Полезные материалы

життя мурашника

  1. схема мурашника
  2. Входи і виходи
  3. солярій
  4. кладовище
  5. Камера для зимівлі
  6. сховище
  7. царські покої
  8. Ясла і дитячий сад в мурашнику
  9. комора
  10. види мурах

З усіх комах самими працьовитими і витривалими вважаються мурашки. Їх відданість родині та роботі досі захоплює уми людей. Адже у таких дрібних і крихких створінь є чому повчитися. Мурахи живуть колоніями і у кожного є своя строго певна робота і обов'язок. Як же влаштована життя в мурашнику?

схема мурашника

З усіх комах самими працьовитими і витривалими вважаються мурашки

схема мурашника

Місце для мурашника і матеріали для будинку мурахи завжди вибирають ретельно. Сам мурашник складається з наземної частини і підземного гнізда. Зверху він покритий гілочками і голочками, які захищають житло від негоди. І якщо на вигляд він і виглядає непоказно, то зате всередині знаходиться ціле містечко.

Входи і виходи

Мурашник в розрізі

Входи і виходи служать не тільки для того щоб увійти і вийти, але і відмінно вентилюють приміщення. самі сильні і великі мурахи охороняють вхід в мурашник, прикриваючи його своїм тілом. Перед дощем вхід закривається, щоб всі проходи і камери залишалися сухими.

солярій

Зазвичай це верхня камера, або кімната. Завдяки своєму розташуванню вона дуже швидко нагрівається і мурахи заходять сюди щоб погрітися. А навесні вони можуть розносити тепло на своєму тілі, прогріваючи весь мурашник.

кладовище

Якщо спускатися нижче по мурашник, то можна наштовхнутися на купи мертвих мурашок і сміття. Все це складається в окрему клітинку, яка знаходиться не дуже глибоко і недалеко від вентиляції.

Камера для зимівлі

Як і ведмеді, мурашки теж впадають в сплячку, щоб перенести суворі холоди. Для цього їм потрібна своя барліг. Зазвичай вона знаходиться десь посередині мурашника.

сховище

У сховищі мурахи складають насіння рослин на той випадок, якщо не зможуть знайти собі прожиток. Окремі мурахи займаються тим, що доглядають за кормом і навіть виносять його на сонці, щоб підсушити.

царські покої

У царських покоях живе матка мурах - цариця. Зазвичай вона є і першим жителем в своїй колонії. Матка дуже рідко покидає мурашник. Весь сенс її життя полягає в тому, щоб відкладати яйця.

Ясла і дитячий сад в мурашнику

Це камери, в яких зберігаються яйця, личинки і лялечки. Няньки весь час знаходяться поруч, тому що личинкам потрібна їжа і цілодобовий нагляд. Вони переносять їх вгору, або вниз мурашника в залежності від погоди, намагаючись щоб вони завжди були в теплі і необхідної вологості.

комора

Місце, де знаходиться все саме живильне. Сюди мурахи складають гусениць і іншу добуту їжу.

За своє життя мураха може виконувати тільки одну роботу, а може і змінюватися з іншими мурашками. Але будь-яке призначення він виконує з великою точністю і самовіддачею. Роботи, що вимагають великих фізичних навантажень, частіше виконують молоді та витривалі мурахи.

види мурах

Як мурахи спілкуються між собою?

Мурахи спілкуються один з одним жестами і запахом. Завдяки цьому вони можуть не тільки попросити їжу, але і миттєво попередити весь мурашник про небезпеку. Це дуже необхідна річ, тому що у багатьох видів поширена рабство. Вони викрадають чужих лялечок і вирощують з них рабів для свого мурашника. Такі мурахи приречені на довічну роботу в чужій сім'ї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Рейтинг: 5.0 / 5. З 7 голосів.

Please wait ...

Як же влаштована життя в мурашнику?