Полезные материалы

Які вправи допомагають при плечелопаточном періартриті?

  1. Де саме ховається хвороба?
  2. Що робити, якщо захворіло плече?
  3. Спеціальні вправи при плечелопаточном періартриті
  4. Перший комплекс вправ
  5. Другий комплекс вправ
  6. Як залишатися здоровим?

плечолопатковий періартрит   - це застаріла назва, яке має на увазі запалення навколосуглобових тканин плеча плечолопатковий періартрит - це застаріла назва, яке має на увазі запалення навколосуглобових тканин плеча. Цих тканин величезна кількість (зв'язки, сухожилля, м'язи, кістки), і, щоб лікувати хворобу, а не симптом, необхідно для початку користуватися більш точними термінами.

Де саме ховається хвороба?

Зарубіжна медицина використовують термін «Плечолопатковий больовий синдром», який вказує на необхідність більш точної діагностики і пошук конкретного місця в плечі, що вимагає лікування. Однак плечолопатковий періартрит з різних причин досі виставляється як діагноз.

Найчастіше, використовуючи словосполучення «плечолопатковий періартрит», мають на увазі запалення сухожилля надостной м'язи. Воно є частиною суглобової капсули (мішок, що охоплює з усіх боків плечовий суглоб), бере участь разом з суглобом практично у всіх видах його руху, легко пошкоджується.

Що робити, якщо захворіло плече?

Після того, як вам встановили діагноз: «Плечолопатковий періартрит Після того, як вам встановили діагноз: «Плечолопатковий періартрит.», Починається довгий і досить нудне лікування. Важливо тут розуміти, що від вас і вашої старанності залежить 70% якості результату. Плечолопатковий періартрит спочатку не вселяє страху, тому хворий недооцінює серйозність свого стану. Саме це і призводить до длітельнотекущім проблем, які можуть закінчиться інвалідністю.

Лікування плечелопаточного періартриту має бути комплексним, і, крім обов'язкової лікарської терапії, фізіопроцедур, важливе місце відводиться лікувальної фізкультури. Лікувальну гімнастику важко переоцінити, оскільки вона стоїть на рівні з ліками за значимістю для повернення людини до активності.

Спеціальні вправи при плечелопаточном періартриті

Вправи для реабілітації при плечелопаточном періартриті умовно поділяють на дві групи. Перша - період ранньої медичної реабілітації, спрямований на зменшення больового синдрому і збільшення обсягу рухів суглоба. Другий період - соціальної реабілітації - спрямований на збільшення м'язової сили і повноцінної функції плечового пояса.

Виконуйте вправи двічі на день по 30-40 хвилин. Всі вправи виконуйте спокійно, повільно, без ривків. Першу групу виконуйте 2 тижні. Другу - 3-4 тижні.

Перший комплекс вправ

Початкове положення - положення сидячи, рука вільно звисає вниз.

  • плече підняти-опустити, висунути вперед - повернути в початкове положення, з'єднати лопатки - повернути в початкове положення. Виконати від мінімально можливого до 5-7 підходів.

Важливо: при виконанні вправ починати підхід з ліктями у тулуба, такі підходи виконуються з дедалі більшим відведенням в сторони.

  • по порядку виконуйте вправи: відвести руку назад скільки можливо - повернути в початкове, підняти вперед - повернути, відвести в сторону - повернути, повернути плече назовні, потім - досередини, повернути. Виконати 5-7 підходів;
  • те ж саме з протидією. Повторити 5-7 разів.

Початкове положення для групи - стоячи, нахил в поясі, можна з опорою на стіл здоровою рукою. Початок вправ зі вільно звисає рукою. У міру поліпшення стану - додавання ваги (по 100-200 грам, але не більше 500 грам).

  • качательние, як маятник, руху вправо-вліво, потім вперед-назад. Повторити 5-7 разів. Згодом поступово збільшуючи амплітуду;
  • кругові рухи, ніби малюєте коло на підлозі. Згодом все збільшуючи його. Повтор 5-7 разів за годинниковою стрілкою, потім стільки ж проти;
  • ротаційні руху (згадайте про проливання склянки з рідиною). Виконати по 5-7 поворотів всередину і назовні.

Добре, якщо лікувальна фізкультура йде паралельно з розслаблюючим масажем шийно-комірцевої зони.

Другий комплекс вправ

Наступний комплекс вправ ЛФК починайте виконувати після 2 тижнів щоденного виконання першого комплексу:

  • візьміть палицю в руки (хоч віник, хоч швабру), захоплення кистей на ширині плечей. Витягніть перед собою. Потім змістите її в сторону і вгору на скільки можете і затримайтеся в цьому положенні 5-10 секунд. Повторіть скільки можете, до 15 разів;
  • витягніть хвору руку вперед, долоня розгорніть ребром вниз, як якщо ви хочете взяти щось, другою рукою візьміть за лікоть із зовнішнього боку і повільно присуньте випрямлену хвору руку до здорового плечу, затримайтеся 5-10 секунд. Розслабтеся і повторіть до 10 разів;
  • візьміться за фіксовану опору на рівні грудей, відстань захоплення кистей на ширині плечей, лікті трохи зігніть, руки розслабте. Повільно присідайте до такого рівня, щоб лікті випростались і з'явилося тягне відчуття під пахвами. Затримайтеся в такому положенні 5-10 секунд. Поверніться у вихідне положення. Повторіть до 15 разів;
  • візьміть рушник в хвору руку. Постарайтеся завести руку за голову так, як якщо б ви зібралися помити спину дворучний мочалкою. Здоровою рукою захопіть кінець рушника. Трохи потягніть рушник вниз, при цьому намагайтеся тримати лікоть проблемної руки якомога ближче до голови, щоб він не бовтався з боку в бік. Затримайтеся в такому положенні 5-10 секунд. Припиніть тягнути вниз. Повторіть до 15 разів;
  • встаньте особою в кут. Упріться долонями в стіни на рівні грудей, лікті відведіть в сторони. Постарайтеся просунути груди вперед в кут на скільки можете, затримайтеся на 5-10 секунд, і поверніться у вихідне положення. Повторіть до 10 разів.

Закінченням реабілітації вважається догляд больового синдрому, збільшення обсягу рухів в суглобі.


Якщо на етапі лікування, незважаючи на проведені заходи поліпшень немає або є погіршення, можливо постане питання про оперативне лікування. Хірургічне лікування є малоінвазивний підхід, називається артроскопія, коли повністю не відкривають суглоб, а використовують невеликі доступи (розрізи) і камеру. Однак до операції вдаються лише коли адекватним повноцінним консервативним способом проблема не вирішується. А реабілітація після операції включає практично ті ж методики, що описані вище з невеликими поправками.

Як залишатися здоровим?

Будь-яка проблема вирішувана Будь-яка проблема вирішувана. Однак в тому, що стосується здоров'я, кращий підхід той, який запобігає виникненню проблеми. Відносно плечолопаткового періартріта, якщо вже виникла проблема, будьте налаштовані рішуче і доводьте лікування до кінця, а в подальшому виконуйте щодня звичайну ранкову п'ятнадцятихвилинну зарядку.

Часу це займе небагато, але подарує сили і бадьорості як на цей день, так і на майбутнє. І пам'ятайте, ваше тіло універсальний чітко злагоджений механізм, який прослужить вірою і правдою при акуратному використанні і належному догляді довгі роки. Будьте здорові!

Де саме ховається хвороба?
Що робити, якщо захворіло плече?
Де саме ховається хвороба?
Що робити, якщо захворіло плече?
Як залишатися здоровим?