Полезные материалы

Зарядка для школяра

Йде навчальний рік. Щоб подужати сучасні навантаження, потрібно мати велику старанністю - як в школі, так і вдома. А проводячи багато часу на стільці, школяр отримує знання, але нерідко втрачає здоров'я.

Вся справа в тому, що за таким "ледачим" процесом, як сидіння, ховається велике навантаження на м'язи спини. Як правило, після третього уроку школяр починає підпирати голову рукою і горбиться. Оскільки в його віці кістки і зв'язки ростуть дуже швидко, то варто дитині посидіти так з півроку, як у нього сформується стійке порушення постави - сутулість і сколіоз (викривлення хребта в бік).

Попередити порушення постави можна, якщо розвивати і зміцнювати м'язи спини. Почати займатися цим краще ще до першого класу - з 6 років. Як може виглядати на практиці ваше заняття з малюком, показали олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, керівник Центру гармонійного розвитку для дітей та молоді "Студія Серебрянських" Катерина Серебрянська та хлопчик Влад.

1. "ДАЙ-КА МНЕ М'ЯЧИК!"

Початкове положення - один навпроти одного. Одночасно нахиляйтеся вперед на прямих ногах і передавайте м'яч партнеру, прогинаючись в попереку і утримуючи спину рівно, не округляючи. Виконайте по 10 повторень в повільному і швидкому темпі.

2. "човники"

Дитина лягає на живіт, на вдиху піднімає прямі ноги вгору, одночасно відриваючи від підлоги корпус і випрямлені вперед руки. Потрібно виконати по 10-20 повторень і наприкінці за допомогою мами утримати положення нагорі до 15 секунд.

3. "МАЛЕНЬКА КОШИК"

Початкове положення - лежачи на животі. Рух: одночасно підняти ноги і корпус вгору, дотягнутися руками до стоп і прогнутися, поєднуючи одночасно ноги і руки вгорі. У цьому положенні потрібно затриматися до 20-30 секунд, батько допомагає дитині виконати вправу повільно і плавно.

4. "колечко"

Початкове положення - лежачи на животі, як в попередній вправі. Дитина випрямляє руки в ліктях, повільно нахиляє голову назад і стикається тім'ям зі стопами, шкарпетки при цьому відтягнуті. Це положення потрібно утримати до 20 секунд. Повторити 10-15 разів. Батько допомагає дитині і координує темп.

5. "ЗМІЙКИ"

Початкове положення, як в попередній вправі, дитина піднімає корпус, випрямляючи руки в ліктях, і тягнеться підборіддям вгору. Таз при цьому залишається щільно притиснутим до підлоги. Верхнє положення потрібно утримати до 60 секунд. Зробіть 15-20 повторів.

6. "МЕТЕЛИК"

Дитина приймає положення сидячи і складає ноги стопа до стопи, намагаючись розвести коліна в сторони. Батько пружинистими рухами повільно виконує невеликі натискання на коліна дитини, тим самим допомагаючи йому покласти коліна на підлогу. Виконати до 30-50 разів.

7. "ГОЙДАЛКИ"

Початкове положення дитини - лежачи на спині, руки в замку за головою, коліна зігнуті. Завдання - на видиху підтягти одночасно корпус і коліна, напружуючи прес. Батько допомагає. Повторити рух 10-15 разів.

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Головний дитячий ортопед Києва Олег Пилипчук радить батькам боротися зі шкідливими звичками свого чада. "Слідкуйте, щоб удома ваш школяр сидів, притулившись спиною до спинки стільця - така поза зменшує навантаження на м'язи спини, - каже він. - Не дозволяйте дитині сидіти, закинувши ногу на ногу - така поза теж навантажує хребет, сприяючи викривлення в попереку. Також можна придбати дитині ортопедичний стілець-коректор. Його конструкція виконана так, що просто змушує хребет перебувати в анатомічно правильному положенні ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram