Полезные материалы

Метформін для схуднення: відгуки та як правильно приймати

  1. Як допомагає схуднути?
  2. побічні явища
  3. Увага! Протипоказання
  4. Як приймати? Скаже лікар!
  5. Особливості харчування при схудненні
  6. Відгуки схудлих зметформіном

Оскільки зайву вагу в наш час став гострою проблемою, над її вирішенням гарячково працюють не тільки серйозні вчені, а й фахівці «сфери краси». Останні частіше шукають «універсальні рішення для будь-яких випадків», і час від часу такі знаходяться, але їх змінюють інші революційні новинки.

Гіганти харчової індустрії тим часом не сплять. Ринки швидко захоплюються продуктами харчування, без яких споживачі «не уявляють життя»: смачно, ситно, недорого, легко купити, просто приготувати.

Потрапивши в такий «замкнуте коло», люди починають метатися: від улюблених ласощів вага зростає «по експоненті», а більшість коштів схуднення допомагають тимчасово. Розібравшись в загальних рисах, як утворюються зайві кг, багато хто намагається змусити свій організм поводитися «пристойніше», прагнучи різними способами повернути назад процеси, викликані їх же діями.

Наприклад, набравши вагу через брак рухової активності, неправильне харчування (в т. Ч. «Заїдання» стресів) і недосипання, люди знижують рівень глюкози в крові за допомогою лікарських препаратів. Метформін, пероральний гіпоглікемічний препарат, який призначається при цукровому діабеті обох типів, теж привернув увагу тих, що худнуть. Давайте подивимося, чим же може допомогти метформин для схуднення і як його правильно приймати.


Зміст статті:


Як допомагає схуднути?


Цікаво, як діє метформін для схуднення? У печінці він гальмує синтез глюкози, а в кишечнику - зменшує її всмоктування. При цьому процес використання глюкози тканинами організму (периферичну утилізацію) метформин підсилює і підвищує чутливість клітин до інсуліну.

Якщо рівень інсуліну в крові підвищений, а глюкози - знижено, виникають часті «скачки» цукру «туди-сюди» - гіперінсулінемія. Такий стан теж призводить до набору ваги, причому страждають і судини - метформін усуває ці вкрай небажані процеси.

У крові зменшується кількість складних сполук, що є основою жирової тканини - тригліцеридів; знижується рівень «шкідливого» (ЛПНЩ) холестерину; синтез жирних кислот сповільнюється.

Всі ці дії є лікувальними і призводять до зниження ваги, тому призначають препарат при ожирінні, супутньому діабету, коли пацієнт не може схуднути за допомогою фізичних навантажень або за рахунок дієти.

побічні явища

Препарат метформин має багато протипоказань, близько 20 пунктів - при бажанні можна поцікавитися, - і надає побічні дії, причому найчастіші (майже у 20% пацієнтів) пов'язані з шлунково-кишкового тракту: присмак металу в роті, поганий апетит, болі в животі, нудота і блювота , діарея. Правда, обіцяється, що це пройде швидко - в більшості випадків.


Можуть сильно розширитися капіляри - еритема: шкіра червоніє і дратується, можливі запалення і лущення - так буває при чутливості до метформіну.

Рідше: загальна слабкість, порушення роботи кровотворних органів, в т. Ч. Печінки; при безконтрольному і тривалому прийомі, передозуванні, - гіпоглікемічна кома: різке падіння рівня глюкози в крові; дефіцит вітаміну В12 і інші небезпечні стану.

Увага! Протипоказання

Ще метформин взаємодіє з алкоголем - абсолютно несумісний, - і з безліччю ліків. Так, звичайний Ібупрофен і Аспірин, деякі антибіотики можуть посилити його гіпоглікемічну дію.


А є ліки, що підвищують в поєднанні з метформіном ймовірність лактатацидозу - молочнокислої коми, найнебезпечнішого для життя стану.

Раніше метформин входив в список сильнодіючих ліків, що зберігалися в аптеках і лікувальних закладах в особливих шафах під замком.

Навіщо тут про це розповідати? Потім, що мисливців застосовувати для схуднення серйозне ліки «за порадою друзів і знайомих» знаходиться чимало, і, хоча і продається метформин за рецептами, які бажають примудряються отримати його «без проблем». Під проблемами розуміється візит до лікаря і отримання рецепта: адже худнути зметформіном дійсно можна, але тільки за показаннями і після огляду у фахівця. У «уникли» побачення з доктором проблем, як правило, виникає більше, ніж було. До речі, за «вільну» продаж рецептурних засобів провізори та аптеки підлягають покаранню: штраф від 1 до 50 тис. Рублів.


Навіть пацієнти, які отримують метформін за призначенням, повинні здавати біохімічні аналізи за певною схемою 3-4 рази на рік, а рівень глюкози контролювати постійно.

Як приймати? Скаже лікар!

Так що тут розписувати схему прийому не будемо. Скажемо тільки, що не можна пити метформин для схуднення більше 3-х тижнів поспіль. Зазвичай призначають 1-3 рази на день; приймати краще під час їжі, запиваючи водою. Чистої води в день випивати не менше 30 мл на кг маси тіла: наприклад, жінці з вагою 70 кг необхідно 2,1 л.


Уже ясно, що препарат - НЕ ліполітікі: жир не спалює, тому немає сенсу приймати його в надії обійтися без навантажень і дієт. Чим менше вуглеводів в їжі, тим яскравіше дію: підшкірний жир буде витрачатися, а нові жирові клітини не «нарастут». Вирішіть, чи готові ви до низкоуглеводному харчування?

Особливості харчування при схудненні

Під час прийому метформіну для схуднення прості вуглеводи і крохмалі виключаються з визначення (білий хліб, випічка, цукор і солодощі, білі крупи, макарони, картопля, солодкі фрукти, багаті крохмалем овочі); різко обмежуються сіль і приправи, що збуджують апетит. Пряні трави дозволені. Можна: нежирне м'ясо і рибу, нежирну «молочку» (сир, йогурт, м'який сир, кефір та ін., Все без добавок), яйця, горіхи, свіжі овочі-фрукти, ягоди, зелень, рослинне і пряжене вершкове (потроху) масло . Порції розрахувати так, щоб в добу виходило близько 1500 ккал.

Відгуки схудлих зметформіном


Більшість відгуків залишено людьми, які брали препарат за призначенням: призначити може ендокринолог або гінеколог. Однак відгуки різні навіть у цих випадках: одні поліпшили зовнішній вигляд і самопочуття, а інші не рекомендують приймати його нікому. Є й ті, хто «що пив, що немає».

Так, жінці вдалося скинути 19 кг за 4 місяці, але натомість вона отримала купу хронічних проблем: панкреатит, гастродуоденіт, ГЕРБ (рефлюксную хвороба). Гастроентерологи підтвердили вплив метформіну, а вага через кілька років повернувся.

Іншій жінці препарат призначила подруга-лікар. «Протрималася місяць»: нудило, паморочилося в голові від 1 таблетки в день. Вага зменшити не вдалося.


Жінка з полікістозом, за призначенням гінеколога, для настання вагітності: «не витримала - жахливі побочки».

Ще одна пила 5 місяців метформин для схуднення при діабеті. Результат зворотний: цукор підвищився, вага залишився. Висновок: "Не буду більше пити ні за що».

«Завзята любителька дієт» зуміла купити ліки за рецептом бабусі. Почала пити і кинула: сильна нудота і слабкість, все тіло ломило.

Досвід інший худне зметформіном якраз з області «рецепт навіть не запитали». Через 2 години після прийому - сильна нудота, блювота, весь день діарея. Виявилося - висока дозування. Чи не здалася: пила кілька тижнів, «героїчно» терпіла діарею і нудоту. Зрозуміло, апетит «зник начисто», так що «схудла сильно».

Багато, що брали метформін для схуднення за призначенням, результатом задоволені: схудли на 4-5 кг за місяць, на 12 кг - за півроку і т.д. При цьому «побочки» були відсутні лише у деяких; у інших спостерігалися в легкій формі або проходили через 1-2 тижні.


Але майже всі відзначають: не варто сильно на нього розраховувати і починати пити його самостійно.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: метформін для схуднення

Як допомагає схуднути?
Цікаво, як діє метформін для схуднення?
Навіщо тут про це розповідати?
Як приймати?
Вирішіть, чи готові ви до низкоуглеводному харчування?