Полезные материалы

Груднічкової плавання: заставу дитячого здоров'я

Проблема здорового і повноцінного покоління зараз особливо гостра. Брак натуральних продуктів, свіжого повітря, надлишок негативних факторів міського середовища - все це позначається на нас. Що ж говорити про новонароджених, які ще не встигли виробити свою захисну «броню»? Звідси перед батьками стоїть непросте завдання якомога раніше і ефективніше підготувати дитину до агресивного середовища нового її проживання, допомогти швидше зміцніти. У цьому неоціненну користь надає вода. Систематичні водні процедури допоможуть дітям активно розвиватися фізично і емоційно, випереджаючи своїх однолітків.
Що дає дитині груднічкової плавання? З якого віку можна починати заняття? Чи можна поєднувати плавання з іншими фізичними вправами? Давайте спробуємо розібратися.

Перш за все, потрібно відзначити, що починати займатися в басейні можна і потрібно ще до народження малюка. Заняття для вагітних допомагають «розвантажити» хребет, суглоби. Загартовування приводить в тонус шкіру і судини, які в цей період схильні до особливої ​​навантаженні. Багато хто відзначає і емоційну складову таких занять: йде тривога, дратівливість. Відчуття легкості, забутою під час вагітності, піднімає настрій, дає відпочити нервовій системі. Вправи в воді допоможуть підготуватися до пологів, відновитися після них. При цьому, під час занять тренується і гартується не тільки мама, але і малюк. Мама, яка вміє і любить плавати, більше впевнена в доцільності водних процедур для дитини.

Плавання в домашній ванні необхідно починати після того як заживе пупкова ранка (приблизно тижневий вік). Головне, щоб температура води була 35-36 °, а температура повітря на 3 ° вище. Після того, як дитина навчиться адаптуватися до температури навколишнього середовища, воду охолоджують, доходячи до кінця першого року до 30 °. В основному, малюків приводять в басейн з 2 місяців після адаптації малюка до навколишнього середовища. У цей період «комплексу пожвавлення» дитина починає відчувати потребу в спілкуванні.

Груднічкової плавання - це не тільки водні процедури і динамічна гімнастика, але і гартують процедури. Важливо розуміти, що дитині для здорового та повноцінного життя необхідний, як не дивно, стрес. Невелика психологічна і фізична «струс» загартує дітей, зробить їх сильними і витривалими.

«Заняття розбито на три блоки: перший - розминка, другий - основне навантаження, третій блок - ігрові заняття і індивідуальний підхід, між цими блоками кожен гріється в сауні в своєму режимі «Заняття розбито на три блоки: перший - розминка, другий - основне навантаження, третій блок - ігрові заняття і індивідуальний підхід, між цими блоками кожен гріється в сауні в своєму режимі. Після відвідування сауни освоюються гартують процедури шляхом обливання прохолодною водою. Гартують факторів багато, тому дітки, які до нас ходять, мало хворіють », - розповідає про організацію оздоровчого плавання керівник сімейного Центру« Друге народження », Романюк Еліна.

записатися в грудничковая басейн і докладніше ознайомитися з правилами.

Завдяки заняттям у воді у дітей поліпшується сон, активізуються обмінні процеси, більш ефективно розвиваються м'язи і суглоби. Виконуючи за один сеанс понад тисячу рухів, малюк раніше починає ходити і говорити.

«Ми насичуємо наші заняття не тільки знаннями щодо плавання і перебування у воді, але знаннями інтелектуального напрямку. Дитина у воді набагато ефективніше все засвоює », - ділиться своїм досвідом Романюк Еліна.

Інструктори з грудничкового плавання навчають жінок поводження з дитиною в воді. Відчуваючи, що все під контролем, мами більш впевнено виходить із малюком. Для цього інструктор показує основні рухи на ляльці, а при необхідності допомагає кожній матусі окремо.

Цікаво й те, що жінці допомагає не тільки кваліфікований фахівець, а й сам дитина. Неоціненну роль тут відіграють рефлекси малюка. Саме на їх використанні і будуються заняття.

Перш за все, це рефлекс занурення, при якому дитина, відчуваючи воду на обличчі, автоматично затримує дихання і уповільнює пульс. Тобто пірнаючи, малюк, як професійний плавець, контролює своє дихання. Цей рефлекс пропадає після перших 3-4 місяців життя. Саме тому фахівці радять починати заняття, поки у дитини зберігається захисний навик рефлекторної затримки дихання.

Крім рефлексу занурення у новонародженого якийсь час зберігаються: симетричний і асиметричний тонічні лабіринтові рефлекси, при яких дитина в воді мимоволі відштовхується ніжками, а також згинає кінцівки.

Починаючи водні заняття, мамі необхідно зрозуміти, що їх мета не виростити вундеркінда, а зміцнити здоров'я малюка, навчити його протистояти навколишньому світу, долати свої слабкості, страхи Починаючи водні заняття, мамі необхідно зрозуміти, що їх мета не виростити вундеркінда, а зміцнити здоров'я малюка, навчити його протистояти навколишньому світу, долати свої слабкості, страхи. Будуючи заняття на довірчому спілкуванні, мама «відчує» дитини. У підсумку, малюк буде рости врівноваженим, рухомим, витривалим, а також самостійним, так як мама навчиться довіряти дитині, а дитина - слухатися маму. Адже інструктори відзначають, що саме в новій, що викликає страх середовищі дитина бачить тільки маму. Інстинктивно відчуваючи в ній захисницю, малюк виконує всі «доручення» мами. Така довіра між ними залишається і після занять. Тобто груднічкової плавання працює і як психолог, налагоджує контакт між мамою і дитиною.

Заняття плаванням складається з декількох етапів, між якими проводяться обливання і прогрівання. У басейні під контролем інструктора мами з малюками проводять кілька комплексів вправ з використанням іграшок і додаткових снарядів. Спочатку діти звикають до води. Після чого дитину вчать триматися на воді, пірнати, впевнено і спокійно почувати себе в новому середовищі, отримувати задоволення від плавання.

Оздоровче плавання проводиться в ігровій формі. Наприклад вправу «млин» імітує плавання кролем, малювання сердечка - плавання брасом, малювання метелики націлене на вивчення техніки батерфляй. Років у чотирьох-п'ять початкові навички пояснюються більш технічно. Дітям показують як правильно ставити руки, навчають координувати свої рухи.

Заняття груднічкової плаванням розраховані як на тривалий курс, так і на ознайомчий, після якого батьки зможуть займатися з дитиною і в домашніх умовах. Найчастіше жінки не тільки не припиняють відвідувати басейн, але і призводять на заняття інших дітей.

«Оптимальний варіант відвідування кожен вибирає сам для себе в залежності від фізичних потреб, матеріальних можливостей. В середньому відвідують басейн 2 рази в тиждень », - повідомляє Романюк Еліна.

Груднічкової плавання може бути і стартом для майбутнього плавця, а може бути простим, але чудовим способом зміцнення здоров'я, поштовхом для фізичного та інтелектуального розвитку. І привести дитину в басейн ніколи не пізно. Адже спільне плавання мами і малюка подарують вам не тільки здоров'я, а й незабутні емоції від можливості бути разом.

джерело: mysportszao.ru

Текст Лапцевич Марії 22.10.2013

Фото Наталії Корнілович


Що ж говорити про новонароджених, які ще не встигли виробити свою захисну «броню»?
Що дає дитині груднічкової плавання?
З якого віку можна починати заняття?
Чи можна поєднувати плавання з іншими фізичними вправами?