Полезные материалы

Як глютен впливає на шкіру обличчя. глютенова особа

  1. Нігма розглядає в книзі 4 продукти, які за її спостереженнями і випадків з практики негативним чином...
  2. Набряклість обличчя - одна з характеристик чутливості до глютену.
  3. - висипання на лобі
  4. Глютен це білок, який входить до складу багатьох злакових культур таких як пшениця, жито, жито, ячмінь.
  5. Виходить якщо виключити глютен з раціону, це буде означати відмовитися від традиційного хліба, булочок,...
  6. Тому якщо дієта заснована в основному на рафінованих і пакувальних продуктах, а також традиційних булочках,...

Минулого разу я писала про вплив алкоголю на зовнішність . От уже не думала, що тема виявиться настільки популярною. Я вирішила продовжити тему взаємозв'язку продуктів харчування і зовнішності за мотивами книги Нігма Таліб «Reverse the signs of ageing».

Нігма розглядає в книзі 4 продукти, які за її спостереженнями і випадків з практики негативним чином впливають на шкіру обличчя. Це алкоголь, цукор, глютен і молоко і його похідні.

Я раніше писала про глютену, але більше в контексті схуднення . Сьогодні мова піде саме про те, до яких проблем шкіри обличчя призводить надлишок глютену в дієті. У своїй книзі «Reverse the signs of ageing» Нігма Таліб пише про те, що людина, що зловживає хлібобулочними виробами і макаронами, може зовсім не страждати проблемами зайвої ваги, але при цьому мати отечное особа.

Набряклість обличчя - одна з характеристик чутливості до глютену.

Нігма Таліб спостерігає у пацієнтів, що зловживають глютеном, такі ознаки:

- висипання на лобі
- якась одутлість або набряклість обличчя
- почервоніння або / та висипання на щоках
- висипання або / і нерівний колір особи на підборідді

- висипання або / і нерівний колір особи на підборідді

Невелика передісторія про те, що таке глютен.

Глютен це білок, який входить до складу багатьох злакових культур таких як пшениця, жито, жито, ячмінь.

Пшениця стала нашою постійною їжею з приходом аграрної революції. Аграрна революція змусила людей відмовитися від кочового способу життя близько 10 000 років тому і почати обробляти пшеничні поля. Можна сказати, люди стали заручниками пшениці і дієта почала будуватися в основному навколо хліба і каші. До цього люди протягом 2 млн років вели кочовий спосіб життя і харчувалися в основному сезонними ягодами, коренеплодами, іноді м'ясом, рибою. Загалом тим, що спіймали, вбили або тим, що бог послав.

Наука про харчуванні не стоїть на місці і зараз ведуться такі дебати, що палеолітична модель харчування є самим природним харчуванням для людини. А це саме те, як харчувалися люди до того, як почали культивувати пшеницю. Це не означає, що зараз всі повинні покинути свої житла і вийти на полювання. Це означає те, що дієту повинні складати доступні сезонні овочі, фрукти, м'ясо, риба, яйця. Палео дієта закликає відмовитися від всієї рафінованої і пакувальної продукції, цукру і хліба. Прихильники палео дієти вважають, що ось за ці 10 000 років культивування пшениці людський організм до цих повністю не справляється із засвоєнням пшеничних культур, більш того вони завдають шкоди організму, призводять до хронічних запальних процесів.

Виходить якщо виключити глютен з раціону, це буде означати відмовитися від традиційного хліба, булочок, кексів, печива, круасанів, тортів, макаронів, піци і багато чого іншого.

Тобто життя взагалі без всієї тієї звичної їжі, до якої звикла більшість людей. Крім того глютен зараз додають навіть в продукцію, на яку ми б навіть і не подумали - наприклад кетчуп, сосиски, різні соуси, іноді морозиво.

Тому якщо дієта заснована в основному на рафінованих і пакувальних продуктах, а також традиційних булочках, бутербродах і макаронах, ви цілком можете мати чутливість до глютену і навіть не знати про це. Негативні наслідки глютену - це коли начебто ніде не болить, але ви відчуваєте себе стабільно на трієчку. Це може виражатися в відсутності енергії, млявості, втоми.

Нігма Таліб пише в своїй книзі, що чутливість до глютену розвивається у людей, які практично в кожному прийомі їжі з'їдають що-небудь пшеничне. Наприклад, якщо на сніданок ви з'їдаєте булочку або бутерброд, на обід макарони з чимось, на вечерю замовляєте піцу, перекушуєте вафлями, цукерками і печивом протягом дня, вам є сенс переглянути свою дієту.

Моя особиста думка, що грунтується на вивченні цього питання і особистих експериментів - варто в будь-якому випадку мінімізувати вживання всіх рафінованих продуктів і переходити на більш натуральне харчування. Среднестатічтіческій людина в більшості випадків переїдає і зловживає вуглеводами.

- їсти бутерброди кожен день не є добре

- брати щось солодке до чаю і кави не є добре

- брати шматок хліба до кожного прийому їжі не є добре

- накладати собі цілу тарілку макаронів теж не добре.

Але чомусь в сучасному суспільстві такий вид харчування став в порядку речей - більшість так і харчується. Чомусь люди поспішають з'їсти велику тарілку макаронів, а від салату з овочів відмовляються - це нудно і несмачно. Хоча по правді повинно бути навпаки.

Я не закликаю всіх відмовлятися від глютену, але мінімізувати варто. Повністю відмовлятися варто в тому випадку, якщо у вас є реальна непереносимість глютену або целіакія. Мінімізувати глютен в дієті - це значить не є хліб і хлібобулочні з кожним прийомом їжі, а, скажімо, раз на кілька днів.

Перевірити чутливість до глютену можна двома способами. Можна здати аналізи і отримати результат відразу. Це може бути дорого і не у всіх містах такі аналізи доступні. Другий спосіб - експериментальним шляхом відмовитися від всіх продуктів, що містить глютен на три тижні, а потім повільно вводити глютен в дієту і спостерігати реакцію організму. Але зазвичай в разі другого способу краще відмовитися ще на цей період також від молочної продукції і від всіх продуктів, що містять цукор. Ці продукти теж можуть негативно впливати на стан організму і шкіри зокрема.

Ці продукти теж можуть негативно впливати на стан організму і шкіри зокрема