Полезные материалы

Лікувальна гімнастика при остеохондрозі

Регулярні заняття лікувальною гімнастикою при такому захворюванні, як остеохондроз, дають чудовий результат і необхідні іноді навіть більше, ніж інші види лікування. Фізичні вправи, призначені лікарем, відмінно зміцнюють м'язи спини і шиї, в той час як інші види лікування спрямовані лише на зняття болю.

Спеціальний комплекс вправ при остеохондрозі в обов'язковому порядку повинен призначатися лікарем, бажано при виявленні перших ознак цього захворювання. Вправи призначені для зменшення подразнення нервових корінців, які пов'язані з міжхребцевими дисками. У тому випадку, якщо під час курсу лікувальної гімнастики при остеохондрозі відбувається загострення хвороби, забороняється виконувати ті вправи, які спрямовані на згинання та розгинання хребта.

Їх краще тимчасово замінити вправами, призначеними для витягування хребта, які добре знімають напругу з затиснутих м'язів і нервових корінців. Крім того, необхідно звернути пильну увагу і на місце вашого сну. Буде зовсім не зайвим на час загострення захворювання замінити м'яке ліжко на жорстку, так як відпочинок на жорсткій поверхні значно краще розслабляє м'язи.

Протипоказання для лікувальних вправ при остеохондрозі

● Аритмія.
● Гіпертонія.
● Загострення остеохондрозу.
● Післяопераційний період.
● Сильна короткозорість і високу очний тиск.
● Хвороби вестибулярного апарату.

Лікувальні заняття не слід виконувати під час сильної фізичної втоми, а також на повний або порожній шлунок. У разі виникнення гострого болю, запаморочення або нудоти під час виконання вправ, їх слід негайно припинити.

Якщо вправи підібрані правильно, то ефективність від їх виконання відчувається вже після кількох занять. Комплекс вправ при остеохондрозі повинен підбиратися індивідуально, залежно від стадії хвороби, її локалізації та форми. Якщо після декількох занять не відчувається поліпшень, їх не варто припиняти. Необхідно збільшити навантаження або спробувати інші вправи.

Найбільш ефективні вправи при остеохондрозі:

1. Сівши на стілець з низькою спинкою, необхідно спертися на нього лопатками і починати повільно прогинатися назад, намагаючись побачити стіну за спиною.

2. З цього положення здійснювати нахили в сторони, нахиляючись на видиху і випрямляючи на вдиху. Дихання має бути спокійним.

3. Сидячи на стільці, необхідно закинути руки за голову. Під час вдиху потрібно постаратися якомога сильніше прогнутися назад, а на видиху прийняти вихідне положення.

4. Встаньте на навпочіпки, і як можна сильніше прогніть спину. Кілька секунд проведіть в цьому положенні, потім поверніться у вихідне і вигніть вгору спину, фіксуючи в такому положенні декілька секунд, після чого знову прийміть вихідне положення. Голову під час цієї вправи слід тримати прямо.

5. Ляжте на живіт і упріться в підлогу руками. Починайте максимально вигинатися назад, намагаючись відірвати ваше тіло від підлоги.

6. Не змінюючи положення, підніміть голову і ноги вгору. Намагайтеся якомога сильніше прогнути грудний відділ.

7. Встаньте в дверному отворі, долоні покладіть на одвірок, а лікті в напівзігнутому положенні розташуйте з боків. Спираючись на руки, постарайтеся максимально прогнутися вперед, а голову закидайте назад.

Майже кожна людина схильний до виникнення болю в області попереку. Цей відділ хребта бере на себе все навантаження нашого тіла, виконуючи функції амортизатора. Лікувальна гімнастика при остеохондрозі є відмінним методом лікування і профілактики цього захворювання. Що Їх вправу чудово розвантажують суглоби, м'язи і зв'язки, а також розслабляє хребці. Вправи слід виконувати лежачи на животі, спині і боці. У положенні лежачи хребет повністю розслабляється і відбувається істотне зниження тиску на міжхребцеві диски.

Вправи також добре виконувати після того, як ви трохи повисіли на турніку для розслаблення хребців. Висіти на турніку потрібно приблизно пару хвилин, але можна і довше. Під час цього необхідно намагатися якомога краще розтягнути і розслабити все хребці. Після цього можна приступати безпосередньо до виконання основних вправ.

Комплекс вправ для профілактики остеохондрозу

1. Спочатку робимо вправу «Велосипед» (спочатку вперед, а потім назад).

2. Далі беремося за вправу «Ножиці». Його можна виконувати і вертикально, і горизонтально.

3. Потім починаємо по черзі згинати ноги, спочатку піднімаємо їх нагору, а після - опускаємо вниз. Потім робимо те ж саме, але вже двома ногами одночасно.

4. Лежачи на животі зафіксуємо ноги і не поспішаючи прогинайтеся тому, тримаючи руки на потилиці. Прогинатися потрібно на вдиху, а на видиху опускатися. Цю вправу необхідно зробити десять разів. Спочатку може бути дуже важко, але поступово м'язи зміцнюються і можна застосовувати додаткові навантаження (наприклад, гантелі).

5. Робимо скручування - підтискаємо ноги і повертаємо коліна в одну сторону, а голову - в іншу.

Якщо у вас загострення остеохондрозу, то заняття бажано виконувати протягом 10 хвилин, по можливості 2 рази в день. Можна додати в комплекс згинання та розгинання стоп ніг (згинаючи і розгинаючи одночасно і пальці рук).

Також можна по черзі піднімати вгору руки і підтягувати до грудей ноги, зігнуті в колінах. Регулярне виконання цих вправ значно полегшує стан. Після того, як загострення пройшло, всі вправи, описані вище, необхідно виконувати більш активно і з більшою амплітудою.

Якщо курс лікувальної гімнастики підібраний правильно і виконуються вами регулярно, вже скоро ви відчуєте досить хороший результат. Виконання вправ допомагає значно знизити біль, що виникає при остеохондрозі, і поверне хребців колишню рухливість. Якщо курс лікувальної гімнастики підібраний правильно і виконуються вами регулярно, вже скоро ви відчуєте досить хороший результат