Полезные материалы

Перемога року в жіночому футболі

Вони не чують нашої підтримки. Але вони її потребують

Але вони її потребують

З періодичністю раз в 4 роки проходять не тільки традиційні Олімпійські ігри, а також чемпіонати світу та Європи з футболу. Кожні 48 місяців стартують і Дефлімпійські ігри. Відмінність від звичайних в одному - в них беруть участь спортсмени з порушенням слуху. Перші ігри відбулися в 1924 році і кількість учасників постійно зростає - 2500 учасників вісім років тому, 2900 - чотири роки тому в Софії і на 250 спортсменів більше в турецькому Самсуні, цього літа. Число країн учасниць за 30 років зросла з 30 до 97. До речі, зимова Дефлімпіада дворічної давності пройшла на вітчизняній землі - в Ханти-Мансійську і Магнітогорську.

До речі, зимова Дефлімпіада дворічної давності пройшла на вітчизняній землі - в Ханти-Мансійську і Магнітогорську

Церемонія відкриття XXIII Сурдлімпійскіх ігор в турецькому Самсуні

У плані фаворитів у сурдлімпійскіх збірних все майже так само, як і в футболі звичайному - американки виграють практично всі турніри поспіль і несамовито домінують. Чемпіонат світу серед глухих 2016 року також ще залишився за зоряно-смугастими. Російська жіноча збірна вийшла в фінал мундіалю, але поступилася збірній США як на груповому етапі (1: 4), так і в фіналі (0: 3). З цієї причини новина про те, що американки не приймуть участь в турецькій Сурдлімпіаде була сприйнята іншими країнами позитивно - у ряду з них з'явилися шанси на золоті медалі.

"Ми не спілкуємося на поле по ходу матчу. Тільки в перерві. Ми просто відчуваємо один одного, заздалегідь знаємо, хто куди побіжить або віддасть пас. Головою, звичайно, доводиться крутити набагато більше - нам потрібно весь час дивитися на м'яч, і при цьому намагатися бачити все поле. Втім, часто ми граємо практично за рахунок інтуїції. "- поділилася особливостями гри сурдлімпійскіх команд півзахисниця збірної Росії Вероніка Назина в інтерв'ю Євроспорту.

Вероніка Назина (в центрі)

"Ми граємо в футбол за тими ж правилами, просто у головного арбітра теж є прапорець, яким він сигналізує про порушення правил. "

На груповому етапі 6 команд по разу зіграли один з одним. Починати росіянкам довелося зустріччю з Китаєм, слабейшим колективом на турнірі. Наші дівчата не зустріли жодного опору, завдали по воротах суперниць 45 (!) Ударів і оформили два дубля (Нелля Нікітіна і Анна Антонова) і один хет-трик (Тетяна Большакова). Ще по голу забили Ольга Нікітіна і Маргарита Нікуліна. Підсумок - 9: 0. Стартували з розгромної перемоги.

Стартували з розгромної перемоги

Більшою мірою здивував результат гри другого туру. Полячкам, яких роком раніше ми обіграли на чемпіонаті світу - 3: 2, росіянки не змогли забити жодного гола. Більш того, наші спортсменки пропустили єдиний у матчі гол на четвертій доданій хвилині.

Неприємне поразку, враховуючи, що в фінал виходять лише дві кращих збірних з групи. Права на помилку практично не залишилося, і оступатися було не можна. Вже через два дні при значній перевазі російської збірної (24-5 за ударами, 8-2 за ударами в створ) була здобута перемога над британками (1: 0, відзначилася капітан Світлана Гагаріна). Після - розгром бразільянок 3: 0 (перший і переможний гол також на рахунку однофамільниці відомого космонавта). А завершився груповий етап впевненою перемогою над господарками Сурдлімпіади - 4: 0, з дублями Ольги Нікітіної та Світлани Гагаріної.

8: 0 за три матчі, впевнена гра на останньому рубежі Ольги Михайлової та 4 голи Гагаріної - все це дозволило нашій команді вийти у фінал. До слова, кажучи про наш капітана, людина вона дійсно унікальний. У спорт вона пішла по стопах своєї мами і вже в 14 років у складі волейбольної (!) Збірної Світлана виграла срібло чемпіонату Європи серед глухих. У сімнадцять взяла участь у своїй першій Сурдлімпіаде (Рим-2001), виступивши в фіналі біговій (!!) дисципліни 1500 метрів, і в попередніх забігах на 400 і 800 метрів. Починаючи з Мельбурна, вже в четверте іграх поспіль, Гагаріна - найважливіша частинка збірної Росії по футболу.

(чемпіонки світу з футболу - 2008, Світлана Гагаріна - друга зліва)

У фінальному матчі, де нам протистояв дуже незручний суперник в особі Польщі, знову не обійшлося без нашого капітана. Гагаріна двічі дарувала росіянкам лідерство, але Жюстина Жівек (з пенальті) та Марта Качмарчик (після контратаки) рахунок незмінно порівнювали. Після видовищного основного часу матчу наступили посушливі півгодини додаткового. Голов вони не принесли, і доля золотих медалей вирішувалася в серії пенальті.

Всі удари росіянок були точні, чого не скажеш про полячку. Наш голкіпер Світлана Михайлова парирувала два удари суперниць і принесла збірній довгоочікуване золото Сурдлімпійскіх ігор! На трьох попередніх іграх російська збірна двічі вигравала срібло, один раз - бронзу.

Огляд фінального матчу

Огляд фінального матчу

У минулому році нам є ким пишатися!

Фото: Євроспорт, deafnet.ru, deafsportnews.ru.