсону набридло "гратися з машинками", акції "Вірджін" викупила "Маруся Моторс" не менше одіозного росіянина Миколи Фоменко. Але історія "Марусі» не була світлою: молодий Жуль Б'янки в 2014-му в Японії потрапив в аварію, яка стала смертельною. Тест-пілот Марія де Вільота на тренуваннях також потрапила в аварію, яка позбавила її очі. "Маруся" Фоменко набрала кредитів на 100 млн євро і самоліквідувалася. У 2015 році "безхазяйна" команда виступала як "Манор-Маруся", з англійської ліцензією і "клієнтськими" двигунами "Феррарі". У цьому сезоні вже просто "Манор" їхала зазвичай в кінці пелотону. Хоча для такої крихітної (в порівнянні з "гігантами" "Мерседес" і "Феррарі") команди результати все одно непогані.

Хід биків. Єдиний представник Росії в пелотоні Данило Квят, тоді ще бойовий пілот "Ред Булл", на домашньому Гран-прі сильно "начудив": двічі вдарив ззаду "Феррарі" Феттеля і спричинив серію аварій. У колі фанатів першотравневі промахи пілота стали називати "Ефектом Квята". Сам Данило після Сочі і ряду інших похибок піддався жорсткій критиці, і керівництво "Биков" прийняло безпрецедентне рішення: Квят переходить назад в "Торо Россо", а його місце займе 18-річний голландець "ТР" Макс Ферстаппен, згодом одна з найбільш неоднозначних фігур в паддоку. Багато пілотів встали на захист Квята, але Крістіан Хорнер був непохитний. Офіційно це було зроблено з метою "послабити тиск на Квята, а також розрядити напружені відносини між Ферстаппеном і його напарником по команді Карлос Сайнс".

"Шалений Макс". Феномен юного голландця Ферстаппена не залишився непоміченим. За кермом бойового авто "Биков" він примудрився виграти першу ж гонку в Іспанії. Макс - потомствений гонщик: його батько Йос був пілотом Ф-1, а мати Софі Кюмпмен - успішна бельгійська картінгістка. Завдяки лазівку в правилах ФІА, яку незабаром закрили, Макс отримав суперліцензію в 16 (!) Років. Його талант, характер, виховання і зв'язку батька привели до того, що юний пілот злегка зізналася, як відзначають його колеги по паддоку. Ферстаппен на трасі почав задиратися з пілотами "Феррарі": спершу була серія інцидентів з Райкконеном, після чого він кілька разів зчепився з Феттелем. Обидва гонщика "Скудерії" були незадоволені стилем водіння голландця. І з кожним разом пілот відповідав все нахабніше і нахабніше. Піком став інцидент в Мексиці, де Макс помилково зрізав поворот і повинен був віддати Феттелю позицію, але не зробив цього, порушивши регламент і викликавши бурю емоцій у Себа. Макс приїхав третім, але в кімнаті для зважувань був повідомлений про штраф на 5 секунд, і в заліку зайняв 5-е місце, пропускаючи вперед Феттеля і партнера по команді Ріккардо. Кубок дістався Себу, але ненадовго. Через пару годин стюарди вирішили, що Феттель теж порушував в боротьбі з Ріккардо і повинен бути оштрафований на 10 секунд. Бронзова нагорода змінила власника вдруге за ніч, пішовши до Даніелю. "Феррарі" направила запит в ФІА для розгляду, але після засідання стюардів з представниками "Феррарі" і "Ред Булл" вона була відхилена.

Друга династія. Титул Росберга створив нову, другу династію чемпіонів в світі Ф-1. Батько Ніко, Кеке, став чемпіоном 1982 року. До цього єдиною сім'єю чемпіонів були британці Хілли - Грем (1962, 1968) і його син Деймон (1996). "Думаю, це найскладніший сезон в історії, боротьба йшла до фінішу, - заявив щасливий Кеке. - Наступного року Ніко стане сильніше, як ставали сильнішими все гонщики, вигравши титул. Так було з Дженсоном Баттоном і зі мною".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Постфініш Формули-1: династія Росберг, божевільний Макс і поневіряння" Марусі "". інші Новини Формули1 дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Іван Коренев

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.