Полезные материалы

Гімнастика, зумба і балканські ритми: як пройшла зустріч учасників «Московського довголіття» в саду «Ермітаж»

  1. Як поліпшити проект: пропонують городяни
  2. Єлизавета Карих: Це дуже сильна віддача, найбільш вдячна публіка
  3. Олена Семешко: Люди старшого віку готові займатися
  4. Анастасія Бад'їн: Це ідеальний варіант для літніх людей

організатори проекту «Московське довголіття» провели в саду «Ермітаж» зустріч з жителями ЦАО. Городяни взяли участь в майстер-класах, записалися на безкоштовні спортивні, творчі та освітні заняття і побачили яскраву концертну програму.

Працювало кілька майданчиків, відведених під найбільш затребувані напрямки проекту: скандинавську ходьбу, пілатес, тибетську гімнастику, флористику, розпис по склу, виготовлення прикрас і аксесуарів з фетру, заняття хоровим співом і англійською мовою.

На головній сцені пройшли заняття бальними танцями і Зумбо. А в другій половині концерту бадьорими балканськими ритмами глядачів порадував оркестр Bubamara Brass Band.

У Центральному адміністративному окрузі заняття проекту регулярно відвідують близько шести тисяч чоловік, розповіла Тетяна Данько, начальник Управління соціального захисту населення ЦАО Москви. За її словами, саме затребуване напрям - спортивне: найбільше москвичів старшого віку цікавлять скандинавська ходьба, цигун і гімнастика на свіжому повітрі.

«Крім підвищення фізичної активності людей старшого віку, наше завдання - усунути так звану соціальну виключеність цієї категорії. Важливо, що на заняттях вони можуть поспілкуватися і знайти, може бути, нових друзів і нове життя », - додала вона.

Як поліпшити проект: пропонують городяни

Безліч ідей про те, як міг би розвиватися проект в подальшому і які активності варто було б додати в існуючий список, пропонують самі пенсіонери, повідомив депутат Московської міської Думи Олександр насінників.

«До мене підійшла учасниця і запропонувала поєднати скандинавську ходьбу і екскурсії по центру Москви - або використовуючи аудіоапаратури, або запросивши гіда, щоб дізнаватися про те, що тут було, які історичні події відбувалися, хто будував і проектував будівлі. Це дуже цікава пропозиція. Думаю, пенсіонери подарують нам величезну кількість ідей про те, як в майбутньому доповнити програму "Московського довголіття" », - зазначив він.

Одна з учасниць Ганна дізналася про «Московському довголіття» по телевізору і поспішила записатися на спортивні та творчі активності: в свої 70 років вона займається латиноамериканськими танцями, розписом по склу та живописом, бере участь в поетичних майстерень.

«Раніше ми сиділи на лавочках біля будинку, а тепер" вийшли у світ ". Ми завжди чимось зайняті: робимо різні вироби, танцюємо, дізнаємося нове. Живемо повним життям і дуже цьому раді », - поділилася вона.

68-річний Євген, колишній десантник, любитель танців і здорового способу життя, приєднався до «Московському довголіття» завдяки співробітникам центру соціального обслуговування «Арбат», які повідомили йому про цей проект. «Тепер буду займатися цигун. Я без руху не можу. Намагаюся зберігати активність, підтримувати себе у формі. Це дуже корисна і потрібна ініціатива », - сказав він.

Ніні 59 років, і вона взяла участь в активностях «Московського довголіття» вперше. «Я непрацюючий пенсіонер всього два місяці. Діти і внуки виїхали на відпочинок, з'явився вільний час, і я вирішила прийти, - розповіла вона. - Зараз малюю, а потім обов'язково візьму участь в фізичних активностях - люблю спорт. Атмосфера тут хороша, дружня. Всі молоді! »

До «Московському довголіття» вже приєдналося понад сто тисяч осіб. Mos.ru дізнався у викладачів, чому молоді москвичі повинні розповісти про цю програму бабусям і дідусям, а у виконавців, під музику яких танцювали гості, чому грати для глядачів старшого віку - це здорово.

Єлизавета Карих: Це дуже сильна віддача, найбільш вдячна публіка

Інструктор з латиноамериканських танців

«Зумба голд» - спеціальний напрям, адаптоване під старший вік, під можливості людей, яким не потрібні сильні навантаження, а підійдуть фітнес-танці під сучасну латинську музику. Це дуже запально, весело і, звичайно, ефективно.

Люди, які приходять на тренування, дуже вдячні - за те, що у них все виходить, за те, що вони рухаються. Ніби як все вже в минулому, а тут раптом така дискотека! Іноді атмосфера на заняттях буває покруче, ніж в якихось клубах. Тому я дуже люблю ці тренування - дуже сильна віддача, найбільш вдячна публіка. Записується дуже багато людей. Танцювати люблять все: і чоловіки, і жінки. Їм подобається, і при цьому вони худнуть, м'язи тонизируются, поліпшується координація, взагалі поліпшується дуже багато показників по здоров'ю. І підвищується настрій, а це найголовніше.

Олена Семешко: Люди старшого віку готові займатися

Хореограф, ведуча майстер-класу по тибетській гімнастики

Я хореограф, учитель танців. Тибетської гімнастикою, практикою оздоровлення і омолоджування я почала займатися 17 років тому. Головний ефект від цієї практики - позбавлення від зайвих кілограмів: процеси метаболізму починають прискорюватися і навіть літні люди після регулярних занять швидко скидають вагу. Також ми наводимо в порядок м'язи і поставу.

З групою, яка прийшла на заняття сьогодні, все ще тільки починається, особливих результатів поки немає, але я вірю в них. Записується до мене менше охочих, ніж, наприклад, на скандинавську ходьбу, тому що в гімнастиці треба докладати зусиль. Щоб робити її кожен день, потрібна сила волі. Але багато людей старшого віку знаходять її в собі і готові займатися. Думаю, у них все вийде.

Анастасія Бад'їн: Це ідеальний варіант для літніх людей

Солістка оркестру балканської музики Bubamara Brass Band

Нашій групі - оркестру Олександра Каштанова - 12 років, ми граємо балканську музику: циганську, румунську, сербську, македонську, російські пісні в балканській обробці. Нас запросили пограти на концерті в честь презентації «Московського довголіття», і ми дуже раді: на таких заходах дійсно багато щирості і нестримних веселощів. Правда, перед тим як ми вийшли на сцену, у наших глядачів пройшли танцювальні майстер-класи, і спочатку на танці під нашу музику їм трошки не вистачило сил. Але потім вони відпочили, вийшли танцювати, і це було круто!

Я з маленького міста - і була б щаслива, якби моя бабуся могла взяти участь в подібному проекті, якби таке з'явилося і в інших містах. Тут зібрано все: і фізкультура, і танці, і різні творчі групи - це ідеальний варіант для літніх людей. І це виглядає як справжнє свято в самому центрі міста.

І це виглядає як справжнє свято в самому центрі міста

Отримати консультацію можна щодня з 08:00 до 20:00 за телефоном гарячої лінії: +7 (495) 221-02-82 .