Полезные материалы

Акустична гітара: як вибрати, купити, гайд, поради

  1. Зміст Цілі і бюджет
  2. Ваш рівень гри на гітарі
  3. Електро-акустичні гітари
  4. Конструкція акустичної гітари
  5. Гриф гітари
  6. корпус
  7. Електро-акустична гітарна система
  8. Концерт і Гранд Концерт
  9. Auditorium і Grand Auditorium
  10. Дредноут
  11. Джамбо
  12. Гітари для подорожей і міні-акустики
  13. Гітари з вирізом
  14. Ширина і довжина грифа
  15. Нейлонові струни проти металевих
  16. деревина
  17. Варіанти акустичних гітар
  18. 12 струнна акустична гітара
  19. Не забувайте по персональні переваги

Зміст

Цілі і бюджет

Перед тим як ви почнете міркувати про бренди або дизайні, подумайте, для яких цілей ви купуєте гітару і скільки грошей ви готові на це витратити.

Ваш рівень гри на гітарі

Якщо ви початківець гітарист, який шукає інструмент для навчання, то ви, ймовірно, не хочете витрачати велику суму грошей на свою першу гітару. Можете сказати спасибі сучасним виробникам, які випускають як малобюджетні моделі, так і моделі, які можуть коштувати і не одну тисячу доларів. Вам залишається лише визначитися в ціні і купити, то що вас влаштує.

Хоча, можливо ви досвідчений гітарист? Вас не влаштовує звук або привабливість поточного інструменту і ви хочете купити щось більш елегантне? В цьому випадку дуже важливо знати за що саме виробники накручують цінник своїх інструментів.

Електро-акустичні гітари

Ви граєте в групі і хочете щоб ваш інструмент можна було підключити в підсилювач? Якщо так, то ймовірно вам варто розглянути електро-акустичні гітари.

На відміну від звичайних акустичних гітар, електро-акустичні оробудованни вбудованим підсилювачем, який дозволяє підключати гітару в підсилювач і тим самим підсилювати не спотворюючи їх багатий акустичний звук. У той час, коли гатара не підключена в підсилювач, вона звучить точно так само як і звичайна акустична гітара.

Якщо ви граєте вдома або на публіці, самостійно або разом з групою, переконайтеся, що ви точно знаєте з якою метою ви хочете придбати інструмент і скільки ви готові на нього витратити перед тим, як почнете щось купувати.

Конструкція акустичної гітари

Після того як ви зрозумієте основи того, як акустичні гітари розробляються і збираються, ви будите здатні побачити і почути відмінності, які допоможуть вам вибрати кращу гітару для ваших потреб.
Після того як ви зрозумієте основи того, як акустичні гітари розробляються і збираються, ви будите здатні побачити і почути відмінності, які допоможуть вам вибрати кращу гітару для ваших потреб

Детальніше про конструкції акустичної гітари можна подивитися в статті: «Конструкція акустичної гітари».

Гриф гітари

Гриф гітари приєднується до вершини деки (корпусу) і обмежується головкою грифа.

Більшість акустичних гітар використовують так званий вбудований гриф, що означає, що гриф вклеєний в верхню частину корпусу. Альтернатива цього методу - це з'єднання за допомогою болта, які найбільш часто використовується при виготовленні електрогітар. Так само на грифі можна помітити так зветься «п'яту грифа», яка виконує роль додаткової підтримки в місці з'єднання грифа і корпусу.

У гриф вбудований «анкерний болт», який запобігає прогин і скручування грифа через натягу струн або вологості. Правильна настройка анкерного болта - це дуже важливий процес, так як за допомогою нього можна регулювати висоту струн, а так же виправити неточності в підстроювання гітари. Анкерний болт зазвичай можна налаштувати або близько підстави головки грифа, або у підставі самого грифа (всередині корпусу).

Гриф гітари складається з двох частин: самого грифа і накладки, яка наклеюється на нього в процесі складання. Зазвичай накладка виготовляється з палісандра або чорного дерева.

Тонкі смужки металу - це лади, які вбудовуються в накладку грифа. Саме за допомогою них створюється так звана 12-тональна шкала, яка представляє собою відомі нам ноти. Більшість накладок мають інкрустовані точки або символи, які представляють нумерацію ладів.

Головка грифа розташована на зворотному боці від корпусу гітари. Вона обладнана кілками, які дозволяють змінювати натяг струн і дає можливість налаштувати інструмент. На головці грифа так само присутній верхній поріжок, який розділяє головку грифа від накладки. На акустичних гітарах верхній поріжок зазвичай виготовлений із пластику, але так само це може бути кістка, графіт або невідомий матеріал китайського походження.

корпус

Корпус акустичної гітари складається з верхньої частини (так само відомої як верхня дека), обичайки і нарешті нижній частині (нижня дека). Всі ці частини з'єднані між собою внутрішніми кріпленнями.

Розмір і форма корпусу впливає як на звук, так і на зручність гри на інструменті. Зрозумівши, яка форма підходить вам і вашим музичним уподобанням, допоможе переконатися в тому, що ви вибрали підходящий для вас інструмент. Більше інформації по цій темі дивіться нижче.

Резонаторное отвір, через які «виходить» звук призначений для посилення звуку. Сама по собі струна звучить дуже тихо і тому для посилення звуку корпус гітари конструюється у вигляді акустичного резонатора, який і підсилює звук струн до гучності людського голосу. Зазвичай біля цього отвору клеїться захисна накладка, яка дозволяє вберегти частину верхньої деки від пошкоджень при грі.

Струни гітари встановлюються в спеціальні отвори близько струнотримача або бриджу, які потім притискаються спеціальними заглушками. У струнотримач встановлюється нижній поріжок, який відокремлює струни від бриджу.

Електро-акустична гітарна система

Більшість гітаристів знаходять можливість підключення акустичної гітари в підсилювач дуже корисною, але як насправді це працює? У корпус електро-акустичних гітар вбудовують звукознімач, який перетворює звукові вібрації генеруються струною в електронні сигнали. Спочатку ці сигнали дуже слабкі, тому для їх посилення більшість електро-акустичних гітар використовують попередній або преамп.

Предусилитель зазвичай розташований на верхній частині обичайки. Він включає в себе такі функції як гучність, еквалайзер і навіть вбудований тюнер.

У той час, поки все акустичні гітари поділяють між собою основні конструктивні елементи і елементи дизайну, є все ж кілька важливих особливостей, які впливають на звук і играбельность. Кожна гітара розділяє такі основні характеристики:

  • форма корпусу
  • Наявність вирізу в корпусі
  • Ширина і довжина грифа
  • Нейлонові або металеві струни
  • деревина

Розуміння цих п'яти характеристик, допоможе вам зробити кращий вибір при покупці акустичної гітари.

Існує стільки нюансів в формі корпусу акустичної гітари, скільки виробників, які створюють ці самі гітари.

Найбільш популярні форми корпусу акустичних гітар:

  • Концерт і Гранд Концерт
  • Аудіторіум і Гранд Аудіторіум
  • Дредноут
  • Джамбо
  • Гітара для подорожей і Міні-акустика

Детальніше про них нижче.

Концерт і Гранд Концерт

Гітари типу «Концерт» мають маленький розмір (приблизно 13-1 / 2 дюймів), що дає їм яскравий звук в середньому діапазоні. Невеликий розмір - це комфорт для тих музикантів, які самі по собі мають невеликі габарити тіла.
Гітари типу «Концерт» мають маленький розмір (приблизно 13-1 / 2 дюймів), що дає їм яскравий звук в середньому діапазоні
«Гранд Концерт» відрізняються від «Концерт» зазвичай тільки розміром (приблизно від 14 до 14-1 / 4 дюймів). Вони так само можуть похвалитися яскравим середнім діапазоном, але з більш різким звучанням.

Auditorium і Grand Auditorium

Гітари типу «Аудіторіум» - це зазвичай гітари середнього розміру, які мають ширину як у типу «Дредноут», але на відміну від нього, мають менший розмір корпусу
Гітари типу «Аудіторіум» - це зазвичай гітари середнього розміру, які мають ширину як у типу «Дредноут», але на відміну від нього, мають менший розмір корпусу. Ці гітари мають збалансовану гучність, тон і комфорт.

«Гранд Аудіторіум» за формою нагадує пісочний годинник з її великою нижньою частиною і середньої верхньою частиною корпусу. Гітари даного типу мають великий діапазон гучності і більш збалансований тон, ніж форми з меншим корпусом.

Дредноут

«Дредноут» - це дуже популярний тип акустичних гітар, який має ну просто величезний корпус в порівнянні з іншими
«Дредноут» - це дуже популярний тип акустичних гітар, який має ну просто величезний корпус в порівнянні з іншими. Відмінними рисами дредноутів є їх широкий і масивний корпус і 14-ти ладовий гриф. Перший дредноут був виготовлений в 1916 році і з тих самих пір, придбав величезну популярність серед гітаристів. Дредноути дуже популярні серед кантрі гітаристів через його потужного, драйввого звуку.

Джамбо

Джамбо гітари мають по своїй натурі величезний корпус (нижня частина корпусу має розмір аж до 17 дюймів), що дозволяє досягати досить гучного і глибокого звучання
Джамбо гітари мають по своїй натурі величезний корпус (нижня частина корпусу має розмір аж до 17 дюймів), що дозволяє досягати досить гучного і глибокого звучання.

Гітари для подорожей і міні-акустики

Люди невеликого розміру, мандрівники або просто батьки, які купують гітару для своєї дитини можуть так само розглянути гітари для подорожей і міні акустики. Ці гітари були придумані для комфорту невеликих людей, зручності в подорожах, але на жаль більшість виробників не витрачають занадто багато часу і ресурсів на забезпечення належної якості.

Більшість міні-гітар виготовляються однієї і тієї ж форми і мають від 18 до 20 ладів на грифі. Так само є так звані «туристичні», які маю вузький корпус і націлені бути міцними і легкими в упаковці.

Гітари з вирізом

Деякі акустичні гітари мають виріз в нижній частині корпусу для більш зручної гри в верхньому діапазоні грифа
Деякі акустичні гітари мають виріз в нижній частині корпусу для більш зручної гри в верхньому діапазоні грифа. Якщо ви плануєте грати соло партії, то вам обов'язково потрібно придивитися до гітар з вирізом.

Ширина і довжина грифа

Товщина і ширина грифа дуже сильно залежить від розміру корпусу гітари. Ці 2 характеристики ніяк не вплинуть на звук, але вони вплинуть на ваше зручність при грі на інструменті. Акустичні гітари налічують від 12 до 14 ладів. Ці цифри вказують на кількість ладів до корпусу гітари (так як ми вже знаємо, що є гітари з вирізом), але ніяк не на остаточно кількість ладів. Якщо взяти, наприклад, 12 ладовий гриф, то 13 і 14 лади будуть вже на самому корпусі, що доставить вам значний дискомфорт при грі.

Нейлонові струни проти металевих

Цей пункт виразно найбільше приводить в оману початківців гітаристів. Що вибрати нейлонові струни або металеві? Ви напевно чули, що на нейлонових струнах грати легше, ніж на металевих і це правда, але цей факт не повинен лягти в основу вашого вибору! Ви повинні вирішити для себе, яку музику ви збираєтеся грати?

Якщо це класична, іспанська, фолк музика то ваш вибір - це нейлон. Гітари з нейлоновими струнами мають широкий гриф і більш м'який звук.

Якщо ж ви хочете грати все крім перерахованих вище, наприклад рок, блюз, кантрі, фінгерстайл, поп, то ваш вибір - це метал. Металеві струни створюють більш яскравий, гучний і насичений звук.

деревина

Якщо ви ходили по магазинах у пошуках інструменту, то ви ймовірно помічали, що кожна гітара складається з різних видів деревини. Наприклад гриф може бути виготовлений з палісандра або чорного дерева, корпус з фанери (якщо це дешева гітара) або з червоного дерева (якщо дорога). Тут вашій увазі я представлю невеликий огляд популярної деревини, як вони використовуються, а так само їх тональні характеристики.

Кедр - це «м'яка» деревина, яка використовується для нижньої частини деки і обичайок, а так само виробляє яскраве звучання. Її використовують для класичних і фламенко гітар.

Кокоболо - це тропічна, Мексиканська, тверда деревина, яка використовується для задньої частини деки і обичайок.

Чорне дерево - це твердий вид деревини з гладкою поверхнею, що робить його одним з кращих кандидатів під накладку грифа.

Granadillo - це задоволеною рідкісна порода деревини, яка вважається типом палісандра. Це дерево використовується для задньої деки і обичайок акустичної гітари, виробляючи чистий, дзвінкий звук.

Коа - це Гавайское дерево з відмітним золотим кольором, яке підкреслює середній діопозон тони.

Червоне дерево - це щільне дерево. Він виробляє сильний, щільний звук і підкреслює високоякісні тони. Зазвичай гітари з червоного дерева асоціюються з блюзовими і кантрі гітаристами.

Червоне дерево дуже часто використовується задній частині деки і обичайок, що підвищує середній діапазон тонів і знижує гучність.

Клен зазвичай використовується для нижньої деки і обичайки. Він виробляє «сухий» звук підкреслює високоякісні тони. Гітара з клена особливо хороша якщо ви граєте з групою, так як вас буде чутно навіть в міксі інструментів.

Ованкола - це стійка Африканська деревина, яка дуже схожа на палісандр. Вона зазвичай використовується для задньої частини гітари і обичайки, тому-що її тепле звучання підкреслюють напівтони і виробляє всебічний звук.

Палісандр - це найбільш популярна деревина, яка використовується при виготовленні акустичних гітар. Палісандр цінується за його комплекс обертонів, які залишаються виразними навіть в бас-важких пасажах. Його ріжучий атака і дзвінкі тони створюють виразний звук. Палісандр - це популярний вибір для виготовлення грифа і бридж.

Африканський махагон - це інша Африканська деревина, яка використовується при виготовленні задньої деки і обичайок, щоб додати середній діапазон і додатковий резонанс. Тонально він дуже схожий на червоне дерево, але при цьому він пропонує трохи більше високих частот.

Ялина - це стандартна деревина для виготовлення верхньої деки. Він легкий але в той же час міцний, а так же додає додатковий резонанс.

Волоський горіх - це альтернатива цінної деревини. Він підкреслює середній діапазон частот. Волоський горіх має схожу щільність і жорсткість Коа з таким де яскравим і високим тоном.

Варіанти акустичних гітар

Ми розглядали різні види акустичних гітар. Деякі з них мали різні форми корпусу, грифа, з вирізом і без. Але ми не поговорили про акустичних гітарах, які мають більше 6 струн. Давайте заповнимо цю прогалину.

12 струнна акустична гітара

12 струнні гітари повсюдно використовуються гітаристами, які грають фолк і блюз музику
12 струнні гітари повсюдно використовуються гітаристами, які грають фолк і блюз музику. Arlo Guthrie і John Denver - це всього лише двоє з багатьох знаменитих гітаристів, які використовують 12 струнні гітари.

Гітари даного типу використовують 6 додаткових струн, які налаштовані так, щоб домогтися дзвінкого, хорового ефекту. Якщо говорити простіше, то додаткові 6 струн - це просто двійники кожної з 6 струн стандартної гітари.

Не забувайте по персональні переваги

Нарешті, серед всіх аспектів форм і тонів, які не недооцінюєте значущість у виборі гітари, яка подобається саме вам. Виберете ту, з якою ви відчуваєте себе комфортно (не залежно від того сидите ви або стоїте). Переконайтеся, що ви вибираєте гітару, яка відповідає всім вашим вимогам і перевагам.

Хоча, можливо ви досвідчений гітарист?
Вас не влаштовує звук або привабливість поточного інструменту і ви хочете купити щось більш елегантне?
Що вибрати нейлонові струни або металеві?
Ви повинні вирішити для себе, яку музику ви збираєтеся грати?