Полезные материалы

15 урок. Як скласти пісню на гітарі?

  1. Що потрібно, щоб скласти пісню?
  2. Види написання пісень
  3. Інструкція "Як скласти пісню"
  4. висновок

Привіт друзі! Сьогодні мова піде про те, як скласти пісню на гітарі. У мене вже є багато уроків про те, як навчитися грати на гітарі, але про композиторство я ще не писав. Поїхали!

Думаєте, навчитися складати пісні дуже складно? Пфф! Ні, скажу я Вам, складати на гітарі не складніше, ніж на ній грати, якщо Ви, звичайно, вже непогано граєте і знаєте акорди, а також деякі способи акомпанементу. А якщо немає - не біда, Ви завжди можете пройти навчальний курс по гітарі , А після цього - відразу сюди 🙂

Короткий зміст

Що потрібно, щоб скласти пісню?

Давайте з Вами подивимося, що нам необхідно для твори пісні:

  1. Гармонія - безпосередньо, акорди;
  2. Мелодія - мелодійна складова пісні, в основному, в ролі мелодії виступає вокальна партія (голос);
  3. Текст - слова пісні.

Види написання пісень

Існує кілька видів написання пісень. Розглянемо всі з них, а потім виберемо найпростіший і відповідний для нашого випадку.

Спочатку складають текст, а потім музику. Досить-таки поширений спосіб твори. Але він для нас важкувато. Адже текст скласти легше, ніж музику (для нас, гітаристів). Тому, користуючись таким способом, нам доведеться підлаштовуватися вже під готові вірші, що не дає нам творчого фантазія у вигадуванні музики.

Спочатку складають мелодію. Деякі створюють спочатку мелодію. Це теж буває досить часто, оскільки мелодія композитору може прийти в будь-який момент, коли він про це і не підозрює, чого не скажеш про текст.

Спочатку складають гармонію (акорди). А ось цей варіант, хлопці, як раз для нас 🙂 Що нам з Вами варто накидати акорди на гітарі? Адже ми вже знаємо масу акордів, знаємо їх послідовність. А текст ми можемо написати і потім, що буде найлегшим варіантом. Тому розберемо його детальніше ..

Найпримітивніший склад пісні під гітару:

  1. вступ
  2. куплет
  3. Приспів
  4. завершення

Є також і інші пункти, такі, як, кульмінація, розв'язка і т.д., але зараз ми їх розглядати не будемо. Це, як ніяк, вступний урок взагалі в композиторство. Можливо, в майбутньому я створю цілий розділ для композиторів, де поясню все докладно ..

Інструкція "Як скласти пісню"

  1. Йдемо на сторінку " Акорди для гітари ", Де у нас є поле для роботи.
  2. Йдемо на сторінку " вчимо акорди "І знаходимо там пункт" Логічна послідовність акордів ".
  3. Складаємо перший куплет. Для початку підберіть тональність пісні, тобто її перший акорд. Потім підбирайте акорди далі, і пам'ятайте про логічну послідовність.
  4. Підберіть всього 4 акорду, які будуть крутитися навколо першого акорду. Для початку Вам вистачить. Пробуйте міняти місцями акорди до тих пір, поки гармонія Вам не стане подобатися. Спершу у Вас може не вийти все самостійно, тому візьміть Ваше улюблену пісню під гітару і постарайтеся її змінити так, щоб і Вам подобалося, і в той же час це не було точною копією оригіналу.
  5. Підбирайте бій (перебір). Залежно від того, пісню якого забарвлення Ви хочете отримати (сумна, весела, повільна, швидка), підбирайте відповідний бій або перебір . Експериментуйте з обраним акомпанементом - зіграйте спочатку по одному, а потім і по кілька циклів на один акорд.
  6. Вітаю, перший куплет готовий! Можна перейти до пісні. Тут ми не складаємо слова, а просто намагаємося щось наспівати до наших акордів. Тобто ми граємо вже вийшов куплет, а в цей час пробуємо щось наспівувати, наприклад, на Ла-Ла-Ла. Головне - вимкніть мізки і самокритику, і Ви не помітите, як Ваша мелодія вже стане нагадувати майбутній хіт. Наспівуйте від серця, щоб мелодія Вам подобалася. Запишіть на диктофон все, що вийшло, щоб не забути. До речі, не забудьте про вступ - зіграйте пару раз перший акорд без голосу, після чого починайте мелодію.
  7. Складаємо приспів. Приспів в основному повинен бути схожий на куплет і бути як би його продовженням, але не копіювати його повністю. Що ми можемо зробити в приспіві, в порівнянні з куплетом:
    - злегка змінити акорди;
    - змінити перебір (або перейти на бій, якщо грали перебором);
    - змінити темп (почати грати швидше або повільніше).
    Мелодія також повинна трохи відрізнятися. Взагалі, приспів - це найяскравіша частина в пісні, тому більший акцент Ви повинні робити саме на нього.
  8. Складаємо текст. Ось у Вас вийшов куплет / приспів. Для початку цього вистачить, адже ми з Вами просто хочемо зрозуміти принцип твори пісень. Тепер придумуємо текст на мелодію (на Ла-Ла-Ла). Якщо Ви не можете придумати жодного рядка, то Ви завжди можете замовити текст у спеціальних людей, які цим займаються. Але зараз не поспішайте цього робити - ми тренуємося. Спробуйте самі щось написати.

висновок

Ось і вся інструкція з написання пісень, а точніше, я її так бачу. Мене можуть вилаяти багато композиторів, але особисто я виробив цю формулу сам і для мене вона дієва. Зараз вже, коли я складаю пісню на гітарі, я придумую одночасно акорди і мелодію. Може, у Вас так теж вийде? Спробуйте 🙂

А іноді, сама мелодія приходить до мене в самий невідповідний момент - головне, встигнути записати її на диктофон, поки не забув 🙂 Якщо в цей час немає під рукою гітари, я записую акорди на папірці, тобто я вже знаю, які акорди потрібні для цієї мелодії.

Тренуйтеся складати пісні по тій інструкції, яку я Вам дав. Як у Вас стане все нормально виходити - підставляйте другий куплет і другий приспів (або без другого приспіву, як подобається). Також Ви можете прикрасити пісню, якщо в другому або третьому куплеті перейдете на іншу тональність - це дуже круто виглядає (слухається).

Удачі, я знаю, що у Вас все вийде. А якщо не виходить, пишіть в коментарях, разом подумаємо, що до чого. 🙂

Ви можете пропустити читання запису і залишити коментар. Розміщення посилань заборонено.

Що потрібно, щоб скласти пісню?
Думаєте, навчитися складати пісні дуже складно?
А ось цей варіант, хлопці, як раз для нас 🙂 Що нам з Вами варто накидати акорди на гітарі?
Може, у Вас так теж вийде?