Полезные материалы

Як правильно працювати за комп'ютером. Обговорення на LiveInternet

  1. ♦ Підтримуйте спину
  2. ♦ Мінімізувати руху
  3. ♦ Положення плеча і руки
  4. ♦ Кисті рук
  5. ♦ Шия
  6. ♦ Розслабтеся!
  7. ♦ Робіть перерви
  8. ♦ Вправи
  9. Кожні 30 хвилин
  10. Кожну годину
  11. Кожні 2-3 години
  12. 8 причин постійної втоми

Ви помічали коли-небудь, що у вас після тривалого сидіння за комп'ютером сильно ниє шия, плечі, спина і все болить?
Чи замислювалися, чому це відбувається
Від того, що ви неправильно сидите ...
Як правильно сидіти за комп'ютером, щоб зберегти здоров'я?
Воно ж у нас одне, про нього треба дбати і потрібно берегти, адже його неможливо потім купити ні за які гроші! Ясна річ, що комп'ютер і здоров'я не дуже добре поєднуються, але спосіб зменшити шкоду є.
Дуже наочний посібник, як правильно працювати за комп'ютером.

Зроблено просто, але запам'ятовується здорово!

***
Зрозуміло, що тривале сидіння за комп'ютером може призвести до численних проблем зі здоров'ям. Протягом дня - головний біль і зниження працездатності, в перспективі - болі в суглобах і спині, погіршення зору. Все це наслідки годин проведених перед комп'ютером.

Все це наслідки годин проведених перед комп'ютером

Однак цих проблем можна легко уникнути якщо сидіти за комп'ютером правильно. Для цього потрібно дотримуватися всього кілька простих правил:

Для цього потрібно дотримуватися всього кілька простих правил:

Підтримуйте спину

Статистика стверджує, що болі з'являються приблизно у 30% офісних та інших працівників, чий день проходить в сидячому стані. Фахівці уточнюють, що захворіти може все, що завгодно - не тільки спина, але і шия, плечі, руки, ноги і навіть ступні. Всьому причина відсутність руху і постійне сидіння на одному місці. Через такої роботи, в нашому організмі накопичується кислота, яка і провокує атрофаціі м'язів. Само по собі, речовина безпечна, навпаки, воно необхідне організму, щоб звільнити накопичену енергію. Але в перебігу робочого дня ця енергія нам не потрібна. Щоб не було «застою» і болів в спині і шиї, в першу чергу, потрібно хоча б мінімально змінювати своє положення кожні 20-30 хвилин.
Стілець обов'язково повинен мати зручну спинку, з природним вигином. Між спинкою стільця і ​​вашою спиною не повинно бути зазору. Спину необхідно тримати прямо, ще краще відкинутися на спинку крісла, воно прийме на себе частину навантаження хребта. Плечі повинні бути розправлені.

Зручне положення ніг

Ноги під столом повинні бути вільні, тому приберіть звідти всі зайві предмети. Ноги повинні стояти на підлозі так, щоб ступні були паралельно підлозі. Ставте ступні на підлогу повністю, не тільки кінчики пальців.

Ні в якому разі не закидайте ногу на ногу - це призводить до пережимания вен, внаслідок чого мозок недостатньо забезпечується кров'ю. Ноги повинні бути зігнуті під кутом трохи більше 90 градусів, ступні розташовуватися на підлозі або спеціальній підставці.

Мінімізувати руху

Не розміщуйте потрібні вам речі так, щоб вам треба було постійно за ними тягнутися, нахилятися і обертатися. Нехай все буде на відстані витягнутої руки.

Положення плеча і руки

Руки повинні бути зігнуті в ліктях трохи більше, ніж на 90 градусів. Клавіатура і миша повинні розташовуватися на рівні ліктів.

Кисті рук

Зап'ястя повинні бути прямі, що не відхилятися ні вгору, ні вниз, ні в сторони. Купіть собі клавіатуру з опорою для рук.

Розслабляйте пальці при друкуванні. Непотрібну напругу викликає передчасну втому.

Користуючись мишею, також розслабляйте кисть. Рухаючи мишею, проведіть всю руку, а не тільки зап'ястя.

Шия

Розмістіть монітор і вікна на ньому безпосередньо перед вами. Намагайтеся не викручувати шию ні в одну сторону. Сядьте на стілець, закрийте очі і розслабтеся. Коли ви їх відкриєте, прямо перед вами буде точка, в якій буде розташовуватися центр екрану. Використовуйте, якщо потрібно, підставки під монітор.
Щоб не було «застою» і болів в спині і шиї, в першу чергу, потрібно хоча б мінімально змінювати своє положення кожні 20-30 хвилин. Рекомендується розминати шию і плечі - можна просто обертати головою і трохи нахиляться.

Мінімізуйте навантаження на очі

У всіх, хто працює за комп'ютером (а сьогодні таких більшість) виникало відчуття того, що очі перестають наводити різкість, сльозяться, а очні яблука червоніють. Все це відбувається через те, що монітор впливає на оболонку очей. Зображення, яке ми бачимо перед собою - світиться, на відміну від надрукованого книжкового тексту. Воно створює додаткове навантаження за рахунок того, що складається з дрібних точок-пікселів, які мерехтять з певною частотою. Безперервна робота за комп'ютером призводить до того, що, відриваючи очі від монітора, ми починаємо помічати додаткові відтінки на чорно-білих предметах. В сумі всі ці не надто корисні властивості нашого електронного помічника призводять до проблем зі здоров'ям. Але і їх можна побороти!

Щоб уникнути проблем із зором розгорніть монітор на 90 градусів до вікна (щоб на ньому не було відблисків). Не ставте монітор біля джерел яскравого света.Смотреть на монітор потрібно з відстані витягнутої руки, а його верхня третина повинна знаходиться на рівні ваших очей.
Можна відрегулювати яскравість, контрастність, розмір шрифту під себе.

Важливо!

  • По-перше, кожні 3-4 години робіть масаж очей.
  • По-друге, намагайтеся не торкатися обличчя зайвий раз (особливо очі) руками і частіше їх мийте.
  • По-третє, моргає! Статистика говорить, що сидячи за комп'ютером, ми моргаємо в три рази рідше, ніж необхідно. Нарешті, кожні 45 хвилин робіть перерву і відривайте очі від електронного зображення.
  • Зробіть гімнастику для очей: сконцентрувавши погляд на олівці, наближайте і видаляйте його від імені, не відриваючи погляду.
  • Погляньте у вікно і зосередьте погляд на якому-небудь далекому об'єкті. Повторіть це кілька разів.

Розслабтеся!

Після того як ви прийняли правильне положення за комп'ютером, розслабтеся. Перші пару хвилин буде незвично, але потім швидше за все навіть сподобається.

Робіть перерви

Не обов'язково взагалі нічого не робити - змініть діяльність, обдзвоните клієнтів замість сидіння за монітором.

Періодично потягуйтеся

Це струшує м'язи.

Вправи

Одна тільки правильна посадка за комп'ютером вже дозволить вам уникнути безлічі проблем зі здоров'ям і зберегти високий рівень працездатності протягом дня. Однак щоб повністю застрахувати себе від шкідливого впливу комп'ютера рекомендується виконувати кілька простих вправ.

Кожні 30 хвилин

Робіть найпростішу гімнастику для очей: спочатку 15 секунд дивіться на близький предмет (наприклад на олівець в руці), потім 15 секунд на віддалений (наприклад в вікно).

Кожну годину

Розминайте руки: витягніть їх вгору і поворушіть пальцями.

Кожні 2-3 години

Вставайте з-за комп'ютера. Пройдіться кілька хвилин, розімніть ноги і все тіло. Якщо є можливість, це можна робити і частіше.

За матеріалами ririanproject.com, modna.com.u

***
Як бачимо, правила зовсім не складні і прості. Якщо не лінується виконувати їх, можна запобігти багатьом недуги, пов'язані з роботою за комп'ютером.

Читайте також:

8 причин постійної втоми

5 емоцій, що негативно впливають на здоров'я

5 точок - вправи для формування правильної постави

Як правильно сидіти за комп'ютером, щоб зберегти здоров'я?