Полезные материалы

Як приймати куркуму для схуднення правильно - як пити використовувати

  1. Корисні властивості куркуми
  2. методи схуднення
  3. прийом всередину
  4. обгортання
  5. скраб
  6. Протипоказання: кому можна використовувати куркуму

Якщо ви вперше задумалися про те, щоб схуднути за допомогою куркуми, то напевно не знаєте, з чого почати. Для початку потрібно розібратися, як приймати куркуму для схуднення. Зараз в магазинах представлена ​​величезна кількість лікарських засобів для ефективного спалювання жирів. Якщо ви хочете знайти максимально натуральне і корисне засіб, то ця стаття для вас.

Корисні властивості куркуми

Перш ніж розглядати рецепти для ефективного схуднення за допомогою куркуми, поговоримо про те, че ж така корисна східна спеція для нашого організму.

  1. Відновлює метаболізм. Куркума прискорює обмін речовин і налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту. Це корисно не тільки для схуднення, але і для оздоровлення всього тіла. Спеція очищає організм від шлаків і виводить токсини.
  2. Перешкоджає росту нових жирових клітин. Куркума пригнічує ріст кровоносних судин в жировій тканині. Якщо приймати тумерік на виході з дієти, повторний вага ви не наберете.
  3. Термогенний ефект. Якщо перед тренуванням в ваш організм потрапить куркума, ви спалите додаткові калорії при бігу або силових вправах. Крім того, куркумін виводить зайву рідину з організму.
  4. Знімає запалення. Ожиріння зазвичай йде рука об руку з запальними процесами. Якщо пити тумерік регулярно, можна уникнути таких захворювань. А також, не допустити розвитку діабету або артриту, які зазвичай провокують ожиріння.
  5. Допомагає працювати печінки. Основне завдання печінки - підтримувати організм чистим і здоровим. Саме від її роботи залежить стан шкіри - присутність зморшок і целюліту. Як говорилося вище, куркума очищає організм від шкідливих речовин, допомагаючи тим самим печінки виконувати свої функції.
  6. Зупиняє тягу до солодкого. Тумерік пригнічує ріст грибів роду Кандида, які є причиною деяких жіночих захворювань і надмірного бажання є цукор і шоколад.
  7. Виробляє жовч. Куркума сприяє додатковому виробленні жовчі, яка розчіплює жири і перешкоджає їх відкладенню. Якщо ви вперше задумалися про те, щоб схуднути за допомогою куркуми, то напевно не знаєте, з чого почати

методи схуднення

Зараз ми розберемося, як правильно приймати куркуму для схуднення.

прийом всередину

Куркума - це пряність, тому її можна додавати в ваші улюблені страви і спостерігати позитивний ефект від звичайних прийомів їжі. Але безконтрольно це робити не можна.

Добова норма тумеріка в день - приблизно одна чайна ложка. Для здорової людини, яка не прагне схуднути, цього достатньо.

Для більш виражених ефектів прийом починається з двох-трьох чайних ложок без гірки.

Якщо ви плануєте схуднути, то організм потрібно поступово привчати до прийому спеції. Почніть з половини чайної ложки в день і збільшуйте дозу при хорошому самопочутті і відсутності побічних ефектів.

Чотири чайні ложки - токсична доза.

Нижче розглянемо кілька ефективних рецептів для схуднення.

  • Кефір і суниця

Заваріть улюблений зелений чай, додайте в нього щіпку кориці, пару шматочків імбиру, кілька ягід свіжої або сушеної суниці, столову ложку куркуми і чайну ложку меду. Засудіть чай і додайте в нього півсклянки знежиреного кефіру.

Такий коктейль відмінно втамовує голод, пити його потрібно замість вечері.

  • Куркума і чорний перець

На склянку гарячої води додайте пів чайної ложки куркуми і щіпку меленого чорного перцю. Пити потрібно два рази в день за п'ятнадцять хвилин до їди.

  • Мигдаль і кокос

Цей незвичайний рецепт трохи складніше, але смак у нього приголомшливий.

Візьміть половину чайної ложки куркуми, щіпку або шматочок імбиру, чайну ложку кориці і стільки ж меду. Залийте суміш кокосовим або мигдальним молоком. Якщо ви боїтеся калорій, що містяться в молоці, то замініть його на теплу воду.

Цей рецепт на основі молока, тому досить калорійний. Якщо пити такий чай замість вечері, то ви обов'язково досягнете поставленої мети.

Худнути веселіше в компанії, тому покличте друзів на масала-чай, він зробить вечір смачним і корисним.

Рецепт для компанії:

Закип'ятіть один літр води, одночасно підігріваючи півлітра молока. Можна використовувати зазвичай, але краще підійде мигдальне, кокосове або вівсяне.

Корінь імбиру натріть на тертці, щоб вийшло дві столові ложки. Мускатний горіх потрібен цілий. Його можна купити у вигляді порошку або потерти самостійно. Він дуже жорсткий, тому терка потрібна міцна.

Гвоздик вистачить п'яти штук, їх розкришите пальцями. Корицю візьміть паличку, її можна розламати навпіл.

В оригінальному індійському рецепті використовують чорний і зелений кардамон і готують самостійно. Нам же простіше буде купити звичайний кардамон у вигляді порошку. Він терпкий, тому кладіть до смаку.

Бадьяна вистачить однієї штуки, з нею ніяких маніпуляцій проводити не потрібно. Куркуми візьміть дві чайні ложки, стільки ж коричневого цукру. Також знадобиться п'ять чорних перчинок.

Коли вода закипить, отлейте приблизно стакан в окрему ємність. У воду, що залишилася засипте підготовлені спеції.

Як тільки вода повторно закипить, залийте тепле молоко і додайте цукор.

Коли суміш знову закипить, додайте дві столові ложки улюбленого листового чаю. Чорний або зелений значення не має. Щоб наблизитися до класичного рецепту цілющої аюрведи, чай можна замінити на ройбуш.

Знову дочекавшись кипіння, додайте залишився осторонь стакан води, зніміть каструльку з вогню і дайте настоятися під кришкою п'ять хвилин.

Коли чай трохи охолоне, процідіть його і можна пити.

обгортання

На жирові відкладення правильно буде впливати і зовні. Крім схуднення ви отримаєте рівну шкіру без слідів целюліту.

Купіть в аптеці блакитну глину, її знадобиться 100 грам. Додайте столову ложку куркуми і половину столової ложки кориці. Розведіть це все ефірним маслом будь-якого цитрусового фрукта.

Після прийняття ванни або гарячого душу нанесіть на проблемні ділянки цю суміш і оберніть целофаном або харчовою плівкою. Налийте чашечку гарячого чаю і укутати в теплий плед.

Якщо ви вже пробували один з наших рецептів і добре його перенесли, то замість звичайного чаю можете приготувати напій з куркумою - це підсилить ефект від обгортання.

Суміш потрібно тримати від отримувала до п'ятдесяти хвилин, можна повторювати два-три рази на тиждень.

скраб

Після того, як ви розігріли шкіру гарячою ванною або душем, можна спробувати скраб з куркумою, який посилить приплив крові до м'язів, що також корисно при схудненні.

Змішайте дві столові ложки кавової гущі, чайну ложку куркуми і стільки ж дрібної солі. Розведіть суміш двома чайними ложками оливкової або лляної олії.

Пощіпліте трохи проблемні ділянки, щоб розігнати кров, а потім масажними рухами нанесіть скраб. Після масажу залиште суміш на п'ять хвилин, а потім змийте теплою водою.

Повторювати можна не більше двох разів на тиждень.

Протипоказання: кому можна використовувати куркуму

Ви вже знаєте, як потрібно правильно приймати куркуму для схуднення. Прийшов час розібратися, які можуть бути протипоказання і побічні ефекти.

  • Гіпотонія. Тумерік не рекомендується приймати при низькому тиску, так як він знизить його ще більше.
  • Гормональні порушення. Куркума допомагає виробляти естроген. Якщо у вас рівень гормонів вище або нижче норми, не варто використовувати спецію в цілях схуднення.
  • Травми. Якщо у вас є на тілі якісь порізи або рани, а також вам недавно зробили операцію, не варто пити коктейлі з куркумою, так як вона розріджує кров.
  • Алергія. Більш схильними до алергії є діти до трьох років, але у деяких дорослих теж виявляються реакції на певні речовини. Якщо ви помітили навіть найменші ознаки алергії, відразу скасовувати прийом спеції.
  • Вагітність. Куркума може непередбачувано позначитися на вашому стані, тому перед використанням обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.
  • Токсична доза. Нагадаємо, що від чотирьох чайних ложок починаються неприпустимі дози спеції.

Тіло - наш дом. Якщо вам некомфортно в ньому, хочеться зробити його стрункішим і поліпшити своє самопочуття, скористайтеся нашими порадами щодо правильного прийому ароматної східній спеції.

Стаття перевірена практикуючим сімейним лікарем, Крижанівський Єлизаветою Анатоліївною, стаж 5 років
Детальніше про автора