Полезные материалы

Як розвинути ліву руку, якщо ти - правша?

  1. Навчитися писати лівою рукою
  2. Малювати лівою рукою
  3. Використовувати ліву руку в повсякденній праці
  4. Зробити ліву руку сильніше

Більшість людей протягом життя тренують і розробляють тільки праву руку, а лівою відводиться лише допоміжна роль. Але якщо наші руки однаково влаштовані, то чому б не спробувати навчитися виконувати ті ж дії лівою рукою, і навіщо це потрібно?

Відповідь на це питання криється в особливостях роботи людського мозку. Ліва півкуля контролює логічне мислення, мова, письмо і відповідає за роботу правої половини тіла, а праве - осередок інтуїції, творчого сприйняття, координує ліву половину.

За спостереженнями арт-терапевтів, малюнки, виконані лівою рукою, відрізняються надзвичайною образністю, емоційністю і реалістичністю. Це характерно і для художників, і тих, хто ніколи не займався малюванням. Крім того, люди, які зуміли розвинути ліву руку поряд з правою, відзначають, як змінилося їхнє життя з включенням в неї інтуїції і активізації творчого сприйняття дійсності.

Крім того, люди, які зуміли розвинути ліву руку поряд з правою, відзначають, як змінилося їхнє життя з включенням в неї інтуїції і активізації творчого сприйняття дійсності

Згідно з однією з теорій класичної психології, людська особистість - це набір субособистостей - різних внутрішніх образів: Батько, Дорослий, Дитина. Перші два - критичні, розважливі і раціональні. Вони мешкають в лівій півкулі. А третій, внутрішній Дитина, спонтанний, ірраціональний, креативний - в правом.

Отже, розвиток лівої руки - це налагодження контакту з творчою суттю самого себе.

Є кілька дієвих способів розвитку лівої руки, і регулярні тренування обов'язково приведуть вас до досягнення наміченої мети .

Навчитися писати лівою рукою

Це захоплююче, хоча і непросте заняття. Щоб домогтися успіху в цій справі, необхідна мотивація . Для людини, яка прагне до саморозвитку, метою стане збагачення логічного мислення творчим потенціалом.

Щоб тренування стали приємними, потрібно комфортно обладнати для себе робоче місце. Настільна лампа тепер знаходиться праворуч, а ліва частина столу залишається вільною, так як там тепер розташовуються рука і блокнот для письма.

Стильна ручка і яскравий блокнот з зошитом створять відповідний емоційний настрій, щоб при погляді на них виникало бажання працювати. Для письма знадобиться розлініяна папір, так як доведеться вчитися писати заново. Головне, щоб процес листи лівою рукою приносив радість, інакше тренування незабаром набриднуть і стануть малоефективними.

Як розташувати зошит? Щоб руки менше втомлювалися в процесі роботи, верхній лівий кут потрібно розмістити трохи вище правого, а лівий лікоть зручно розташувати на столі.

Для письма лівою рукою потрібні приладдя для письма довше звичайних, так як лівша тримає олівець трохи вище правші, відстань від аркуша паперу до місця обхвату ручки дорівнює 3 - 4 см.

Для розвитку техніки письма знадобляться прописи для лівшів, щоб виводити спочатку букви, а потім фрази, як це роблять першокласники. Так розвинеться техніка письма і виробиться гарний почерк . Якщо такі заняття не до смаку, то можна записувати свої думки або виписувати сподобалися цитати з книг, крилаті вирази.

На перших етапах тренування краще писати друкованими літерами, потім переходити на прописні. Почати потрібно з написання алфавіту. Можна використовувати і прийом обведення ручкою тексту, написаного олівцем. Для розваги підходить метод дзеркального письма. Лист навпаки, з розворотом букв на 1800, допоможе домогтися бажаного результату. Так робив Леонардо да Вінчі, у якого обидві руки були розвинені однаково. Крім того, лист справа наліво природно для лівшів з домінуючим правим півкулею.

Для досягнення успіху, необхідно займатися регулярно по кілька хвилин. Це принесе більше користі, ніж рідкісні, але тривалі тренування.

Тренування не обмежуються спеціально відведеним для цього часом. Ліву руку потрібно навантажувати при кожному зручному випадку. Наприклад, записувати номери телефонів, рецепти та іншу корисну інформацію.

І навряд чи вдасться відразу добитися видимих ​​швидких результатів, тому на шляху до саморозвитку доведеться запастися терпінням і витримкою. Не варто чекати хорошої швидкості листи на перших етапах тренувань, важливіше буде якість написання, тобто відпрацьований навик, управління раніше неслухняною лівою рукою. Швидкість письма розвинеться на наступному етапі роботи.

Малювати лівою рукою

Найбільш вдалий спосіб тренування. Адже розвивається права півкуля мозку, де закладено творчий потенціал. Малювання дозволяє краще розвинути моторику лівої руки. Для початку слід на папері поставити крапки, потім з'єднати їх, зробити схематичний малюнок. Корисно почати синхронне малювання, задіявши обидві руки, поступово залишаючи в роботі ліву руку.

американські арт-терапевти рекомендують наступні вправи для розвитку лівої руки:

  • Спробувати зобразити симетричний предмет, одночасно задіявши для цього і ліву, і праву руки.
  • Без синхронних дій постаратися намалювати один і той же, кожна рука рухається по-своєму.
  • Малювати одночасно правою і лівою руками, однак малюнки і траєкторія руху рук різні.
  • Зробити малюнок правою рукою, потім те ж саме намалювати лівої.

Більш докладну інструкцію можете знайти в статті « Як навчитися красиво малювати «.

Використовувати ліву руку в повсякденній праці

Постійно використовувати ліву, а не праву руку в побутових ситуаціях: чистити зуби, зачісуватися, користуватися виделкою, ложкою і іншими столовими приборами. Коли навички ще не відпрацьовані, можна використовувати гострі предмети: ніж, голку, небезпечну бритву, щоб не завдати собі травми.

Лівою рукою потрібно постійно користуватися, доводячи руху до автоматизму. Не варто забувати і про цілі розвитку лівої руки, підкріплювати роботу позитивною мотивацією, щоб заняття не набридли і принесли користь.

Не забувати про тренування допоможуть наступні прийоми. Наприклад, написати на долонях: «Права», «Ліва». Виконуючи ту чи іншу дію, користуватися не правою, а лівою рукою. Зорова пам'ять обов'язково спрацює. Стане в нагоді носіння годин не на лівій, а на правій руці. Незвичне відчуття нагадає, що все тепер робить ліва рука. Можна наклеїти стікери з написом: «Ліва» на різні предмети побуту (ручки дверей, телефон, холодильник, електрочайник).

Зробити ліву руку сильніше

Крім листи, для тренування лівої руки необхідні фізичні вправи.

  1. Заняття з м'ячем. Підкинути тенісний м'ячик вгору і зловити за допомогою лівої руки. Вдаривши м'ячем об стіну, зловити його лівою рукою. Доцільно використовувати ракетки і в міру вдосконалення досвіду міняти великі на маленькі. Заняття в спортивному залі з баскетбольним майданчиком допоможуть удосконалити дії лівої руки. Встати праворуч від баскетбольного кошика і закидати в неї м'яч лівою рукою. Здійснити 10 - 20 кидків. Крім цього, корисно навчитися вести м'яч так само легко лівою рукою, як і правою. Для досягнення результату праву руку при цьому тримати за спиною.
  2. Гра в бадмінтон лівою рукою принесе відчутний результат.
  3. Підняття важких предметів. Слід перекласти силові навантаження з правої руки на ліву. Для цього підійдуть ручні еспандери, гантелі. Вага потрібно збільшувати поступово.
  4. Жонглювання. Це корисне, захоплююче і видовищне заняття, розвиваюче спритність і координацію рухів. Жонглювати потрібно трьома - чотирма м'ячами.
  5. Гра на музичних інструментах . Пристрій більшості музичних інструментів вимагає роботи обох рук в рівній мірі. Так, можна навчитися грі на гітарі. Гітаристи велику увагу приділяють розвитку пальців лівої руки. Для цього розроблена ціла система вправ. Корисно буде навчитися вибивати барабанний дріб.
  6. Заняття плаванням. Відмінно розвиває координацію і, відповідно, мозок. У всіх видах плавання однаково задіяні обидві руки.
  7. Кручення поївши. Ще один хороший спосіб розвинути ліву руку. Для заняття знадобляться м'ячики на мотузках. Взявшись за кінці мотузок руками, виконують обертальні рухи.

Розвиток моторики позитивно відбивається на роботі мозку, робить реакцію швидше, мислення стає гнучким. Однак на перших порах не варто чекати швидкого результату. Можливий протилежний ефект. Внаслідок збільшення навантаження на мозок швидкість мислення і концентрація уваги значно сповільнюються, але як тільки мозок адаптується, він почне працювати набагато ефективніше, ніж раніше.

Скептики задаються питанням: чи не міф чи це? І чи варто прикладати стільки зусиль? Однак вченими давно доведено зв'язок між мануальним розвитком і роботою мозку. При впливі на рефлекторні точки, розташовані на кистях рук, відбувається посил імпульсів в центральну нервову систему. Точковий масаж впливає на внутрішні органи. Наприклад, при масажі великого пальця руки досягається підвищення мозкової активності.

Розвиток лівої руки покращує не тільки мозкову діяльність, змушуючи активніше працювати «сірі клітинки», а й спонукає до занять спортом, змушує більше рухатися, удосконалювати тіло. І як результат - досягнення наступному ступені на шляху до самовдосконалення.

Набуття навичок володіння обома руками в однаковій мірі - це розвиток нового мислення, перехід на якісно новий рівень життя, збагачення логічного, раціонального початку творчим потенціалом і інтуїцією.

Але якщо наші руки однаково влаштовані, то чому б не спробувати навчитися виконувати ті ж дії лівою рукою, і навіщо це потрібно?
Як розташувати зошит?
Скептики задаються питанням: чи не міф чи це?
І чи варто прикладати стільки зусиль?