Полезные материалы

Безглютеновая і безказеіновая дієта для дитини

  1. Зв'язок глютену і казеїну з аутизмом Припущення про зв'язок глютену і казеїну з аутизмом з'явилися...
  2. БГБК дієта - список продуктів

Зв'язок глютену і казеїну з аутизмом

Припущення про зв'язок глютену і казеїну з аутизмом з'явилися в 1970-і роки. Теорія, яка залишається недоведеною, в тому, що діти, які страждають розладами аутистичного спектру (РАС), не здатні перетравлювати харчові білки, такі як глютен і казеїн, що призводить до утворення опиоидоподобное пептидів. У дітей, які страждають аутизмом, як вважають, є також синдром дірявого кишечника . У зв'язку з цим синдромом, опиоидоподобное пептиди можуть проникати крізь слизову оболонку кишечника в кровотік, і по кровотоку досягати головного мозку, викликаючи нейроповедінкового симптоми, які ми знаємо, як РАС. Усунення з раціону дитини продуктів, що містять глютен і казеїн (називається безглютеновая і безказеіновая дієта або БГБК дієта), вважається, може зменшити симптоми аутизму.

Деякі батьки кажуть, що БГБК дієта при аутизмі зменшує симптоми цього хворобливого стану психіки їхніх дітей. Дослідники, проте, знайшли незначні докази на підтримку дієти без глютену і казеїну, і теорії синдрому дірявого кишечника. Кілька досліджень БГБК дієти, якої дотримувалися діти з РАС, показали, що усунення продуктів з глютеном і казеїном з раціону дитини не покращує соціальні навички або комунікацію, а також не допомагає покращувати тривалість сну і активність. Проте, цілком можливо, що деякі діти з РАС, що мають значні проблеми з шлунково-кишковим трактом, можуть отримати деяку користь з безглютенової / безказеіновой дієти, особливо якщо вони також страждають на целіакію (див. Безглютеновая дієта при целіакії ).

Проте, багато батьків намагаються виключати глютен і казеїн з раціону свого дитини. Насправді, БГБК дієта є найбільш популярним методом лікування дітей з РАС, які можуть застосовуватися до комплементарної та альтернативної медицини. Така дієта, як правило, вважається безпечною для здоров'я, а деякі батьки повідомляють про те, що в результаті цієї дієти, в поведінці їх дітей насправді відбуваються позитивні зміни. Але досить важко зрозуміти, чи пов'язані ці зміни в поведінці безпосередньо з безглютенової і безказеіновой дієтою або це є результатом іншого типу лікування, яке може проводитися одночасно з БГБК дієтою.

Можливо також, що деякі діти страждають непереносимістю лактози (складного цукру, присутнього в молоці), яка може викликати шлунково-кишкові розлади, що призводять до дратівливості. Інші діти можуть насправді страждати целіакію , Що також може викликати поведінкові розлади. При виключенні з раціону дітей з аутизмом продуктів, що містять лактозу і глютен, ви можете також помітити поліпшення їхньої поведінки.

Чи варто спробувати БГБК дієту вашій дитині

Чи варто спробувати БГБК дієту вашій дитині

У той час як наявні наукові знання не підтверджують ефективність БГБК дієти, деякі батьки, зі зрозумілих причин, все ж захочуть спробувати цей тип лікування аутизму у дітей. Зрештою, це те, що ви можете контролювати і робити на свій розсуд, і це вважається відносно безпечною практикою. Перед тим, як почати використовувати цей тип дієти, постарайтеся в першу чергу поговорити з педіатром вашої дитини. Ви також можете поговорити з дієтологом, тому що БГБК дієта може в деяких випадках привести до дефіциту поживних речовин в дитячому організмі.

Наприклад, повне усунення всіх молочних продуктів з раціону вашої дитини, призводить до значного зниження надходження кальцію і вітаміну D в організм, які є ключовими поживними речовинами, необхідними для зміцнення кісток. Нові дані свідчать про те, що вітамін D також може грати певну роль в роботі імунної системи і профілактики інфекцій, раку і діабету. Крім того, при усуненні молочних продуктів з раціону вашої дитини, вам швидше за все необхідно буде давати йому більше їжі, що містить білок, тому що молочні продукти часто є основним джерелом білка в раціоні дитини. Слід також зазначити, що ці необхідні мінерали не завжди включені в нині популярні желейні вітаміни для дітей.

Безглютеновая дієта для дитини може створювати також деякі проблеми. Видалення злаків, таких як пшениця, ячмінь , Жито і овес з раціону вашої дитини позбавляє його організм важливих поживних речовин, таких як вітаміни групи B, залізо і клітковина. Дітям, які змушені дотримуватися БГБК дієти, може принести користь прийом вітамінів і мінеральних добавок - це дасть можливість заповнити недолік живильних речовин, що не надходять у належній кількості з їжі.

дотримуватися безглютенової дієти може бути досить важко, оскільки глютен не завжди легко виявити, особливо якщо ви годуєте дитину фабричної їжею, в яку можуть додаватися глютенсодержащие продукти. У той час як деякі джерела, такі як хліб, макаронні вироби і крупи явно містять глютен, інші продукти, такі як ковбасні вироби, консерви та ін. Можуть також містити клейковину, про що ви можете навіть не здогадуватися. А якщо ваша дитина дуже перебірливий в їжі, нова дієта може стати справжньою проблемою, і вам буде досить складно переконати його змінити звички в харчуванні. Приготування їжі для дітей з РАС, які дотримуються безглютенової і безказеіновой дієти може забирати у вас більше часу і сил, а вартість раціону може бути вище, в порівнянні зі звичайними продуктами.

У той час як дієта без глютену і казеїну, є, безумовно, одним з найпопулярніших планів харчування, які використовуються в лікуванні дітей з РАС, ви також можете почути про дієти, які обмежують споживання певних продуктів або поживних речовин. Перш ніж почати використовувати будь-який тип дієти, в першу чергу поговоріть з педіатром вашої дитини. Ви повинні переконатися, що ваша дитина отримує всі поживні речовини, важливі для його росту і розвитку.

По темі: Безглютеновая дієта при аутизмі: чи здатна вона допомогти .

БГБК дієта - список продуктів

Якщо ви вирішили перевести свою дитину на безглютенову / безказеіновую дієту, дуже важливо звернути увагу на деякі поживні речовини, такі як вітамін D, кальцій, залізо, білки і клітковина, які можуть бути відсутніми в цьому плані харчування. У таблиці нижче ми наводимо список продуктів, вживання яких дозволяє отримувати в достатку ці важливі поживні речовини:

Живильні речовиниНеобхідні продуктиВітамін D

Рис, соя і мигдальне молоко ; риб'ячий жир; тофу, яйця; короткочасний вплив сонячного світла; біологічно активні добавки. Кальцій Рис, соя і мигдальне молоко; збагачений апельсиновий сік ; квасоля, броколі, шпинат, капуста, сир тофу, темпі; біологічно активні добавки. Залізо Червоне м'ясо, свинина , Курка (в основному в темному м'ясі), ракоподібні, яєчний жовток, шпинат, соєві горіхи, чорнослив , Родзинки; біологічно активні добавки. Білок Яйця, горіхи і насіння, пісне м'ясо , Квасоля, арахісове масло. Клітковина Бобові, фрукти, овочі, горіхи, насіння; біологічно активні добавки.