Полезные материалы

Граємо в посудку: цікава українська кераміка до 500 гривень

У витонченої чашці кава ароматні, в оригінальній вазі квіти стоять довше, а з красивою тарілки будь-яка їжа смачніша. І нехай навіть найдосвідченіші британські вчені не зможуть аргументовано довести цю теорію, але ми-то з тобою знаємо, що в реальності справи йдуть саме так! Одна проблема - «матеріально-технічна» база для щоденного поліпшення якості свого життя за допомогою таких ось приємних дрібниць зазвичай обходиться досить дорого. Але, виявляється, в асортименті українських брендів кераміки є безліч цікавих і цілком доступних за ціною речей, які ми зібрали для тебе в цій збірці.

Sense of ceramic

Речі зі змістом - це 100% про продукцію даного бренду: привертає увагу, яскравою, і при цьому дуже зручною і продуманою. Засновниця Sense of ceramic Євгена Смислова - художник-кераміст з 15-річним досвідом роботи - відноситься до посуду як до мистецтва. Не в тому сенсі, що її вироби хочеться поставити на поличку і милуватися ними, немов у музеї (хоча і це теж!). А в тому, що навіть при звичайному повсякденному використанні дивовижно красиві тарілки і чашки її авторства викликають в душі приблизно такі ж почуття, як картини або скульптури роботи талановитих майстрів.

Бірюзові тарілки і піали Sense of ceramic (глазур, техніка кракле). Ціна: 200-500 грн

Glinka

+1 150 ° С - це не прогноз погоди на Судний день, а всього лише температура, при якій повинна обпалюватися глина, щоб вироби з неї виходили по-справжньому міцними і довговічними. Тобто - саме такими, як роботи майстрів студії кераміки ручної роботи Glinka.

Кавоварка з червоної глини від бренду Glinka. Ціна: 400 грн

POTTERY MAGIC

Відмітна особливість бренду - те, що він представляє роботи відразу багатьох українських гончарів і керамістів. Завдяки цьому, в асортименті POTTERY MAGIC можна знайти абсолютно різні за стилем речі. Але при тому - однаково якісні і оригінальні.

Ваза «Жбан» від бренду POTTERY MAGIC. Ціна: 350 грн

Славко Одарченко

«Ой, яка цікава нова чашка! Або чарочка ... »-« Це не чашка і не чарочка. Це - Чаван! ». Приблизно такий діалог може відбутися у тебе на кухні, якщо на поличці там поселяться вироби від полтавського кераміста Славка Одарченко. Майстер креативно з'єднує автентичні українські гончарні техніки з сучасною стилістикою, а також посудній традиціями інших країн. Так, наприклад, формат Чаван родом зі східної Азії: там такі чашки здавна використовують для приготування і пиття чаю. Існує безліч типів чашок-Чаван. Ось цей явно натхненний японської керамікою раку. Форма виробів в цьому стилі проста - широка пряма чаша на вузькій основі. Ліпляться вони вручну, а не на гончарному крузі, тому двох ідентичних чашок-раку бути не може. А глазируют раку наступним чином: дуже швидко кладуть в розпечену піч - так, щоб кераміка піддавалася максимальному стресу. Це створює на глазурі непередбачувані ефекти і малюнки, що дуже цінується в естетиці раку.

Керамічний Чаван роботи Славка Одарченко. Ціна: 450 грн

Orner

А ось у разі бренду Orner скоріше важливо, що намальовано, а не як зроблено. Хоча зроблено, звичайно, якісно: з білої склокераміки - міцного, красивого, довговічного, а головне, натурального матеріалу. Але впізнаваними і цінними ці білі тарілочки все-таки роблять кумедні малюнки. До речі, наносять їх за допомогою технології гарячої деколи. Це означає, що такий малюнок збережеться без подряпин і потертостей мінімум 20 років.

Тарілка «Йорк» від бренду Orner. Ціна: 229 грн

«Дизайнерська Кераміка Чернігів»

Керамісти - не тільки художники і скульптори, а ще й справжні поети в душі. «Кераміка - матеріал, який наближає нас до матінки Природи. Керамічні підсвічники поєднують в собі чотири стихії - Землю, Воду, Вогонь і Повітря: замішана на воді глина випалюється у полум'ї і загартовується димом », - так описує свою роботу засновник студії« Дизайнерська Кераміка Чернігів »Андрій Микешин, який порівнює процес творення з медитацією. Магія? Схоже на те.

Підсвічник (червона глина, віск) від студії «Дизайнерська Кераміка Чернігів». Ціна: 250 грн

Юрій Мірко

Цей кераміст родом з Опішні - села, знаменитого своїми гончарними традиціями. У виробах Юрій Мірко намагається максимально зберегти природну красу і енергетику глини. Майстер вважає, що ми звикли відноситься до цього матеріалу занадто споживацьки, не помічаючи його величезного естетичного потенціалу.

Чашка для чаю (глина, глазур) від Юрія Мірко. Ціна: 250 грн

Gappaso ceramic

Назва бренду походить від по батькові його засновника - Миколи Гаппасовіча Самігуллін. У кераміку він закохався ще в студентські роки, більше 10 років тому, коли підробляв на маленькому виробництві по виготовленню квіткових горщиків. «Одного разу я взяв додому шматок глини - тоді все і почалося. Я зрозумів, що відчуваю її і хочу з нею працювати. А пізніше усвідомив найважливіше: глина - це не просто матеріал, але жива матерія. Коли ти її відчуваєш, поважаєш і вмієш чути, вона стає твоїм співавтором », - розповідає майстер. Свої роботи він позиціонує як «живу кераміку для живих людей». Самигуллин підкреслює: «Мою кераміку вибирають« живі люди »- ті, хто не втратив уміння бути відкритим, спостерігати і відчувати красу.

Світильник з шамотної глини від бренду Gappaso ceramic. Ціна: 400 грн

Sweet Ukraine

Home, sweet home або Dacha, sweet dacha однозначно стануть ще «свити», якщо обзаведуться ось такими милим дзвіночком від самого солодкого бренду керамічних сувенірів і предметів декору Sweet Ukraine.

Садовий дзвіночок від бренду Sweet Ukraine. Ціна: 350 грн

Знайти свою нову кохану чашку, тарілку, вазочку і багато іншого можна буде вже в ці вихідні, 8 і 9 липня, в Києві на Десятинній, 12. Тут відбудеться великий маркет товарів для дому та декору «Оновлюємо інтер'єр» від проекту «Всі. Свої ». На ньому вас чекає більше 120 кращих профільних брендів зі всієї країни. І в тому числі, понад два десятки керамістів - включаючи всіх майстрів з цієї добірки. Вхід вільний!

Магія?