Полезные материалы

Користь плавання, плавання для схуднення, гімнастика (вправи) у воді

  1. Користь плавання, плавання для схуднення, гімнастика (вправи) у воді Користь плавання, плавання для...
  2. Гімнастика у воді
  3. Вправи в воді

Користь плавання, плавання для схуднення, гімнастика (вправи) у воді

Користь плавання, плавання для схуднення

Ймовірно, плавання - це найоптимальніший вид навантаження для тих, у кого проблеми з хребтом. На думку професора І. Б. Чарковський, саме вода - найбільш сприятливе середовище для здоров'я людини. Особливо благотворно вона впливає на нервову систему. Тіло, стаючи невагомим в воді, розслабляється. У відповідь на м'язову релаксацію нервові процеси в головному мозку стабілізуються, і стомлення, викликане напруженою розумовою роботою, швидко проходить. Самому Чарковський, наприклад, для повного відновлення сил достатньо поспати вночі в воді 3 - 4 години (у ванні, надівши на шию надувне кільце, щоб не захлинутися), тоді як в ліжку він висипається тільки за 7 - 8 годин.

У плавців найбільші цифри життєвої ємності (обсяг) легенів: до 7 л - рази в два більше норми. А життєва ємкість легень вважається одним з основних показників здоров'я людини. Крім того, плавання, мабуть, найкомфортніший вид фізичного навантаження. Ні з чим не порівнянне задоволення отримує плавець, але не тільки «м'язова радість», яка має місце і при будь-яких інших спортивних заняттях, тому причина. Адже водне середовище абсолютно по-особливому впливає на тіло: легко масажує шкіру, опрацьовує кожен м'яз, розширює підшкірні капіляри і стимулює нервові закінчення. Цей ніжний масаж майже невідчутний, але при ковзанні в воді цілком виразні м'які погладжування теплої хвилі. Коли подібний, ледь помітний масаж триває досить довго - майже годину (час тривалості одного сеансу в басейні) - це справжня лікувальна процедура. Крім того, не тільки плавання, але навіть просте знаходження в воді істотно збільшує енерговитрати на підтримку постійної температури тіла (адже вода набагато холодніше). Отже, людина худне.

Ще одна позитивна дія плавання - загартовування. Ті, хто протягом року відвідує басейн, хворіють на застуду в десятки разів менше.

Правильна постава і підтягнута фігура - це, без сумніву, вплив плавання, при якому тіло перебуває в горизонтальному положенні і при кожному помаху рук як би витягується вперед. Сотні тренувань, десятки тисяч змахів - і хребет поступово розправляється, міжхребцеві диски трохи розтягуються, скидаючи вантаж років, що придавив і деформуватися їх. Ви стаєте стрункішими, вище ростом, ваші плечі розправляються, а живіт - зникає!

Гімнастика у воді

У воді можна зайнятися і гімнастикою. Вона доповнить ефект плавання і допоможе швидше скинути зайву вагу. Чудово підходить дуже повним людям або тим, у кого порушена координація рухів. У воді легше рухатися, втома настає не так швидко. Крім того, вода створює ефект тренування з тяжкістю за рахунок опору води, навантажуючи м'язи, а також розвиває координацію, силу і витривалість, сприяє більш швидкому схудненню. Тиск води діє як масаж. Гімнастика у воді підвищує настрій, покращує самопочуття. Займатися нею можна не тільки в басейні, але і на морі, на річці, на озері - всюди, де є можливість спертися руками об борт, місток або драбинку.

Вправи в воді

1. І. п. - стоячи боком до краю басейну. Тримаючись рукою за борт, робите махові рухи ногою вперед-назад. 8-10 разів кожною ногою.

2. І. п. - стоячи спиною до стінки басейну. Тримаючись руками за край, поверніть стегна вправо і виконайте рух «велосипед». 15 раз в одну й іншу сторону.

3. Піднімайте то одне, то інше коліно, роблячи при цьому «боксерські» рухи руками. 20 раз.

4. І. п. - лежачи у воді. Пливіть по-собачому, розмахуючи руками і ногами. Темп рухів спочатку швидкий, потім повільний. Закінчите вправу спокійним плаванням.

5. Дихальні вправи. Глибоко вдихніть ротом. Потім опустіть обличчя у воду і, як можна повільніше, видихніть через ніс і рот.

6. Добре впливає на м'язи живота і стегон плавання без допомоги рук. Візьміть в руки м'яч або дошку і пливіть вперед, сильно і ритмічно б'ючи ногами об воду.

Плавання і інші види активності в воді збільшують витрату енергії на 200-500 ккал, при цьому спалюється від 22 до 55 г жиру.

Не забувайте - починати активні заняття плаванням треба поступово! Навантаження повинні збільшуватися потроху: сьогодні - 100 м, завтра - 120, через місяць - 1 км, через півроку - 5 - 7 км, та ще й у швидкому темпі.

Якщо ви хочете позбутися від зайвої ваги, то рухатися треба активно. Навантаження вважається достатньою та ефективною, якщо ви сильно втомилися, але не втратили бадьорості, а навпаки, працездатність ваша підвищилася, у вас гарний настрій і міцний сон. У той же час, якщо ви не втомилися, значить, навантаження була мала. Але це не означає, що тренування повинні доводити вас до знемоги, неприпустимо виникненні задишки, болів в серці і запаморочень.

Є статистичні дані про те, що тривалість життя у тих людей, хто скинув вагу, використовуючи низькокалорійне харчування, не підключаючи фізичні навантаження, менше, ніж у людей, що залишилися повними. Тому, як тільки вирішите зайнятися своїм тілом, відразу заплануйте не тільки і не стільки обмеження в харчуванні, а продумайте свою фізичну активність на все життя.

Звичайно, ми чудово розуміємо, що одна справа - прочитати про те, як «легко» стати здоровим і струнким, а інша справа - все це втілювати в життя, долаючи біль у м'язах, втома і лінь, працюючи над собою до поту, перемагаючи почуття постійного голоду ... А навколо так багато спокус!

За допомогою одних тільки дієт забезпечити ефективне зниження маси тіла неможливо! Навіть якщо ви, катуючи себе дуже обмеженим харчуванням, і схуднете, то ні краси, ні здоров'я не отримаєте. Шкіра валиться на в'ялих м'язах, серце ослабне, замість пружного плоского живота з'явиться зморщений мішечок на місці колишнього «животика». Та й скинуті з такою працею кілограми незабаром повернуться - такі закони фізіології людини. Тільки виконання програми «рух + дієта» збереже вашу фігуру і підтримає здоров'я!

На жаль, далеко не всі витримують ці випробування, і скинувши пару кілограмів, повертаються до колишнього способу життя, набувають дедалі більшої і більшої ваги, а з ним - і хвороби. «Залізної» волею, комфортними умовами життя і можливостями для оздоровлення у своєму розпорядженні всі. А як легко знайти виправдання для власної ліні!

Вейкбординг - злови свою хвилю!

Весняний рафтинг - це ж здорово!