Полезные материалы

"Вічний" рекорд: Росія тріумфально виступила на Універсіаді

17 липня в Казані завершилася Всесвітня літня Універсіада. Росіяни продемонстрували феноменальний результат, завоювавши 292 медалі, з яких 155 - нагороди найвищого ґатунку. Чим запам'ятається нам казанська Універсіада - розповідає M24.ru.

Таке змагання, як Студентські ігри, виявляється в центрі уваги, коли воно відбувається вдома, в Росії. У звичайних умовах увагу уболівальників прикута до Олімпіади, чемпіонатів світу, футбольної першості країни, КХЛ - словом, змагань, які в Росії традиційно користуються популярністю. У цьому році вийшло інакше: ніщо не заважало любителям спорту стежити за перипетіями Універсіади.

У цьому році вийшло інакше: ніщо не заважало любителям спорту стежити за перипетіями Універсіади

Фото: ІТАР-ТАСС

підсумки Універсіади

Ігри в Казані стали тріумфом російського студентського спорту, який виявився здатний приносити в скарбничку країни стільки золотих нагород, що Олімпіаді і не снилося. Російські спортсмени завоювали 155 золотих медалей, 75 срібних і 62 бронзових.

Відрив від Китаю, який посів друге місце з 26 золотими нагородами, воістину колосальний. Тим цікавіше виглядають загальні дані. Росіяни завоювали всього лише на 43 золоті медалі менше, ніж всі інші країни разом узяті. Такого показника на Універсіадах раніше не досягала жодна країна-учасниця. Китайський рекорд Універсіади-2011, коли представники Піднебесної завоювали на домашніх іграх 75 золотих медалей, був перевищений більш ніж в два рази.

Цікавими є й розклади за видами спорту. Медалі були завойовані у всіх видах програми, за винятком футболу. Команда під керівництвом Ігоря Шалімова програла в півфіналі, а потім поступилася в матчі за третє місце японцям.

Команда під керівництвом Ігоря Шалімова програла в півфіналі, а потім поступилася в матчі за третє місце японцям

Фото: ІТАР-ТАСС

У синхронному плаванні та художньої гімнастики наші спортсмени не дали суперникам завоювати жодної золотої медалі, вигравши всі можливі нагороди найвищого ґатунку. Гімнастка Маргарита Мамун стала чотирикратної чемпіонкою, здобувши перемогу в трьох вправах і багатоборстві.

Багатий урожай нагород найвищого ґатунку зібрали росіяни в самбо та вільної боротьби. Взагалі, говорити про те, що наші спортсмени завоювали в якихось видах програми багато медалей, напевно, не зовсім коректно: до медалей вдалося дістатися навіть в таких видах спорту, як академічне веслування і настільний теніс, де традиційними фаворитами є китайські та корейські спортсмени .

Вийшло зібрати медальний урожай і в командних видах спорту. На Олімпіаді в Лондоні золотом порадували тільки волейболісти, в "валідольного" матчі вирвали перемогу у бразильців, а на Універсіаді золото завоювали чоловічі баскетбольна, волейбольна і регбійний команди. У змаганнях жінок на першу сходинку п'єдесталу піднялися ватерполісткі, волейболістки і регбісткі.

Рекорд за кількістю медалей, який встановили росіяни, можна назвати "вічним". Однак не варто говорити про це з упевненістю - два роки тому ті ж епітети використовували для опису китайського досягнення в 75 золотих нагород.

Наступні Студентські ігри пройдуть в 2015 році в корейському місті Кванджу.

Фото: ІТАР-ТАСС

Скандали Універсіади

Чи не обійшлися Ігри та без скандалів. Власне, найперший і головний скандал тривав всю Універсіаду. Це звинувачення російської сторони зарубіжними учасниками, що в Іграх беруть участь аж ніяк не студенти, а еліта російського спорту.

В Універсіаді взяли участь понад 50 медалістів минулорічної Олімпіади в Лондоні.

Скандалили і на тему появи в списку Універсіади такого специфічного виду спорту, як куреш - татарська національна боротьба на поясах. Куреш став національним видом спорту зовсім недавно, культивується в основному в Татарстані, а за кордоном про нього мають дуже віддалене уявлення. Не дивно, що майже всі золоті медалі в боротьбі на поясах завоювали російські спортсмени. Також варто очікувати, що в програмі наступної Універсіади куреш не з'явиться.

Також варто очікувати, що в програмі наступної Універсіади куреш не з'явиться

Фото: ІТАР-ТАСС

У той же час в Казані не були представлені вітрильний спорт, гольф і тхеквондо, в яких росіяни традиційно виглядають неважливо. Це дало привід іноземним журналістам дорікнути Росію в бажанні будь-яку ціну завоювати більше медалей, не керуючись спортивними принципами.

Посилання по темі

До речі про медалях: вони билися, як кришталеві чарки. Під час Ігор відбулося відразу кілька інцидентів, в ході яких спортсмени випадково розбили отримані ними нагороди. Так, позбувся медалі росіянин Азамат Лайпанов, а потім схожа історія сталася з китайським атлетом Тіан Цінем.

Так чи інакше, Всесвітні літні Університетські гри в Казані вже встигли стати частиною історії. А росіяни на домашніх іграх встановили "вічний" рекорд. Як відомо, історія любить переможців, а скандали, пов'язані з Іграми, їх організацією, допінгом і іншими навколоспортивних справами, згодом відходять на другий план.

Василь Макагонов

сюжет: Світ спорту: матчі, події, інтерв'ю