Полезные материалы

Гобелен. Історія та цікаві факти

Колись, в далекому 16-му столітті, фарбувальник Жиль Гобелен побудував недалеко від славного міста Парижа фарбувальню

Колись, в далекому 16-му столітті, фарбувальник Жиль Гобелен побудував недалеко від славного міста Парижа фарбувальню. Ще не підозрюючи, що зовсім скоро впише своє прізвище в історію.

Спадкоємці Жиля прибудували до фарбувального ткацьку фабрику, де створювалися килими. А в 17-му столітті це підприємство придбав Людовик 14-й, і назвав її «Королівська гобеленовская мануфактура». Мануфактура існує і сьогодні, створюючи шикарні гобелени. Прізвище стало прозивним, а гобеленами сьогодні називають безворсовие килими, на яких зображені візерунки або сюжетні картини. Спочатку гобелени ткали вручну, але сьогодні їх роблять в основному на верстатах.

Звичайно, історія гобеленів почалася не з Жиля, але саме в його час був розквіт мистецтва килимового творчості. У 17-му столітті ж він досяг піку. Приблизно в той же час килими на стіни стали робити монахи з Німеччини, їх робота несла в основному практичний сенс - килими вішалися на кам'яні стіни монастирів, і в приміщенні ставало набагато тепліше.

Звичайно, гобелени роблять не тільки на фабриці пана Жиля, це було б занадто сумно. Наприклад, в місті Іваново Студія текстильного дизайну створює свої творіння, та й не тільки там. До сих пір гобелени використовуються як прикраса для стін, а часом - і для утеплення, як за старих часів. В оригіналі гобелен повинен був ткати вручну, але сьогодні такі килими самі по собі досить дорогі, а якщо робити їх вручну - то вони будуть доступні тільки мільйонерам. До речі, існує і гобелен, яка не повісити на стіну - він важить 300кілограмм, а розмір його - 19х14 метрів. Автор його - гобеленіст з Білорусії, Олександр Кищенко. На роботу пішло 800 з гаком кілометрів ниток, а сама робота зайняла сім років. Такий гобелен просто нікуди не помістити ... Але зазвичай гобелени мають куди менші розміри, і їх цілком спокійно можна повісити на стіну.