Полезные материалы

Гімнастка Вікторія Мазур: "Три місяці не знала, чи живі батьки в Луганську"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 серпня 2017, 10:06 Переглядів:

Вікторія Мазур. Фото Прес-служба.

- Вікторія , Поки призер ОІ 2016 Анна Різатдінова зробила паузу, як відчуваєте себе в статусі першого номера збірної?
- звалити більше відповідальності. Дуже важко в цьому році все дається, так як у нас нові правила - більше приділяємо уваги предмету, десь працюємо над помилками. У залі перебуваю з 9 ранку до 6-7 вечора. З екс-№1 Анею Різатдінової нас порівнювати не можна: ми абсолютно різні. Вона показувала сильні результати, вигравала всі медалі, які тільки можливо. Мені ще доведеться попрацювати, щоб досягти її рівня. Останні старти зі мною працює Ірина Блохіна, і вона намагається мені допомогти витримати цю відповідальність психологічно.

- Музику для обруча ви поміняли на "відлік" Onuka. Чому?
- Це непередбачуваний вибір Ірини Дерюгіної. Перед 1-м етапом Кубка світу ми летіли зі змагань, і вона запропонувала поміняти обруч. Кажу: "У нас же дуже відповідальний старт! День до наступного вильоту". А вона відповіла: "Я в тобі впевнена". У літаку послухали музику - і вийшло круто. Ми відштовхувалися від танцювального стилю вог. На Кубку Дерюгіної в цьому році учень Олега Жежелів Артем Лазарєв з групи Kazaky ставив номер якраз під цю пісню. Мені близький цей стиль.
- Найуспішніший в цьому сезоні у вас м'яч.
- У мене і з булавами була медаль в Гвадалахарі. Але я дуже люблю м'яч сам по собі. Це мій улюблений предмет. Не дарма Ірина Іванівна каже, що у мене техніка з м'ячем - одна з кращих в залі. Та й композиція вдала, під пісню Тіни Тернер GoldenEye, з "Джеймса Бонда". Спільно прийшли до цього вибору: що гімнастка може висловити - то тренер і бере.
- Вправи у вас різної складності?
- Ми намагаємося дотримуватися 10 балів - максимальна оцінка за складність. Найважче зі стрічкою набрати - важко придумати елементи майстерності. Вона довга, і поки ти щось паличкою зробиш - вся стрічка на підлозі, і нічого не зараховується. Ми поміняли композицію - зробили її під українську музику ( "Гопак", як у Безсонової в Пекіні-2008. - Авт.). А з попередньої не дуже вдало виступала, півроку не йшло.
- Чому вам важко адаптуватися до нових правил?
- Зараз, напевно, потрібно більше цирку: з-під ноги предмет викинути, ногою зловити, ще що-що. А для мене художня гімнастика - в першу чергу граціозність. Вона повинна бути з красивими лініями. А зараз може вийти велика гімнастка і отримати ті ж 17 балів. Головне - зробити все для суддів, щоб всі вважали. Ну, хто на що працював. Я 11 років працювала, щоб зараз творити поезію на майданчику, а хтось виходить просто зробити елемент.
- Наталя Годунко каже, що потрібно навіть розминку проводити з предметом. Ви це практикуєте?
- У мене вже такий вік (22 роки. - Авт.), Що ні перевчити. Є база. Тому вважаю, що мені цього не варто робити. Але для маленьких діток Альбіна Дерюгіна у нас завжди проводить "американку" з предметом - м'ячиком, булавами і так далі. Це дуже добре для координації.

- Деяким гімнасткам дають майстер-класи жонглери ...
- Я чула, що в Росії запрошують жонглерів. Але у нас такого немає. Гімнастика - це не цирк . Навіщо ці жонглери, клоуни? Гімнастка повинна розкрити себе, показати, наскільки вона цікава. Ну, включи музику якогось жонглерові - вдіє він свої трюки. Мене нічого не вразить і не зачепить. Так, прикольно предметом він зробить. Але якщо тобі дається музика - ти повинен донести сенс , Ти повинен глядачеві селезінку витягнути, щоб він відчув, що ти хотів йому передати. А просто кидками цього не зробиш.
- На змаганнях вам не завжди вдається показати максимум.
- У кожного є свої проблеми, не хочу це афішувати. Психологічний бар'єр? Швидше за все так. Якби могла, давним давно вже б все показала. Проте я з цим борюся і продовжую далі виступати.
- ЧС стартує вже 29 серпня. Які очікування?
- Чи не підвести тренера, бути задоволеною собою. Головне - вийти і насолодитися роботою, а там - як судді розпорядяться. Я обожнюю Італію. І не перерахувати, скільки разів там була. В Італії та Іспанії - самі пекучі глядачі. У Пезаро - прекрасна набережна. Народ чуйний, добрий. І зустрічають нас там добре, Україна люблять, здається, у всіх країнах, і вітають мало не стоячи. Думаю, італійцям о-о-дуже сподобається нова вправа з булавами - воно під пісню їх виконавця.
- Як переживаєте розлуку з батьками, які в Луганську?
- Знаєте, я вже звикла. Навіть ніяких емоцій і сліз не викликає це питання. А в 2014 році, коли це все якраз почалося на Донбасі, було дуже важко. Тоді з мамою не було зв'язку місяці три точно. Я не розуміла: живі у мене батьки чи ні. Тоді ще була підготовка до ЧС в Туреччині. Але коли з'явилася зв'язок, більш менш все налагодилося. Я спілкуюся з батьками. Єдине, тато невиїзної. Тому що якщо виїде, його можуть забрати на блокпости. Папу останній раз бачила в 2013 році. А мама виривається раз на рік. І то - доводиться придумувати, для чого. Не можна розкривати всю інформацію. Це, звичайно, важко, що так розділили нас з близькими. Але не одна я така - у багатьох там є родичі.
- Що робите з мамою, коли вона приїжджає?
- Перші дні сидимо і просто розмовляємо - я розповідаю, що у мене сталося, вона - як у неї там життя. Потім вожу її по Києву, щоб вона хоч подивилася на нормальне життя.
- Як давно живете окремо від батьків?
- З 11 років. У 2006 році я переїхала в Київ . Зараз живу в квартирі, тому що, чесно кажучи, вже не могла жити в гуртожитку! 10 років я там прожила: умови, звичайно, не дуже (сміється). Воду могли відключити, кухні немає - нічого особливо не приготуєш. Хотілося мати затишну маленьку квартирку. У гуртожитку - майже все "групповічкі", інші сборніци. Живуть по два-три людини в кімнаті. Ясна річ, до 20 років це все весело, класно: ти постійно з друзями, ввечері хтось розвеселить. Але коли переростає цей вік, хочеться побути іноді на самоті.
- Ви говорили, що в дитинстві хотіли стати актрисою.
- Так, спочатку це була моя мрія №1. Одягала мамині підбори, сукні, ходила перед дзеркалом, представляла себе актрисою. Мама завжди говорила: "Може, і станеш" (сміється).
- А чим би хотіли займатися після гімнастики?
- Для початку - побудувати сім'ю. А після цього мене життя сама до чогось приведе. Мені здається, можу бути тренером, тому що інтерес до діток є, і хочеться передати свій досвід.
- Ви дуже струнка. З'їсте вкусняшку і на вас не відіб'ється?
- Я вважаю так: якщо ти добре поїв - йди добре попрацюй. Мені дівчата заздрять трошки через стабільної ваги. Регулярно за тренування втрачаю 1 кг, а то і більше. Може, такий організм. Можу собі дозволити добре поїсти (сміється).

Нагадаємо, що екс-зірка української художньої гімнастики Тамара Єрофєєва повернулася до роботи через шість тижнів після пологів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Гімнастка Вікторія Мазур:" Три місяці не знала, чи живі батьки в Луганську "". інші Новини спорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Катерина Макаревський

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому?
Вправи у вас різної складності?
Чому вам важко адаптуватися до нових правил?
Ви це практикуєте?
Навіщо ці жонглери, клоуни?
Психологічний бар'єр?
Які очікування?
Як переживаєте розлуку з батьками, які в Луганську?
Що робите з мамою, коли вона приїжджає?
Як давно живете окремо від батьків?