Полезные материалы

Кардиотренировки під час вагітності - запорука народження вундеркінда

Вже давно не секрет, що заняття фізкультурою не тільки загартовує тіло, але і покращує розумові здібності. Слідуючи цій тезі, канадські вчені пішли ще далі, зумівши науково обґрунтувати взаємозв'язок між фізичними вправами під час вагітності і розвитком мозку новонародженої дитини.

"В акушерській практиці прийнято рекомендувати майбутнім мамам уникати зайвої активності і, по суті, вести малорухливий спосіб життя, -розповідає професор Дейв Еллемберг ( Dave Ellemberg ) З університету Монреаля. - Цей усталений порядок виникає з досить поширеною доктрини "менше хвилювань матері - менше занепокоєння дитині".

Разом з тим, відкриття, зроблене фахівцями клінічного центру Сен-Жустін ( CHU Sainte-Justine ) Спільно з колегами з університету Монреаля, свідчить на користь дещо іншого підходу: всього годину помірних фізичних навантажень на тиждень стимулює розвиток мозку майбутньої дитини.

Разом з тим, відкриття, зроблене фахівцями клінічного центру Сен-Жустін (   CHU Sainte-Justine   ) Спільно з колегами з університету Монреаля, свідчить на користь дещо іншого підходу: всього годину помірних фізичних навантажень на тиждень стимулює розвиток мозку майбутньої дитини

Вчені провели експеримент, в якому брали участь дві групи жінок, що знаходяться на другому триместрі вагітності. Одна частина "піддослідних" дотримувалася традиційні приписи медиків, в той час як життя іншої групи урізноманітнили регулярні фізичні навантаження.

За словами самих експериментаторів від жінок не було потрібно здійснювати кілометрові запливи або піднімати важку штангу. Заняття, які проводилися три рази на тиждень, зводилися до класичних кардіотреніровки, спрямованим на зміцнення серцево-судинної системи, і тривали не більше двадцяти хвилин.

Енцефалографія мозку новонароджених у віці 8-12 днів показала помітну різницю між нащадками двох груп породіль. Вчені проводили вимірювання електричної активності мозку за допомогою 124 пластичних електродів, прикріплених до голови сплячого малюка.

В результаті виявилося, що діти, що з'явилися на світ від фізично активних батьків, мають більш зрілий мозок, який розвивався помітно швидше, ніж мозок їх ровесників з "сидячою" групи.

Вчені впевнені, що відкриття може мати фундаментальне значення для досліджень в області нейропластичности - щодо молодого напряму медицини, яке займається вивченням механізмів зміни структури головного мозку під впливом життя людини.

"Ми розраховуємо, що завдяки нашому відкриттю зміняться не тільки медичні служби, а й самі жінки, оскільки така проста річ як регулярні помірні фізичні вправи в період вагітності, матимуть велике значення для майбутнього їхньої дитини", -говорить доктор Еллемберг.

Результати своєї роботи вчені представили на конференції нейробіологів ( Neuroscience 2013 ) В Сан-Дієго, США.

Також по темі:
Вчені назвали оптимальний час для зачаття дитини
Організм немовляти послаблює імунну систему для успішної колонізації бактеріями
У грудному молоці виявлено кілька сотень видів бактерій
Вчені з'ясували, чому друга вагітність дає менше ускладнень
Учені попередили про підвищений ризик вроджених дефектів при штучному заплідненні
Вчені: стать майбутньої дитини можна визначити по харчуванню матері