Полезные материалы

Як доглядати за гітарою? Як можна і як не можна поводитися з гітарою?

  1. Як не варто поводитися з гітарою?
  2. Що робити рекомендується?

Кожен музикант хоче, щоб його гітара прослужила якомога довше, особливо якщо мова йде про інструмент середнього або професійного рівня, вартість якого може досягати декількох тисяч доларів. Крім основних правил по догляду, необхідно також мати уявлення про те, що можна, а що не можна робити з шестіструнка. Адже найчастіше акустика виходить з ладу саме через неправильне поводження з нею. Саме про це і піде мова далі.

Як не варто поводитися з гітарою?

Якщо у вас ще немає власної гітари, то купити її можна на сайті gitaraist.ru. Тут представлений великий вибір інструментів різного рівня по одним з найнижчих цін в Росії.

Але якщо власна шестіструнка у вас вже є, то ось перелік того, що робити з нею забороняється:

  1. Вішати на зовнішню стіну, яка контактує із зовнішнім середовищем. Холод, що виходить від неї, призведе до того, що всього за один рік акустика вийде з ладу.
  2. Залишати гітару біля нагрівальних приладів. Сильні перепади температур негативно позначаються на деревині, в результаті чого на ній можуть утворитися мікротріщини, які погіршують акустичні властивості і якість звучання.
  3. Зберігати шестіструнка в приміщенні з підвищеною вологістю повітря. Вбираючи вологу, деревина змінює свою структуру, що з часом призводить до деформації груд.
  4. Не рекомендується втручатися в кріплення бриджу. Як показує практика, будь-які спроби вдосконалити конструкцію інструменту призводять до його виходу з ладу. При цьому ні про яке ремонті мови бути не може.
  5. Виконуйте заміну струн дуже акуратно. У міру того як ви знімаєте пасивне, рівень навантаження на верхню деку, яка є дуже крихкою, слабшає. Тому професіонали рекомендують міняти струни по черзі, а не всі відразу.

Перераховані вище рекомендації стосуються абсолютно всіх типів гітар. Якщо ви будете дотримуватися цих порад, то ваш інструмент прослужить досить довго.

Що робити рекомендується?

Список заборонених дій ми вже розглянули, давайте тепер поговоримо про те, яких правил необхідно дотримуватися в поводженні з акустикою.

  1. Зберігатися шестіструнка повинна в захисному чохлі або кейсі. Це дозволить мінімізувати вплив зовнішніх факторів на гітару, а також запобігти випадкові механічні пошкодження.
  2. Слідкуйте за вологістю. Її рівень не повинен перевищувати 50%, в іншому випадку властивості деревини почнуть погіршуватися. Навіть якщо ви будете зберігати гітару в футлярі, то краще використовувати спеціальні зволожувачі, які продаються в будь-якому музичному магазині.
  3. Слідкуйте за струнами. Деякі музиканти занадто сильно натягують пасивне, щоб отримати більш дзвінке і гучне звучання, проте, при цьому створюється занадто сильне навантаження на верхню деку, яка з часом просто деформується. Тому не варто захоплюватися з експериментами.
  4. Використовуйте спеціальні поліролі для гітар. Вони не тільки додадуть інструменту більш естетичний і привабливий зовнішній вигляд, але також захищають дерево від негативних факторів навколишнього середовища, продовжуючи термін експлуатації інструменту.
  5. Шафа - відмінне місце для зберігання. Цей предмет інтер'єру стане відмінним притулком для вашої акустики, оскільки в ньому немає перепадів температур, вологість підтримується на оптимальному рівні, а також ймовірність пошкодження гітари мінімальна.

Перераховані вище рекомендації дозволять вам продовжити термін експлуатації музичного інструменту на кілька десятиліть, і гітара буде служити вам вірою і правдою, а також радувати своїм чудовим звучанням.


Ключові слова: Як поводитися з гітарою, що можна, що не можна, Як доглядати за гітарою, Купити гітару, інтернет магазин, онлайн, де зберігати гітару, вологість, струни

Як не варто поводитися з гітарою?
Що робити рекомендується?
Як не варто поводитися з гітарою?
Що робити рекомендується?