Полезные материалы

Сайт про гітари: Про гітарі

За весь час існування гітари з'явилося дуже багато її різновидів, хоча найвідомішою і раніше залишилася акустична. Саме на її прикладі я розгляну основні складові частини гітари. За весь час існування гітари з'явилося дуже багато її різновидів, хоча найвідомішою і раніше залишилася акустична

Гриф (довга вузька частина) це серце будь-гітари. Якщо він несправний, ви не зможете зіграти навіть найпростішу Гриф (довга вузька частина) це серце будь-гітари мелодію. Грифи роблять, в основному, з клена або червоного дерева (порода впливає на звук). Товщина грифа також впливає на звук - зазвичай «чим товще гриф, тим товщі звук». На грифі ви можете побачити поперечні лінії - це поріжки, а смужки обмежені порожками це лади (при грі кожну струну притискають на певному ладу). Накладки (тонкий шар дерева у верхній частині грифа, на якому розташовуються поріжки) найчастіше роблять з палісандра і клена. Самі ж поріжки металеві.

Великий корпус гітари називають декою (відповідно верхня і нижня її поверхню верхня і нижня дека, а бічна частина обичайка). Тут можна сказати "народжується звук". Коливання, що виникають при вібрації струн за допомогою нижнього поріжка (жорсткої пластини, що знаходиться на підставці) передаються деці, в порожнині якої, резонуючи, утворюються звукові хвилі. Природно, як і в випадку з грифом, левова частка звучання гітари залежить від деки. Гриф зазвичай кріпиться до деки або за допомогою гвинта (в цьому випадку є можливість відрегулювати висоту струн над грифом), або приклеєний до неї намертво. Всередині самого грифа знаходиться анкерний стрижень, який потрібен для того, щоб гриф НЕ зігнувся під натягом струн (існують навіть гітари, в яких таких стержня два).

На вершині грифа знаходиться його головка, на якій розташовуються кілочки. Струни одним кінцем кріпляться до підставці (існує кілька способів кріплення), що знаходиться на верхній деці, а іншим кінцем до кілочків. Тим самим підкручуючи кілочки в потрібному напрямку можна регулювати натяг струн, і відповідно висоту їх звучання. Самі струни бувають як мінімум двох видів: нейлонові і металеві. Перші мають більш "м'який" звук і підходять для гри класичної музики. Вони ставляться, насамперед, на класичні гітари. Металеві струни (найчастіше зустрічаються мідні, сталеві або нікельовані) більш дзвінкі. Струни на будь-який гітарі можна пронумерувати від найтоншої до самої товстої: чим товще струна, тим нижче звук (тому, наприклад, на бас гітари ставлять товсті струни). Кожна струна налаштована на певну ноту. Саме це відповідність і називається ладом гітари. Найпоширеніший лад це EBGDAE (тобто перша струна відповідає ноті E або Мі, друга В або Сі і т.д.). Ну а тепер я розповім вам трохи про різновидах гітар .

На головну

& Nbsp & nbsp вгору