Полезные материалы

Гра в гольф: історія і правила. Гравці в гольф. Типи ключок і майданчики для гольфу

  1. Гра в гольф: історія і правила. Гравці в гольф. Типи ключок і майданчики для гольфу
  2. Історія гольфу
  3. Правила гри в гольф
  4. Гравці в гольф
  5. Типи ключок для гольфу
  6. Майданчик для гольфу

Гра в гольф: історія і правила. Гравці в гольф. Типи ключок і майданчики для гольфу

,

Чого спільного між Зурабом Церетелі, Майклом Джорданом і Тайгером Вудсом? Гольф, який вони люблять до фанатизму. Взагалі гра гольф - доля розумних світу цього, далекоглядних, розважливих і перспективних людей, що прагнуть завоювати своє місце в сонмі володарів. Володарів гольфу.

Історія гольфу

Як не здасться дивним, але гольф веде свою історію від пастухів, які, поганяючи отари овець по заливним і високогірним лугам, розважалися тим, що на ходу заганяли в поглиблення на землі дрібні камінчики. Так і зародився образ пастиря, який розраховує вірний шлях. Тобто гольфіст не так сильний, скільки прозорливий. А це для сучасного чоловіка набагато важливіше.

Прототипом гольфу захоплювалися пастухи з усіх усюд - починаючи від кавказьких піків і закінчуючи альпійськими пагорбами. Замість ключок їм служили ціпки, разом лунок - зариті миски, замість м'яча - дрібні камені. Особливо популярний гольф був в Шотландії, а згодом - і в Англії. Згодом «гольфоманія» перекинулася на всю Європу і далі перейшла на північноамериканський континент. Найбільший бум гольфу спостерігався протягом 20 століття.

Правила гри в гольф

Етикетом називаються правила гри в гольф, причому, іноді навіть неписані, а тільки мається на увазі. Саме тому всі новачки, перш ніж з апломбом вдарити перший раз по м'ячу, повинні засвоїти ряд нескладних, але дуже різноманітних правил гри в гольф. Етикет настільки важливий, що він увійшов в I-ю частину Офіційних правил гри в гольф, яку опублікував Королівський старовинний клуб Святого Ендрю спільно з американською Асоціацією гольфу.

Ось деякі пункти з гольф-етикету:

  • не можна стояти за гравцем - можна перебувати тільки праворуч від удару;
  • не можна вставати перед гравцем і обертатися до нього спиною;
  • при крику «Fore» не варто обертатися, щоб з'ясувати, кому кричать - слід просто пригнутися і прикрити голову руками для безпеки;
  • перш ніж відправити м'яч у лунку, необхідно дочекатися, поки інші гравці не перейдуть в зону недосяжності;
  • між ударами потрібно переміщатися як можна швидше - щоб не затримувати інших і т. д.

Особливість етикету полягає в тому, що це, по суті, ті ж правила гри, але тільки доповнені нормами поведінки на гольф-поле і виглядають не гірше, ніж справжня церемонія. Вони ж стосуються і безпеки на ігровому майданчику, попереджаючи всі ризикові ситуації при ударах, а також заподіяння шкоди самому ігровому полю. У зв'язку з цим один з пунктів етикету така: «При пошкодженні майданчики м'ячем після пітчу завжди відновлюйте грін, повертаючи дерен на місце».

Гравці в гольф

Грати в гольф можуть все - незалежно від віку, соціального стану та фізичної підготовки. Гра в гольф не вимагає обов'язкової олімпійської гарту. Та й ходіння по зеленій траві пішки корисно завжди. Однак, як правило, за ключки для гольфу беруться виключно серйозні люди, оскільки перемога вимагає логічного мислення, правильної оцінки ситуації та прагнення дійти до кінця, сполученого з часткою завзяття.

Найважливіше для гравців в гольф - потрапити м'ячем у лунку розміром 10,8 сантиметра при мінімальному числі спроб. Відстань від майданчика «ти» (точка першого удару) і до лунки становить від 150 метрів до півкілометра. На шляху летить м'яча розташовані численні перепони. Одна з лунок, за традицією, взагалі знаходиться на окремому «острівці». Тому склад гравців в гольф повинен вміти, насамперед, розрахувати траєкторію м'яча і відправити його в лунку сильним і точним ударом. До речі, після нанесення удару ключкою м'ячик розганяється приблизно до 270 км на годину.

Типи ключок для гольфу

> Щоб змусити м'яч летіти по потрібній траєкторії, гравець в гольф повинен строго знати, який саме ключкою для гольфу скористатися в кожному конкретному випадку. Для любителя буде досить і одного, а ось в стандартний набір профі входять 14 дерев'яних і металевих ключок, що розрізняються по куту розвороту головки, вагою і довжині. Підбираються ключки для гольфу індивідуально. Носить ключки за гравцем і подає їх йому спеціально навчена людина - кедді.

Ключки для гольфу бувають наступних типів:

  • патер (putter) - для коротких ударів, просто закочує м'яч у лунку при близькому розташуванні до неї;
  • гібрид (hybrid) - вони поєднують в собі силу удару ключок wood і обтічність iron;
  • Ведж (wedge) - для вибивання м'яча на піщаних майданчиках і при коротких ударах;
  • айрон (iron) - для коротких ударів і напрямки м'яча на середні дистанції;
  • вуд (wood) - для довгих ударів, ними зазвичай починають гру в гольф.

Кожен окремо взятий тип ключки для гольфу різниться по висоті польоту поданого м'яча, точності удару і дистанції, на яку може максимально відлетіти м'яч: зі зростанням номера ключок скорочується дальність його польоту.

Все ключки для гольфу складаються з:
club head (головки, якій наноситься удар по м'ячу);
grip (рукоятки, покритої шкірою або гумою);
shaft (стержня, що об'єднує ці дві деталі і складається з вуглепластика, металу або алюмінію).

Майданчик для гольфу

Майданчик для гольфу виглядає як зелене поле - ідеально щільне, рівне, без лисин і бур'янів. Головний критерій, якому підпорядковується майданчик для гольфу: щоб нога гравця стояла як на хорошому асфальтованому покритті і не провалювалася. Важлива і висота дерну: трава може досягати у висоту від 12,7 сантиметра (на майданчиках для гольфу з буйною рослинністю) до 0,4 міліметра (на ділянках поблизу лунок). Це пов'язано з тим, що вибити м'яч, що застряг в густою і щільною траві, дуже складно.

За станом трав'яного покриття на майданчику для гольфу стежать Ґрінкіперів. Наприклад, тільки в США, перш ніж приступити до роботи, вони навчаються 20-ти дисциплінах, куди входять ландшафтний дизайн, будівництво, грунтознавство, управління і багато іншого. Стрижка трави виконується газонокосарками. За кордоном на проектування і зміст майданчиків для гольфу витрачаються мільйони доларів, так як тільки типова майданчик з 18 лунок займає 70-100 гектарів, що можна порівняти з місткістю 10-16 футбольних полів.

Автор: Олена Тихонова
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Від більярду до снукера один удар!