Полезные материалы

Тренер Ольга Терентьєва: «Для мене важливо викликати у дитини бажання працювати» «БНК

Міністерство фізкультури і спорту республіки продовжило серію публікацій про спортсменів, тренерів, ветеранів спорту та працівників спортивної галузі республіки. Героїнею рубрики стала молодий успішний тренер вищої категорії «Спортивної школи Усинска», переможець і призер республіканських та всеукраїнських змагань, гімнастка Ольга Терентьєва. Міністерство фізкультури і спорту республіки продовжило серію публікацій про спортсменів, тренерів, ветеранів спорту та працівників спортивної галузі республіки

фото sportrk.ru

- Чому ви вибрали цю професію?

- Художня гімнастика - мій улюблений вид спорту, хіба можна залишитися байдужим, побачивши таку красу, грацію і пластику? Так сталося і зі мною. Одного разу, гуляючи з подружкою по місту, я звернула увагу на дівчат-гімнасток, які тренувалися на полі стадіону: граціозність і пластика дівчаток настільки мене вразила, що я, буквально, закохалася в цей вид спорту - це і стало точкою відліку в моїй спортивній кар'єрі .

Пізніше гімнастика привернула мене не тільки своєю красою, а тими якостями особистості, які вона розвиває: цілеспрямованість, працьовитість, наполегливість, сила волі і спортивний характер.

Однак залишитися в цьому спорті, досягти спортивних висот мені допомогла мій тренер - Віра Петрівна Сафіна, яка заразила мене любов'ю до гімнастики, і яка до сих пір є для мене прикладом професіоналізму та відданості своїй справі. Сьогодні за моїми плечима безліч перемог і призових місць на чемпіонатах Республіки Комі, різних всеукраїнських змаганнях, і за все це я домоглася в чому тільки завдяки роботі і підтримки мого тренера.

- Чим вас приваблює ваша професія?

- Хороші результати моїх вихованок дозволили мені повірити в свої сили і полюбити професію тренера. У процесі мого професійного зростання змінилося і моє ставлення до дітей. Якщо спочатку воно було більш авторитарним, то зараз наші відносини складаються у формі діалогу і співпраці. Для мене стало важливим не просто змусити дитину зробити те, що потрібно, а викликати у нього бажання, простимулювати його до власної ініціативи, як це було у мене.

Сьогодні мої вихованки є членами республіканської збірної, багато хто неодноразово ставали призерами регіональних і всеукраїнських змагань. Чотири вихованки мають звання «Майстра спорту Росії» - Ірина Лятіна, Ксенія Потапова, Ольга Озорніна, Ділар Сафіулліна.

- Що є найскладнішим в роботі тренера?

- Що є найскладнішим в роботі тренера

- Кожна гімнастка - перш за все особистість, зі своїми проблемами, позитивними якостями і недоліками. Тренер повинен знайти індивідуальний підхід до кожного, домогтися взаєморозуміння зі спортсменом, і, що дуже важливо, з його батьками, так як в нашій школі і навіть в місті немає спортивного психолога, доводиться справлятися самостійно.

Брак фахівців теж викликає труднощі. У художній гімнастиці потрібен не тільки тренер, а ще хореограф, постановник, акомпаніатор, спортивний лікар, спортивний психолог, в загальному - ціла команда. В периферії всі функції виконує тренер.

- Про що б ви хотіли попередити тих, хто збирається отримати таку ж професію як у вас?

- Про що б ви хотіли попередити тих, хто збирається отримати таку ж професію як у вас

- Робота тренера - важкий напружена праця, що вимагає терпіння, наполегливості, віднімає багато душевних сил і часу. Треба дуже любити цей вид спорту, а точніше жити їм і вміти знаходити спільну мову і з малюками, і з підлітками і з їх батьками. Це робота і в спортивному залі і вдома, і вдень і вночі.

Крім того, в спорті не можна стояти на місці - не будеш йти вперед - скотишся назад. Тому я завжди намагаюся вдосконалюватися. Я часто виїжджаю на навчально-тренувальні збори і змагання різного рівня, щоб придбати якомога більше знань і досвіду в оволодінні своєю професією.

Художня гімнастика - мій улюблений вид спорту, хіба можна залишитися байдужим, побачивши таку красу, грацію і пластику?
Чим вас приваблює ваша професія?
Що є найскладнішим в роботі тренера?
Про що б ви хотіли попередити тих, хто збирається отримати таку ж професію як у вас?