Полезные материалы

Скільки цукру можна їсти в день? 2 міфу про цукор, тростинному і звичайному

  1. Міф 1: цукор потрібно повністю виключити з раціону
  2. Що таке цукор
  3. Чому ми так любимо ці цукрові молекули
  4. Звідки ростуть ноги у міфу про те, що цукор потрібно виключити з раціону
  5. Міф 2: коричневий цукор корисніше і менш калорійний в порівнянні зі звичайним

зміст:

Передноворічні тижні - час, коли прилавки магазинів завалені шоколадом в яскравій упаковці, а все навколо печуть різдвяні кекси і імбирне печиво . Новорічний стіл і зимові канікули теж не обходяться без підвищеної кількості солодкого. Скільки цукру можна їсти без шкоди для здоров'я? Звідки беруться поради повністю виключити цукор з раціону? І який цукор віддати перевагу, якщо ви не готові жити зовсім без цукру?

До змісту

Міф 1: цукор потрібно повністю виключити з раціону

Не так давно я їхала в поїзді і читала статтю про співтовариство людей, які повністю відмовилися від цукру і радили всім наслідувати їхній приклад. На зворотному шляху в мої руки потрапила газета з заголовком: «Польські медики довели, що відсутність цукру в раціоні дуже шкідливо для людини». «Божевілля якесь», - подумала я і, відклавши газету, почала збирати інформацію про проблему впливу цукру на наш організм.

Що таке цукор

Цукор, або сахароза, - це речовина, що з'єднує різні цукру, іншими словами, полісахарид, кожна молекула якого складається з однієї молекули фруктози і однієї молекули глюкози.

Сахароза в органічної хімії відноситься до вуглеводів. З іншими вуглеводами, такими як крохмаль, борошно і злаки, сахарозу об'єднує те, що у них кожна молекула складається з вуглецю, кисню і водню, які при поглинанні людиною через ланцюг численних хімічних реакцій також перетворюються в глюкозу.

Чому ми так любимо ці цукрові молекули

Невірно вважати, що людина стала штучно споживати цукор в їжу. Мовляв, з'явився в світі цукор у вільному продажі, потім і чай став без нього не чаєм, та й бублики з ним солодше і смачніше. Так людина і привчив себе до солодкого життя ...

Ні, людський організм має потребу в цукрі з народження. Цукор для нас - продукт не тільки гастрономічного задоволення, але і фізіологічної необхідності, і ось чому.

  1. Глюкоза (цукор) дає відчуття ситості.
  2. Глюкоза - це швидкий постачальник життєво необхідної людині енергії: для роботи головного мозку, периферичної нервової системи, еритроцитів крові.
  3. Глюкоза стимулює вироблення серотоніну .

Серотонін - особлива речовина, яка впливає на 40 мільйонів клітин різних відділів головного мозку, що відповідають за настрій, сексуальну функцію, сон, пам'ять, здатність навчатися, терморегуляцію, апетит і т.д. Якщо в організмі не вистачає серотоніну, то у людини спостерігаються: поганий настрій, підвищена тривожність, занепад сил, неуважність, відсутність інтересу до протилежної статі і депресія.

  1. Цукор живить головний мозок. Без нього він не може повноцінно функціонувати. Пам'ятайте, як на іспит мама клала вам в рюкзак шоколадку, щоб завдання краще вирішувалися?
  2. Як тільки мозок відчуває нестачу глюкози, він миттєво дає сигнал, що організму потрібні цукру, а на фізичному рівні ми в цей момент відчуваємо помутніння свідомості. Це пов'язано з тим, що лобові частки головного мозку відповідають за психічну активність людини і гостро реагують на брак глюкози. Але як тільки в кров надходить глюкоза, сигнал про голод припиняється.

Звідки ростуть ноги у міфу про те, що цукор потрібно виключити з раціону

Справа в тому, що сучасна людина витрачає набагато менше енергії. Це пов'язано з сидячим і малорухливим способом життя. Сахароза сама по собі - швидкий вуглевод, який активізує вироблення інсуліну і швидко піднімає рівень глюкози в крові. Саме тому цукор вважають найпростішим способом отримання енергії, а цукровмісні продукти користуються такою популярністю.

Але є одна важлива «але». Рівень цукру в крові, викликаний швидкими вуглеводами, падає так само швидко, і незабаром голод повертається, змушуючи ласунів в загальній сумі з'їдати набагато більше, ніж потрібно. В результаті надходить в організм глюкоза (цукор) не встигає розтратитися, а зайвий цукор в крові починає руйнувати шар, який вистилає стінки кровоносних судин.

Швидкі вуглеводи зустрічаються не тільки в солодощах, але також у фруктах, овочах і молочних продуктах. Борошняні продукти, чіпси і картопля фрі містять вуглеводи, які, потрапляючи в організм, розпадаються на прості цукри, що призводять до таких же коливанням цукру в крові, як і солодкі продукти. Також цукор може ховатися в кетчупу, соусі барбекю, соусі для спагетті і навіть заправках для салату.

Далі події розвиваються таким чином: людина їсть солодкого все більше, від цього запасається про запас калоріями, які не встигає витрачати. Ось ми і дісталися до істинного цукрового кореня зла: саме споживання цукру в надмірних дозах і низька фізична активність призводять до ожиріння , А не сам цукор як такої. Тому і почала поширюватися чутка про те, що цукор - головний ворог здоров'я і що його потрібно цілком і повністю виключити з щоденного здорового меню.

Рекомендована добова доза цукру - 24 г, або 5 ч. Л. В шматочку білого хліба міститься 12 г цукру, в шоколадній цукерці - 10 г цукру. А в одній склянці фруктового соку - цілих 26 г!

Немає сенсу намагатися виключити цукор з раціону харчування, так само, як і таврувати цей продукт ганьбою. Потрібно всього-то знати свою міру і уважно придивлятися до прихованих цукрів, які ховаються в уже готових продуктах харчування, через які ми в результаті отримуємо цукру набагато більше, ніж того потрібно нашому організму.

Потрібно всього-то знати свою міру і уважно придивлятися до прихованих цукрів, які ховаються в уже готових продуктах харчування, через які ми в результаті отримуємо цукру набагато більше, ніж того потрібно нашому організму

До змісту

Міф 2: коричневий цукор корисніше і менш калорійний в порівнянні зі звичайним

Останнім часом коричневий цукор став дуже популярний. Дієтологи в один голос стверджують, що в ньому міститься більше корисних речовин, потрібних для нервової та серцево-судинної систем, ніж чим в рафінованому буряковому цукрі, а виробники активно закликають стежать за фігурою купувати коричневий цукор, так як він є повільним вуглеводом і нібито не перетворюється в організмі в жир.

Якщо ви все ще вірите в цілющі властивості коричневого цукру, хочу вас розчарувати: за своїми якостями обидва види цукру, буряковий і тростинний, мало чим відрізняються один від одного. Коричневий цукор є таким же простим вуглеводом, як звичайний білий, і він так само швидко засвоюється організмом і миттєво відкладається в жирове депо. Та й калорій в коричневому цукрі навіть більше, ніж в білому:

100 г коричневого цукру - 413 ккал
100 г білого цукру - 409 ккал

А ось вміст корисних речовин в коричневому цукрі дійсно на порядок вище. Карамельний колір і особливий приємний запах вишуканого продукту надає меляса - патока, багата всілякими корисними речовинами: калієм, кальцієм, натрієм, залізом, магнієм і фосфором.

Але за однієї умови: якщо цукор, який ви купили, насправді є тим самим нерафінованою тростинним цукром, а не підробкою, тому що далеко не будь-який коричневий цукор можна назвати тростинним. Не так давно дослідження і дані Росспоживнагляду показали, що справжнього тростинного цукру в вітчизняних магазинах не так-то багато і що більшу частину «цукрових» прилавків супермаркетів займає білий фарбований цукор.

Запам'ятайте: тростинний цукор не може бути дешевим. Якщо ви бачите, що його ціна близька до вартості звичайного рафінаду, значить, перед вами підфарбований недобросовісними виробниками продукт.

Зрозуміти таке ціноутворення дуже просто. Цукрова тростина необхідно переробляти протягом доби після того, як його зрізали, він не терпить зберігання, а це гроші. Тростинний цукор виробляють за кордоном, в Росії його можуть максимум розфасувати по пакетах, і це знову ж чималі витрати. Ну не може він продаватися за однією ціною зі буряковим цукром.

Отже, ми розвінчали міф про те, що коричневий цукор - це дієтичний продукт. Однак не можна не визнати, що об'єктивно тростинний цукор набагато корисніше звичайного бурякового завдяки що міститься в ньому мелясі. І якщо ви не можете собі відмовити в маленькій ложечці цукру з чаєм або кавою, то постарайтеся хоча б зробити вашу солодку паузу менш шкідливою і більш ароматною разом зі справжнім тростинним цукром, а не дешевим фарбованим фальсифікатом.

Коментувати можут "Скільки цукру можна їсти в день? 2 міфу про цукор, тростинному і звичайному"

Скільки цукру можна їсти без шкоди для здоров'я?
Звідки беруться поради повністю виключити цукор з раціону?
І який цукор віддати перевагу, якщо ви не готові жити зовсім без цукру?
Пам'ятайте, як на іспит мама клала вам в рюкзак шоколадку, щоб завдання краще вирішувалися?
Коментувати можут "Скільки цукру можна їсти в день?