Захист Верняева під Сердючку: підсумки чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

24 квітня 2017, 10:06 Переглядів: 24 квітня 2017, 10:06 Переглядів:   Олег Верняєв

Олег Верняєв. Фото AFP.

Головне золото континенту в багатоборстві їде в Україну! Здавалося б, очікувано, але не без праці перше місце витягнув олімпійський чемпіон Олег Верняєв (85,866), захистивши титул 2015 го. Невдале вільне вправа і помилки на коронних брусах змусили понервувати: добре, що на коні і кільцях проявив себе краще суперників, та й фінальна перекладина - не самий стабільний снаряд у Олега - не підвела. "Виграв, і слава Богу", - видихнув Верняєв після виступу. А велика кількість помилок пояснював фізичної неготовністю, мовляв, підготовка проходила в рваному темпі. "До третього снаряду вже відчував втому", - зізнався гімнаст. Призери ОІ частенько беруть відпустку на постолімпійскій сезон, а Олег навпаки: з початку року навіть з температурою на турнірах з'являвся як штик, беручи лише мінімальні перепочинку. "Було нелегко, але впорався", - підсумував чемпіон.

Було нелегко, але впорався, - підсумував чемпіон

Майже на 4 десятих від українця відстав "вистрілив" у цьому сезоні росіянин Артур Далалоян - у нього срібло. Наш Євген Юденков фінішував 15-м, показавши 5-й результат на кільцях серед усіх учасників.

У фіналах на окремих снарядах Верняєв додав собі ще одне золото, реабілітувавшись на брусах, і бронзу в опорному стрибку. І все це під хіт Сердючки Lasha Tumbai, який дотепні румуни грали майже після кожного виступу українців, і під захоплені крики глядачів, а деякі з них навіть запаслися плакатами із зображенням українця. Ось тільки нещаслива перекладина вчора не послухалася: спочатку у Олега сталося падіння, а з другої спроби - знову сход. Але обійшлося без травм.

Повернувся на п'єдестал призер ОІ-2012 Ігор Радивилів , Який вигравав медалі на 4-х ЧЄ поспіль, але завалив євро -2016. У Румунії Ігор став третім на кільцях, пропустивши вперед чинного олімпійського чемпіона на цьому снаряді, грека Елефтеріоса Петруніаса, і британця Кортні Таллоча. До речі, для Радивилова організатори додали в трекліст і "Ти ж мене підманула", що звучало трохи іронічно після його безуспішних спроб в опорному стрибку.

До речі, для Радивилова організатори додали в трекліст і Ти ж мене підманула, що звучало трохи іронічно після його безуспішних спроб в опорному стрибку

Дівчата таким успіхом похвалитися не змогли: ми опинилися повз всіх фіналів. А найкращий результат показала 16-річна Діана Варінская - 26-е місце на брусах в кваліфікації. Хоча перед її першим дорослим ЧЄ фахівці пророкували їй як мінімум потрапляння в фінал - але карти змішала падіння. Дебютну ж перемогу в європейському багатоборстві святкувала 17-річна британка Елісса Дауні, молодша сестра травмованих тут Беккі.

А триразова олімпійська чемпіонка Афін-2004, румунка Каталіна Понор, золото на колоді на домашньому турнірі отримувала з рук своєї легендарної співвітчизниці Наді Команечи. Прийом інший переможниці - росіянки Ангеліни Мельникової, що стала кращою у вільних вправах, - в Клужі відзначили трохи інакше. А саме продовженням музичного хіт-параду: слідом за гімном Росії включили горезвісний "Експонат", або в народі "На лабутенах" групи " Ленінград ". 16-річної Ангеліні довелося взяти на себе роль лідера Росії у відсутності дворазової чемпіонки ОІ Алії Мустафін, що чекає дитину.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Захист Верняева під Сердючку: підсумки чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики". інші Новини спорту дивіться в блоці "Останні новини"