Ліга чемпіонів. Фінал. Мілан - Ліверпуль 2: 1. Реванш відбувся ᐉ UA-Футбол

Мілан2: 1ЛіверпульІндзагі 45, 82Кайт 89

Діда, Мальдіні, Гаттузо, Індзагі (Джилардіно 88), Зеєдорф (Фаваллі 90), Неста, Янкуловскі (Каладзе 80), Пірло, Кака, Амброзіні, Оддо Рейну, Фіннан (Арбелоа 88 ), Аггер, Ріїсе, Джеррард, Хабі Алонсо, Пеннант, Кайт, Маскерано (Крауч 78), Каррагер, Зенден (К'юелл 59) Попередження: Гаттузо 40, Янкуловскі 54 Попередження: Маскерано 58, Каррагер 60

Вперше в історії турніру дві команди отримали можливість звести рахунки за попередню зустріч вже через два роки. Про протистояння «Мілана» і «Ліверпуля», про реванш, про спробу відтворити атмосферу Стамбула-2005, було сказано дуже багато. І - було що говорити. Адже зустрічалися команди, всупереч модної тенденції комерційного футболу, що не втрачають основний кістяк футболістів вже якийсь час. У «Мілана», звичайно, цей термін формування нинішнього особи клубу побільше - зі старту грали і Мальдіні (для легендарного капітана це вже 8-й фінал), є що згадати і Зеєдорфу, і Індзагі, і Каладзе ... Але і «Ліверпуль" не продемонстрував на полі дорогої «нарізки» з придбаних суперзірок, обмежившись може недостатньо технічними, але перевіреними роками футболістами.

Якщо зі складом «Мілана» журналісти не прогадали, то відсутність в основі «Ліверпуля» Каручі виглядало досить несподіваним. Бенітес вирішив обережну схему з одним форвардом, Стівен Джеррард розмістився відразу під Дірка Куйта.

Перший тайм почався і проходив під диктовку англійців. Найактивнішою виглядала пара Джеррард - Пеннант: фланговий півзахисник, поява якого в стартовому складі на цей матч мало хто очікував, відчував себе абсолютно вільно на правій бровці, звідки не раз і не два загрожував воротам. На самому початку гри Пеннант ледь не замкнув небезпечний простріл Стівена Джеррарда, а вже через кілька хвилин, скориставшись обрізкою Янкуловскі, завдав удар в створ воріт. Виручив Діда.

Виручив Діда

Досить скоро стало ясно, як Ліверпуль вирішив «проблему Кака», про яку так багато говорили прессовікі. Дуже щільно граючи в відборі, мерсисайдці просто не давали м'ячу доходити до гравців атаки противника. Перші хвилин 20 здавалося, що Мальдіні і Неста - єдині, кому вдавалося потримати м'яч хоч скільки-небудь. Тому італійці обережно випробували дальній пас як засіб загострити ситуацію у штрафному Рейни. Доставка аеропочтой не дала потрібного результату - практика показує, що англійські клуби добре знають, що робити при атаках з повітря.

Перший удар в створ воріт Пепе Рейни завдав Кака з-за меж штрафного, але голкіпер впевнено м'яч взяв. За атакою кращого бомбардира чемпіонату пішли візити до штрафної англійців і захисників россонері, але навіси Янкуловскі і Оддо не знайшли адресата.

Найкрасивішим моментом першого тайму став прорив Кака з центру поля на 26-й хвилині. Красивим фінтом обвівши Йона Арне Ріїсе в центральному колі, той влетів на лівий фланг, де зустрівся з опором Хав'єра Маскерано. Аргентинський опорник відіграв один з кращих матчів другого «футбольного півріччя», і тут продовжив італійську серенаду в англійському стилі, відібравши м'яч і обірвавши таку красиву атаку.

Аргентинський опорник відіграв один з кращих матчів другого «футбольного півріччя», і тут продовжив італійську серенаду в англійському стилі, відібравши м'яч і обірвавши таку красиву атаку

Далі «Ліверпуль» відновив перевагу на полі, знову повернувши гру під свій контроль. Але найгостріші моменти були пов'язані з далекими ударами звичної мерсисайдської артилерії - Ріїсе і Алонсо, які хоч і загострили ситуацію на полі, але результатів не принесли.

«Мілан» же, маючи полмомента за весь перший тайм, вже в компенсований час блиснув класом. Кака, піймавши Каррагер на невдалому вибиванні, прийняв м'яч в парі метрів від лінії штрафного, і дуже вдало скористався бажанням Алонсо швидше відібрати м'яч. Штрафний з 22-х метрів взявся виконувати Пірло. Вилетів з стінки Індзагі залишився в грі завдяки що пішли за ним Аггеру і зміг плечем підправити м'яч, дезорієнтувати Рейну. Італійці пішли на перерву з рахунком 1-0.

2-й тайм так само почався з активних дій «Ліверпуля», але тепер гра стала менш компактній. Італійці отримали більше простору для маневру, і це не могло не відбитися на ході поєдинку - основні події другої половини зустрічі були відсунуті від воріт команди, якій після забитого гола вже не треба було летіти вперед.

Зупинивши перспективну атаку мерсисайдців через фантомного офсайду Кайта, суддівська бригада зрівноважила ситуацію помилкою у визначенні офсайду россонері. Двоє гравців «Мілана» (серед них звичайно ж був Індзагі) були визначені поза грою, в той час як прийняв м'яч Кака все-таки перебував у правильному положенні.

Помилка Каррагер коштувала центрального півзахисника жовтої картки: недостатньо сильно віддавши м'яч назад, він привів до свого штрафного Кака, якого змушений був сам і притримати. На щастя для англійських уболівальників, другий небезпечний штрафний Пірло пробив менш вдало.

На 60-х хвилинах «Ліверпуль» нарешті підняв темп гри до майже англійської. Взагалі ж дуже дивно було спостерігати мерсисайдців, що грають майже весь перший тайм пішки - адже багато хто припускав, що англійці будуть тиснути вікових гравців «Мілана» фізикою та темпом. Після години все-таки включивши прискорення, «Ліверпуль» перевів гру до штрафного противника, і Стівен Джеррард двічі пробив по воротах. Один з моментів був просто ідеальний: капітан англійців обіграв захист і увійшов в штрафну по лівому флангу, але опинившись віч-на-віч з Діда, не зміг пробити несподівано, і голкіпер прочитав удар.

Один з моментів був просто ідеальний: капітан англійців обіграв захист і увійшов в штрафну по лівому флангу, але опинившись віч-на-віч з Діда, не зміг пробити несподівано, і голкіпер прочитав удар

Кілька небезпечних навісів у штрафну у виконанні «Ліверпуля», з якими без проблем впоралася захист россонері, знову наштовхнули на думку, що «червоним» кого-то не вистачає в атаці. На полі з'явився Пітер Крауч, і тут же за ним вийшов Каха Каладзе, що б додати свіжої крові обороні перед обличчям такого грізного противника. Але не встигло нову зброю Бенітеса освоїться в грі, як на іншому краю поля спрацював інший гравець, не менше специфічний. Після ювелірного пасу Кака Індзагі розпоров лінію оборони «Ліверпуля», вийшов один на один з голкіпером і ударом під Пепе Рейною оформив дубль. М'яч повільно вкотився в сітку воріт, а афінський стадіон буквально вибухнув.

М'яч повільно вкотився в сітку воріт, а афінський стадіон буквально вибухнув

Мерсисайдцям залишалося лише втішатися тим, що це були єдині півтори хвилини, коли уболівальників россонері було чутно краще, ніж співає армію «Ліверпуля».

2-0, і до кінця гри залишається трохи більше десяти хвилин. Напевно, англійцям потрібно було з самого початку пропустити побільше, щоб сконцентруватися не тільки на створенні моментів, але і на їх реалізації. Тому що тільки в це час, що залишився «Ліверпуль» зміг забити: після подачі кутового м'яч у сітку воріт ударом голови переправив Дірк Кайт.

Тому що тільки в це час, що залишився «Ліверпуль» зміг забити: після подачі кутового м'яч у сітку воріт ударом голови переправив Дірк Кайт

Над полем з потроєною силою зазвучав гімн англійського клубу, і здавалося, що «Мілан» зазнав знервований напад дежа вю, але все-таки встояв. До фінального свистка рахунок 2-1 залишився незмінним.

До фінального свистка рахунок 2-1 залишився незмінним