Полезные материалы

WoW Рольова гра для чайників, відіграш персонажа в World of Warcraft

Жив-був розбійник-андед і звали його, припустимо, Рогулька

Жив-був розбійник-андед і звали його, припустимо, Рогулька. Грав їм середньостатистичний студент 3-го курсу звичайнісінького технічного ВНЗ Вася. Хоча, стоп. Не так.

Жив-був Вася, студент звичайнісінького технічного ВНЗ. І в проміжках між сесіями і тусовками грав він своїм розбійником-андед рогульками. Особливих висот ні в PVP, ні PVE рейтингах Василь не досяг, але і нубом не мав слави. Його гільдія зі скрипом пробиралася крізь новий контент, але люди були хороші, і йти від них було шкода ... Та й ліниво, чесно кажучи ...

І ось одного разу чекав наш Вася чергу в рандом, від нудьги нарізаючи кола по одному з міст. І тут його увагу привернула дивна компанія. Одягнені вони були не в такі бажані шмотки з топових підземель, а в простий одяг, що іноді продають торговці, та в морально застарілі Т2 і іже з ними. В їх бесіді не було настільки звичайних словечок з лексикону вовера, та й сама вона була вже дуже дивовижної. Зацікавився Василь, сіл тихенько в куточку, слухає, та все ніяк в толк не візьме, хто вони такі. Вирішив написати.

Ельф крові відмахнувся від нашого розбійника зі словами: «У нас РП. Не заважай! Тобі не зрозуміти!"

Гоблін без всяких пояснень додав його в чорний список.

І тільки немёртвая жриця зглянулася над побратимом і сказала, що все розповість, коли закінчить.

А дійсно, що вони там робили? І що ж таке горезвісне РП? Ось що відповіли мої знайомі, якби до них звернувся наш герой:

«Влаштовуємо персональний театр»
«Створюю собі персонажа. Ставлю йому характер, світогляд, роблю з нього особистість. І розміщую його в реалії Азерота. Наприклад, як би повів твій ПвПшний персонаж, про що б він думав, що б робив - якби опинився після битви на Альтераке в колі друзів? Про що б розповідав? Про що б мріяв? Чого б хотів домогтися? За що боровся? »
«У життя граю»
«Живу своїм персонажем»

Довго чи коротко, Василь дочекався своєї черги в випадкове підземеллі. А там і загадкова гра у хлопців закінчилася. Жриця насамперед діловито послала його ... в википедию за визначенням поняття «Рольова гра» (саме так розшифровували загадкове РП, він же ролеплей). Вікіпедія знала відповідь. Втім, як завжди.

Рольова гра (англ. Role-playing game - RPG) - гра розважального призначення, вид драматичної дії, учасники якого діють в рамках обраних ними ролей, керуючись характером своєї ролі і внутрішньою логікою середовища дії; разом створюють або слідують вже створеному сюжету. Дії учасників гри вважаються успішними чи ні відповідно до прийнятих правил. Гравці можуть вільно імпровізувати в рамках обраних правил, визначаючи напрям і результат гри.

Потім жриця зглянулася і пояснила: «Це можливість побути собою справжнім без небезпеки, що тебе назвуть божевільним. Можливість подарувати життя, справжнє життя, свого персонажа ».

Наш герой зацікавився ще більше:

- А я зможу так само, як ви? І що для цього потрібно? »

Жриця посміхнулася і відповіла:

-Чому ні? Всі ми колись починали. Тільки пам'ятай, що RP вимагає не менше сил і часу, ніж PVP або PVE. Для початку тобі потрібно придумати, хто такий твій персонаж. Ким він був за життя? Чи були у нього сім'я і друзі? Як він загинув? Чому став таким, яким він є зараз? Що він любить, а що терпіти не може? Що він уміє? Зовнішність ти, припустимо, придумав при створенні персонажа, але ж не механіка гри не дозволяє нам змінювати такі деталі, як статура, шрами, родимки. Це все теж потрібно заздалегідь продумати, тоді персонаж вийде живим. І так, благаю, не наділяє персонажа супер-здібностями - з імбой грати неприємно. Воскрешающие мисливці - це хм ... трохи не те, що нам потрібно. І не варто наділяти персонажа УСІМА навичками класу. Подвійна спеціалізація - не для рольової гри!

-А потім що?

-А потім пишеться Квента. Квента або бекграунд (англ. Background) - текстовий опис персонажа, що включає в себе інформацію про його життя, особистості, цілі та устремління. Форма у неї може бути будь-яка. Кому-то за смаком опис найяскравішого спогади персонажа, яке розкриває його характер. Хтось вважає за краще інформативну лаконічність «Народився. Навчався. Одружився ... ». Хтось представить читачеві особистий щоденник персонажа або розповідь когось із його найближчого оточення. Ідей безліч. В основній своїй масі більшість Квентен поділяються на дві категорії - Квентен літературні (міні-розповіді) і Квентен автобіографічні (хронологічний життєпис). Головне, щоб наша історія не суперечила історії світу, в якому персонажу доведеться жити. Ох вже, ці орки, що народилися і виросли в Оргріммаре, і дорослі нічні ельфи, виховані людьми! Скільки таких чуд природи наплодили початківці ролевики, не злічити! Я і сама колись випустила в світ уродженку Дарнасса. Загалом, щоб потім не червоніти, ознайомся хоча б коротко з історією світу , Історією його рас і їх взаємовідносин (лор англ. Lore). Дуже рекомендую! У цій справі допоможе проходження Warcraft, читання книг і коміксів за мотивами. Також, на просторах інтернету існують довідники для ролевиков. Ось найвідоміші з них: вовпедія (Є і англійська, і російський варіант), воввікі , енциклопедія , РП-вікі , Дещо можна почерпнути і з офіційного сайту, правда, Близзард не надто активно працюють над його наповненням. При написанні Квентен не забудь заглянути в таблицю тривалості життя рас і в хронологію світу , Щоб конфузу не сталося. Ну і, зрозуміло, Квента повинна бути грамотною - літературний твір як-ніяк. Коли закінчиш, дай почитати друзям і знайомим. Також можеш викласти сові дітище на спеціалізовані ресурси. Там разом з хм ... вправами в дотепності постійних мешканців новачок може отримати слушні поради і адекватну критику.

-А далі?

-Далі у нас буде відіграш. У рольового персонажа в грі існують два статуси OOC (Out of Character - поза ролі) і IC (In Character - в ролі). OOC-но ти гойдаєшся, ходиш в підземелля з випадковими супутниками і на поля битв, - тут жриця як би ненароком махнула рукою і проста ряса змінилася комплектом екіпірування із середнім рівнем 340. -А в статусі IC ти відіграватися. Так от не забудь, манери, мова і вчинки твого персонажа повинні відповідати тому, що ти написав в Квентен. Це означає, що аристократ ніколи не дозволить собі нецензурної лайки в присутності дам, а неотесаний солдафон навряд чи буде спілкуватися на «Будьте люб'язні», паладин швидше проломить чернокіжніку череп, ніж буде пити з ним за одним столом (якщо на те немає ну дуже вагомих причин), а друїд ніколи добровільно не підніме руку на тварину.

- З відіграшем все зрозуміло. А де мені знайти компанію для гри?

- Офіційного російськомовного рп-реалма у нас не існує, найбільше ролевиков на Вічної Пісні. Також тебе з радістю приймуть піратські рп-сервера. Ось для пошуку компанії можна IC-но побродити по тавернах, там ти напевно зустрінеш таких, як ми. Крім того, можна поспілкуватися на спеціалізованих ресурсах і знайти відповідну компанію для відіграшу. Під це на офіційному форумі створено спеціальний розділ . Там багато флуду і оффтопа, але є живі ролевики і часом трапляються цікаві теми. Ще існує своєрідна соціальна мережа для всіх ролевиков MyChar . Там специфічна публіка, а також адміністратор, який вимагає бездоганної грамотності. Але в кінцевому підсумку все це піде на користь, та й компанія там точно знайдеться.

-Добре. А як грати-то?

-Отигриш відбувається в основному в текстовому вигляді. Ось приклад:

Шаархі ліниво сперлася на стійку, погладжуючи Ешшу.

(Граючи за Шаархі, в рядок вводимо / е ліниво сперлася на стійку, погладжуючи Ешшу)

Енерілан з легким подивом глянув у бік барної стійки. Вона?
Енерілан тихо підійшов до Шаархі ззаду і прошепотів їй на вушко:
Енерілан каже: [дарнасскій] Привіт ...
Шаархі, здавалося, повністю занурена в свої думки.
Шаархі каже: [дарнасскій] А? Що? - різко обернулася друідка.
Шаархі каже: [дарнасскій] Ені ...
Шаархі широко відчинила очі, притиснувши руки до грудей.
Енерілан каже: [дарнасскій] Не чекав тебе тут побачити. Думав, що ти все ще в Місячної Поляні.
Шаархі каже: [дарнасскій] Ні-ні ... Я відбула звідти відразу після нашої зустрічі - мене вже чекали в Рут'теране.
Шаархі каже: [дарнасскій] Та й, правду кажучи ...
Шаархі зніяковіла і замовкла.

Тобто, ти просто описуєш дії свого персонажа і його слова. Запам'ятай! ніколи, чуєш, ніколи, що не відіграватися чужих дій. Це поганий тон! Нікому не сподобається, якщо за них будуть вирішувати, що зробив їх персонаж. Наприклад, «Орк дістав свій молот. Ельф, побачивши його, злякано затремтів ». Про бій в ролі тобі пояснять твої партнери по відіграшу, так як систем існує велика кількість. Ми ось просто заздалегідь домовляємося про підсумок, а потім просто красиво описуємо битву.

-А які аддони використовують ролевики?

-Ну от особисто у мене стоїть MyRolePlay, GHI і WoWScribe. MyRolePlay дозволяє іншим гравцям прямо в грі подивитися коротку інформацію про твоє персонажа, а також сигналізує оточуючим про те, що ти ролевик. GHI (Gryphonheart Items) складний і багатофункціональний аддон для створення речей, бафов і предметів для відіграшу, яких немає в базі даних гри. І наостанок, WoWScribe дозволить тобі записувати логи чату в грі, щоб твої відіграші не загубилися.

-І це все?

-Ні. У тебе попереду ще дуже багато відкриттів. Не забудь, головне - бажання, терпіння і труд. Тоді у тебе все-все вийде. Удачі тобі! І що б не сталося, не падай духом.

З цими словами жриця-нежить розтанула в повітрі.

З цими словами жриця-нежить розтанула в повітрі

А дійсно, що вони там робили?
І що ж таке горезвісне РП?
Наприклад, як би повів твій ПвПшний персонаж, про що б він думав, що б робив - якби опинився після битви на Альтераке в колі друзів?
Про що б розповідав?
Про що б мріяв?
Чого б хотів домогтися?
За що боровся?
І що для цього потрібно?
Ким він був за життя?
Чи були у нього сім'я і друзі?