Полезные материалы

Містечкових ХОКЕЙ ПІД ГІМН СРСР

9 квітня в Празі пройшов благодійний матч між чехами і росіянами - «Під прапором добра»

9 квітня в Празі пройшов благодійний матч між чехами і росіянами - «Під прапором добра». Мета - адресна допомога важкохворим дітям, які потребують дорогого лікування, а також привернення уваги з боку громадськості та бізнесу до проблем охорони здоров'я дітей. Перший благодійний хокейний матч відбувся в Москві 20 листопада 2010 року та зібрав 2 млн 870 тис. Рублів. Це друга зустріч. У чеську команду були включені імениті ветерани хокею, 12-річні юніори місцевого клубу «Спарта», артисти (головний натхненник - Мартін Дейдарі) і політики (в тому числі колишній чеський прем'єр Мірек Тополанек). Російська сторона, крім юніорів з московської дитячої спортивної школи «Спартак», була представлена ​​ветеранами хокею, артистами і політиками. З останніх особливою увагою ведучого і преси користувався А. І. Медведєв, який виступав в двох іпостасях: як генеральний директор ТОВ «Газпром Експорт» і як президент КХЛ.

Back to USSR!

Для організаторів шоу стало цілковитою несподіванкою, що в суботній день в Празі спостерігалися дорожні пробки і труднощі з транспортом. Ці неприємності затримали початок заходу на 20 хвилин. В цей час публіку розважав ансамбль барабанщиків. У зв'язку з назвою акції «Під прапором добра» мимоволі спало на думку жартівливе російське побажання: «Прапор тобі в руки і барабан на шию!».

Офіційна частина супроводжувалася послідовним російським перекладом. Переклад дуже поганий, як всюди в Чехії, незважаючи на велику кількість російських глядачів. Постійно виникали «тяжкі паузи» - свідчення крайнього непрофесіоналізму. Чеські мовні штампи типу «добра річ», переводилися дослівно, свідчили про те, що переклад здійснювався «на ходу».

Сюрпризом стало виконання гімну СРСР! Спочатку ведучий інтригуючим голосом запропонував всім встати, так як за правилами міжнародних зустрічей повинні бути виконані гімни обох країн. Потім несподівано гримнуло з дитинства знайоме тужливе: «па-а-Артія Ле-е-Єніна-а-а!» Обличчя в російських витягнулися: і стояти соромно, і сісти ніяково, коли всі стоять. Правда, деякі з мого оточення «вихідців з СРСР» так і не зрозуміли, що це вже не наш гімн. Я не міг стримати сміху. Особливо кумедно виглядали топ-менеджери «Газпрому» і московські чиновники в червоній хокейної формі, яких вітали гімном СРСР. Після виконання радянського гімну пішли оплески. Я аплодував тонкому політичному гумору нащадків Гашека.

Ведучий вибачився за «технічну помилку». Протягом всього заходу він тільки й робив, що вибачався. Бідолаха віддувався перед більш ніж двохтисячного аудиторією за численні промахи організаторів. Але гімн СРСР, на мій погляд, виконаний не випадково. У Чехії послідовно проводиться ідеологічна обробка населення, щоб «радянська окупація» сприймалася як «російська окупація».

Пролунав красивий чеський гімн, яким підспівували присутні, і почалося видовище. Спочатку виступила маленька худенька чеська фігуристка, яка каталася з якимось переляканим обличчям. Напевно, впасти боялася. Зал благодушно вітав її оплесками.

Гардемарин на льоду

Почався сам «благодійний матч» виступом команди юніорів. Непомітно юніорів змінили хокейні ветерани і політики в хокейній формі. Деякі гравці, ймовірно, з політиків або артистів, навіть не могли потрапити по шайбі, чим викликали сміх у залі. Ведучий запізнився із заздалегідь підготовленим текстом, який мав би ставитися до росіян юніорам, і звернувся до трибун: «Ви знаєте, чому команда в червоній формі грає так добре? Їх тренує семиразовий чемпіон світу і дворазовий переможець олімпіад Олексій Яшкін! »Поки перекладачка безпорадно борсалася в російських числівників і прикметників, чехи забили перший гол під захоплений рев трибун. Насправді А. Яшкін тренує чеських юніорів, які виступали в білій формі.

Крики російських трибун: «Шайбу!», Дівочий вереск: «Росія - вперед!». Чеські скандування: Jedem! Do toho! Напружувати обстановку хокейного матчу була раптово перервана провідним, який обіцяв нам, що ми не пошкодуємо, але знову обдурив.

На лід човгає ходою старого подагрика вийшов якийсь чеський співак. Включилася фонограма пісні на англійській мові. Співак став пританцьовувати на льоду не в такт, як герой фільму «З легким паром». Зрозуміло, що на льоду в черевиках не дуже зручно.

Матч продовжили юніори. Діти ставилися до гри більш відповідально, тоді як ветерани каталися ліниво, а деякі навіть шоломів не надягали. Російські юніори створили кілька напружених моментів біля воріт чехів, але їх знову змінили представники хокейного «клубу кому за 30», і чехи забили другий гол.

Матч знову зупинили, і на лід виїхав «головний гардемарин Росії» Дмитро Харатьян в хокейній формі під номером 35. Чеська сторона включила для нього фонограму «Гардемаринів» з кінця. Харатьян беззлобно пожартував на адресу організаторів і спробував завести зал різними вигуками типу: «А ну все разом:« Не вішати ніс! .. ». Але не вийшло. Чехи гумору не зрозуміли. Зазвучала фонограма, яку артист доповнював різними жартами. Досить вдалий винахід артиста - не просто відкривати рот, а вставляти всякі «кричалки» і «вопілкі» у власну фонограму. Фонограма: «Доля і батьківщина», Харатьян: «І чехи». Фонограма: «Єдині», Харатьян: «Як сьогодні!».

Російські переможуть, але без нас

Чесько-російська сім'я на трибунах. Хлопчик чотирьох років: «Мама, російські перемагають?» Мати: «Росіяни грають погано». Хлопчик: «Але ж росіяни все одно переможуть!» Сім'я пішла після першого тайму. Шоу не сподобалося.

У перерві - благодійна лотерея під уже набридлі чеські барабани. Розігрується «електричний самокат» (так в російській афіші), в чеському варіанті «скутер». Глядачі потягнулися підкріпитися. Діти, які отримували задоволення від власного суспільства, бігали один за одним. Шум, гам, веселощі. Їжа дорога, єдиний автомат з кавою створив довжелезну чергу. Спонсори заходу - чеські газети «Блиск» та «Спорт» - виклали безкоштовно свої останні випуски. Подумав: ось якби «Газпром» виставив безкоштовні балони з газом, а банки встановили дармові банкомати.

Після перерви впевнено виступила 12-річна російська фігуристка. Другий тайм матчу знову починає молодь. Російські юніори показують переконливу перевагу. Чеські вихованці А. Яшкина відчайдушно обороняють свої ворота. Кілька вдалих кидків російських хлопчиків насилу відбиває чеська «ветеран» в воротах. Трибуни ревуть: «Росія!». Російський хокейний «дідусь» залишає ворота команди і виїжджає мало не на середину поля, допомагаючи своїм юніорам. Знову зміна команд. Але хокею стало більше. На льоду вже одні ветерани. Чиновники і артисти, мабуть, видихнули. Росіяни швидко зрівняли рахунок: 2: 2.

Бійка, вогонь, суддю на мило ...

На майданчику раптово з'явився хокейний фанат, мабуть, в пошуках автографа. Штовхнув суддю. Фаната збив з ніг і кілька разів ударив ключкою по спині чеський хокеїст під № 19, він же потім викинув бідолаху з поля. Ведучий щось сказав про «любов до ближнього». Хокеїста видалили. Не знаю, чи було це постановкою або реальним подією. В останньому випадку потерпілого фаната можна привітати з можливістю подати багатомільйонний позов як до організаторів шоу, так і до хокеїстові. Повний зал свідків! Справді, в охороні заходи були задіяні, головним чином, субтильні дівчата і пенсіонери.

Після бійки на льоду російські лідирують 2: 3. Потім перерва і розіграш скутера чеським шоуменом знаменитим Оззаком (Мартін Дейдарі). Перекладу немає. Росіяни не розуміють, що відбувається на хокейному майданчику і хто виграв «електричний самокат».

На початку третього тайму чехи зрівнюють рахунок 3: 3 і вириваються вперед 4: 3. Раптово серед юніорів починається бійка, в яку включаються дорослі хокеїсти. Лід усіяний кинутими шоломами і ключками, а спортсмени мутузять один одного. Гасне світло і з'являється чеський хокеїст, у нього на спині - живе полум'я. Тоді я розумію, що це і є обіцяне виступ каскадерів.

Світло включається і гра триває. І тут російський юніор робить неможливе: забиває гол у ворота, які обороняє чеська «ветеран»! Рахунок: 4: 4. Юніорів змінюють ветерани, і чехи лідирують 5: 4. Російські «звіріють», пристрасті розпалюються, вболівальники ревуть. Нарешті повна атмосфера хокейного матчу. Російські зрівнюють рахунок 5: 5. Йдуть останні секунди, і раптом чех Адам Шафер, колишній хокеїст з команди міста Усті-над-Лабем забиває гол на останній секунді: час на табло 19:59. Такого в історії світового хокею ще не було, як пізніше зауважив голова КХЛ Олександр Медведєв.

У чехів екстаз. Суцільне виття трибун. Перемога господарів поля з рахунком 6: 5. Адам Шафер визнаний кращим хокеїстом матчу. Російські зрівняли рахунок і розслабилися в надії на «дружню нічию», а з чехами розслаблятися не треба!

Офіційна частина. Знову труднощі з російським перекладом. Крім зібраної з матчу суми, три фірми зробили внески по 100.000 крон.

Команди дружньому прощаються, все змішалося, але знову виходить накладка. Ведучий на двох мовах просить всіх знову побудуватися - для вручення пам'ятних грамот. Чеський ветеран раптово під'їжджає до російського юніору, гладить його по голові і щось говорить. Досить зворушливо, але нічого не чути за черговими фразами організаторів. Але ж може бути, саме тут і зараз почалося сходження нової зірки російського хокею.

Загальна зібрана сума благодійної акції ще не цілком ясна, проте можна припустити, що вона буде скромніше московської. Адже у російських і країна більше, і чадолюбие доходить майже до фанатизму.

Вхідний квиток був відносно дешевий: 120 крон. Багато хто прийшов з сім'ями. На трибунах знаходилося, я думаю, більше 2.000 чоловік, але після першого тайму багато хто пішов. Жанр спортивно-концертного заходу вимагає особливо ретельної підготовки, а інакше виходить як в цей раз - ні риба ні м'ясо: і не спорт, і не концерт.

Cергей Гаген


Ведучий запізнився із заздалегідь підготовленим текстом, який мав би ставитися до росіян юніорам, і звернувся до трибун: «Ви знаєте, чому команда в червоній формі грає так добре?
Хлопчик чотирьох років: «Мама, російські перемагають?