Полезные материалы

Вправи для очей при косоокості

Косоокість людині доставляє безліч проблем. Крім того, що відноситься це захворювання до дефектів, пов'язаних із зором, воно також завдає неприємностей і незручності, які пов'язані з емоційним станом пацієнта. Це замкнутість, невпевненість в собі, нелюдимость тощо. З проблемою такого роду не варто миритися. Справа в тому, що при косоокості можна знизити ступінь вираженості цієї недуги. Для цього існують спеціально розроблені вправи для очей. Гімнастика для очей при косоокості допомагає розслабити напружені і тугі м'язи очей. Саме це необхідно, перш за все, в лікуванні косоокості. Очі, при розслаблених м'язах, самі прагнути будуть до потрібної фокусуванні, а не «йти» в різні боки.

Який принцип лежить в основі вправ при косоокості?

В основі даних вправ для очей лежить наступний принцип - необхідно домогтися релаксації мускулатури, щоб забезпечити спільний рух очних яблук. Необхідно очі сфокусувати на одній точці, після спробувати дві картинки, які кожне око бачить окремо, поєднати разом. Якщо при виконанні вправ картинки поєднати виходить, то перемога над цією недугою одержані. Косоокість стане, по крайней мере, менш вираженим.

Вправи для очей, рекомендовані при косоокості

Для виконання вправи необхідно рівно встати і повернутися спиною до сонця. Прикрийте однією рукою очей, який дивиться у вас прямо і починайте голову і лікоть, яким ви закрили очей, повертати в бік косить очі, поки не впаде на нього відблиск сонця. Повороти проробляються ритмічно, але особливих зусиль при поворотах не варто прикладати, так як ви тренуєте НЕ м'язи тіла, а м'язи очей. Виконати потрібно не менше 10 поворотів.

Для виконання наступної вправи потрібно, якщо косить у вас всередину (до перенісся) ліве око, прикрити праве око долонею (якщо косить всередину праве око, навпаки) або накласти пов'язку на нього. Початкове положення - стоячи, права нога виставлена ​​вперед. Трохи нахиліться вперед і рукою потягніться до носку правої ноги. Чи не випрямляючи, цю руку підніміть вгору таким чином, як ніби ви вказуєте на що летить предмет з лівої від вас боку. Вправа рекомендується виконувати не менше 10 разів. Нахили під час занять необхідні для стимуляції в очних яблуках руху крові. При виконанні вправ найголовніше - їх регулярність. Саме з цієї причини батькам діточок, які страждають косоокістю, рекомендується контролювати, причому постійно, їх заняття.

Під час наступної вправи, при косінні лівого ока назовні, виконуються нахили, при цьому виставляючи ліву ногу вперед потрібно тягнутися до носку лівої ноги правою рукою. Інакше ви повинні вказувати рукою в напрямку, в якому бажаєте «перемістити» очей. Якщо потребує повороті праве око - для рівноваги висувайте вперед ліву ногу.

Інші вправи для очей при цьому недугу

Наступні вправи рекомендується проробляти не менше 15 разів за одне тренування.

Для виконання вправи відведіть вперед руку і зафіксуйте погляд обох очей на вказівному пальці. Потім, не відриваючи очей, поступово палець наближайте до себе. Те ж виконайте, опускаючи і піднімаючи палець (вгору і вниз).

Наступна вправа «вісімки». Виконуючи вправу, відводите свої очі, як можна далі вправо, потім вліво, також вниз і вгору. Виходить рух очима, що нагадує вісімки.

Також необхідно тренувати свої очі, спостерігаючи за рухомими в різні боки предметом. Наприклад, спостерігати за тими, хто грає в настільний теніс. Спостерігати добре, як з боку одного з гравців, так і просто з боку.

Якщо ви тривалий час навантажуєте свої очі (працюючи на комп'ютері, сидячи за документами та ін.), То час від часу рекомендується дивитися у вікно, вдивляючись у далечінь, потім перевести свій погляд на якийсь довколишній об'єкт.

Багато людей займаються такими вправами регулярно і не досягаючи ніяких позитивних змін, припиняють займатися вправами для очей при косоокості. Але щоб домогтися позитивних ефектів, потрібно набратися терпіння, не лінуватися, і тоді все у вас вийде.

Який принцип лежить в основі вправ при косоокості?