гнів Канарейкін

«Спартак» - «Витязь» 3: 2 ОТ
Гра «Спартака» в нинішньому сезоні заслужила чимало схвальних оцінок, а об'єктивна статистика свідчить про кращому старті червоно-білих в історії КХЛ. Для порівняння: рік тому після 18 матчів в активі «Спартака» було 19 очок, в цьому - на сім більше. Але навіть успішний початок, як не парадоксально, перед матчем з «Витязь» не дозволяла підопічним Федора Канарейкін розташовуватися у вісімці найсильніших на Заході. Правда, «Спартак» провів на 1-2 гри менше основних конкурентів, але факт залишається фактом: у Західній конференції по ходу регулярного чемпіонату нас чекає справжня «рубка» з непередбачуваним фіналом. І якщо в попередніх сезонах той же «Витязь» ніхто всерйоз не розглядав як можливого учасника плей-офф, то тепер з колективом, перестали бути постачальником новин для хокейної хроніки подій, хочеш-не хочеш, а доводиться рахуватися.

У складі команди Юрія Леонова як і раніше травмований Олександр Королюк, але головне зміна відбулася у воротарському лінії: тренерський штаб «Витязя» вирішив випустити на лід не чудово чинного цієї осені Івана Лісутіна , а Юхана Баклунда , Чиї успіхи набагато скромніше. Федір Канарейкин, в свою чергу, вперше розбив ударне ланка Шпірко - ВанДеллен - Андерсон, перевів кращого бомбардира Шпірко в центр другого ланки до Козлову і Крутову, а на початку поставив Миколи Жердєва . Гра Жердєва, «схопив» «-5» в 10 проведених за «Спартак» матчах, останнім часом перестала задовольняти Канарейкін - в протистояннях з «Торпедо» і «Ак Барсом» форвард проводив на майданчику біля десяти хвилин. Але в грі з «Витязь» тренерський штаб «Спартака», судячи з усього, вирішив дати йому шанс по-справжньому проявити себе, граючи поруч з провідними легіонерами. Забігаючи вперед, варто відзначити, що в повній мірі довірою Канарейкін Жердєв не скористався, півматчу пробігав вхолосту і з середини зустрічі тренер знову об'єднав Шпірко, ВанДеллен і Андерсена в одну трійку. А Жердєв став грати разом з Ігорем Волковим і Михайлом Юньковим , Одного разу отримавши можливість в упор «розстрілювати» воротаря, але зараз не використавши.

«Спартак» невдало розпочав, і вже через півтори хвилини після стартового вкидання пропустив: Валерій Васильєв завозився з шайбою за власними воротами, Сергій Тополь шайбу перехопив і транзитом через Павла Макаренка вона дійшла до Максима Мамина , Який завдав разючого кидок. Господарі спробували було відігратися, але осмисленості їхній грі в перші 20 хвилин явно не вистачало. Правда, пару раз спартаківці кидали з забійної дистанції, але шайба пролітала мимо цілі.

Другий період червоно-білі провели набагато краще, але ККД дій знову виявився нульовим. Кілька разів вони подовгу замикали суперника в зоні, кидали з різних дистанцій, проте, в основному - мимо цілі. Одного разу вдався відмінний сольний прохід ВанДеллен, шайба заметушилася на п'ятачку «Витязя», але так і не зайшла за стрічку, незважаючи на всі зусилля Андерсона, який підтримав атаку другим темпом.

Одного разу вдався відмінний сольний прохід ВанДеллен, шайба заметушилася на п'ятачку «Витязя», але так і не зайшла за стрічку, незважаючи на всі зусилля Андерсона, який підтримав атаку другим темпом

На початку третього періоду «Витязь» двічі пограв в більшості, але користі з цього не зробив, а як тільки склади вирівнялися, «Спартак» міг забивати тричі - спочатку після виходу один в нуль Волкова і після декількох потужних кидків під час видалення Бранислава Мезеї . Баклунд в ці моменти був незрівнянний, але і його сили виявилися не безмежні, і за десять секунд до появи на льоду захисника «Витязя» Андерсен рахунок зрівняв. А слідом за цим у воротах гостей побувала і ще одна шайба - на цей раз в більшості відзначився захисник Євген Кулик .

Юрій Леонов негайно взяв тайм-аут, люто жестикулював на лавці запасних і його експресивна реакція на ситуацію на майданчику не пройшла безслідно - в кінцівці третього періоду В'ячеслав Солодухин рахунок зрівняв.

Втім, «Спартак» все ж дотиснув суперника, правда, вже в овертаймі. Під кінець гри Павло Чернов заробив дві хвилини, і якщо в основний час гості протрималися, то в додатковому капітулювали - переможну шайбу записав на свій рахунок Дерон Куінто , Від душі приклався по шайбі майже від синьої лінії.

Незважаючи на перемогу, головний тренер «Спартака» несподівано виявився в спілкуванні з пресою надмірно різким. Особливо розлютив Канарейкін питання про Жердєва, коли один з журналістів попросив його оцінити гру форварда.
- Скільки можна питати одне і те ж, - закипів наставник. - Я втомився відповідати на питання про Жердєва! Як закінчується гра, то тут же питають про Жердєва. Чому не про Іванова, Петрова чи Сидорова? Ви, журналісти, ось і оцінюйте його гру. У вас є час після гри в роздягальні, підійдіть і запитайте у нього самі. Будь-якій нормальній людині набридне відповідати постійно на питання про Жердєва.

Після цього Федір Леонідович різко піднявся зі свого місця, потиснув руку Леонову і моментально зник в підтрибунних приміщеннях, залишивши всім лише здогадуватися про те, що ж могло так розлютити тренера команди-переможниці.

«Спартак» обійшов подолян в таблиці, але в зону плей-офф поки не повернувся. Втім, довга домашня серія у червоно-білих тільки почалася.