Полезные материалы

Отямився, гіпс: як правильно падати на льоду і куди звертатися за допомогою

З настанням холодів та ожеледиці, все більша кількість українців стають жертвами слизьких доріг.

Від ударів і переломів не захищає навіть тепла і об'ємна одяг.

"МедОбоз" вирішив розібратися, що робити в ситуації, якщо ви впали і як впасти так, щоб нанести собі мінімальну кількість пошкоджень.

Йти, як по канату

Йдете ви по льоду на парковці або по слизькій ділянці підлоги, головне - утримати рівновагу. Для цього необхідно робити повільні, короткі кроки і розставити руки в сторони. Представляти, що йдете по канату.

Керувати центром тяжіння

Припустимо, ви посковзнулися і стали падати назад. Ви відчуєте себе безпорадним, і першою реакцією, швидше за все, будуть безладні помахи руками в спробі вхопитися за що-небудь і захистити інші частини тіла від удару при падінні. Але краще б надійти більш рішучим чином: викинути руки вперед і вгору, щоб центр ваги зрушився вперед. Цього може виявитися досить, щоб не впасти взагалі.

Притиснути руки до боків

Якщо попередній рада не допоміг, і ви все ж падаєте, все всередині буде кричати: "амортизується удар руками!" Це природний інстинкт, пов'язаний з вірою в те, що ви якимось чином зможете зловити самі себе. Потрібно чинити опір цьому інстинкту і опустити руки по швах. Особливо якщо ви падаєте назад. Тому що інакше можна зламати зап'ястя. Якщо притиснути руки до боків, то саме на руку ви і впадете, чого і потрібно домагатися. Зап'ястя і стегна легко ламаються, а руки не так легко, особливо якщо напружити м'язи перед ударом.

Постарайтеся приземлитися на зад

Якщо можете, падайте прямо на п'яту точку. А потім, одним плавним рухом потрібно перекотитися на стегно тієї ноги, яка посковзнулася, щоб розподілити силу удару. Якщо ви падаєте вперед і не встигаєте обернутися так, щоб приземлитися на зад, спробуйте впасти в позицію для віджимання. Так ви зможете уникнути травми голови (або особи), а зігнуті лікті амортизують удар по зап'ястях.

Якщо ви все ж впали і відчуваєте, що травма серйозна, то варто звернутися в медпункт, який є в кожному районі Києва. За словами лікаря-експерта Віктора Литвиненка, якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, якщо утворилися пухлини - терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Департамент охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації закликає киян і гостей столиці бути обережними через ожеледицю в місті, а в разі травмування обов'язково звертатися за медичною допомогою. У відомстві також надали список медустанов, які надають першу медичну допомогу.

У відомстві також надали список медустанов, які надають першу медичну допомогу

Як раніше повідомляв "Обозреватель", дослідники вважають, що кращий засіб від застуди - це курячий бульйон.

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!