Полезные материалы

Основні правила Гольф-крокету (The Basic Laws Of Golf Croquet). Гольф-крокет. Правила гри. Rules Golf Croquet.

  1. Вступ
  2. Основні положення гри
  3. ходи
  4. Проходження воріт
  5. Порушення послідовності (черговість) гри
  6. Проходження наступних воротец
  7. помилки
  8. гандикап гри

Базові правила, або Спрощені правил гри в гольф-крокет, дають всю необхідну інформацію для організації гри в гольф-крокет. Дані правила підходять для більшості гравців, що грають для свого задоволення. Однак слід пам'ятати, що це не повні турнірні правила. Але ці правила висвітлюють всі основні аспекти гри.

Вступ

Гольф-крокет це альтернативна форма гри крокет, яка є менш складною, ніж правила гри Крокет Асоціації - Association Croquet (Англійська крокет) , Дані правила допоможуть швидко розібратися в грі гравцям. Однак, є ще багато нюансів і тактичних складнощів, які описані в Повних правилах Гольф-крокету (переклад правил в перспективі). Дана версія правил гри в гольф-крокет є міжнародною і по ним грають у всьому світі.


Гольф-крокет. Golf Croquet. Підбірка цікавих моментів гри.

Основні положення гри

1. Сторони (команди або гравців - якщо один на один), синій і чорний кулі грають проти червоного і жовтого (або, кулі другого кольору, зелений і коричневий проти рожевого і білого) . При грі один на один гравці можуть грати двома кулями, по черзі граючи своїми кулями. У парній грі кожен гравець грає тільки один кулею.

2. Порядок ходів за кольорами куль: синій, червоний, чорний, жовтий (на кілочку нанесені кольорові смужки в цьому порядку), а потім знову синій, червоний, чорний, жовтий і так далі. Якщо використовуються кулі другого кольору, то послідовність - зелений, рожевий, коричневий, білий.

3. Кожен хід складається тільки з одного удару. В Гольф-крокет немає додаткових ударів за проходження воротец або попадання в інші кулі (рокірованіе, як в правилах гри в Крокет Асоціації, п.6 )

4. Майданчик для гри в гольф-крокет організовується аналогічно майданчику як для крокету Асоціації, але ярдів лінія і, отже, кутові кілочки не використовуються. Кожна сторона використовує кліпси (зажим, прищіпка, мітка) , Відповідні кольором куль, які кріпляться на ворітця для позначення пройдених воротец.

5. Гра починається зі стартової лінії ( см. схему 1 ), Кулі грають по порядку відповідно до п.2 . Щоб зменшити знос газону у стартовій області, лінія старту має протяжність від кута до рівня 4 воротец, можна починати гру з будь-якій точці стартової лінії.

6. На початку гри, всі гравці починають з проходу воротец 1, намагаються їх пройти. Але як тільки будь-який гравець будь-якого боку проходить ворітця 1, він заробляє очко за проходження воротец, всі інші гравці переходять до проходження воротец 2, і так далі по всьому шляху проходження воротец. Таким чином, ворітця проходять тільки один раз, однією або другою стороною. Сторона, що пройшла ворітця відзначає їх своєю кліпсою, відповідного кольору.

7. Ворітця проходять в тому ж порядку і в тому ж напрямку як в крокет Асоціації . Однак, якщо грають на проходження 12-ти воротец, то гра завершується першим гравцем пройшли ворітця 3. У Гольф-крокет кілочок не має ніякого значення, крім як додаткова перешкода і нагадування про порядок ходів (кілочок має кольорові мітки, см. п. 2 ).

8. Гра закінчується, як тільки одна сторона набрав сім очок.

Схема 1.

Розмітка поля Гольф-крокет. Порядок проходження воріт.

ходи

9. Хід складається з одного удару. Гравець, який грає в свій хід називається страйкер (striker - б'є, нападник). Удару по кулі (striker's ball - страйкер-куля - «нападник» або «атакуючий» куля - куля яким грають в поточному ході), коли гравець б'є по кулі ударною частиною молотка і змушує його рухатися, або робить промах ( см. пункт 22 ). Гравець може не брати до уваги удари під час гри.

10. Коли всі кулі зупинилися, будь-яку кулю, який покинув майданчик, виставляється на кордон, у тому місці, де він перетнув лінію. (Примітка: ця відмінність від правил крокет Асоціації, де кулі виставляються на один ярд від межі майданчика (24) ). Якщо грають кулею, що лежить на кордоні, і гравцеві мало місця за межами поля, куля може бути трохи зміщений, щоб дозволити провести безперешкодний удар.

11. Якщо кулі лежить на кордоні заважає грати інша куля, куля з кордону може бути тимчасово вилучений.

12. Куля може перестрибнути через ворітця або інший кулі, за умови, що поверхня газону не пошкоджена ( см. пункт 22 (е) ).

Проходження воріт

13. Куля заробляє очки проходячи ворота в певному порядку і напрямку ( см. схему 1 ). Це називають «проходження кулі по маршруту»

14. Куля починає проходити ворітця, коли його частина виходить за задню частину воріт, і закінчується проходження, коли куля повністю перетинає передню частину воріт, за умови, що Куля не викотився назад в цьому ударі ( см. схему 2 ).

Схема 2. Проходження воріт.

А - куля не почала проходити ворота; Б - куля почала проходити ворота; В - куля не пройшов ворота; Г - куля пройшов ворота.

15. Куля може бути проведений крізь ворота за кілька ударів, в свою чергу ходу або одним ударом.

16. Якщо куля, яким грають, потрапляє в іншу кулю і той проходить наступні по порядку, то куля минулий ворітця заробляє очко (peeled - пілінг-куля - «обдертий» або «лисий» куля - куля минулий ворітця від попадання в нього іншою кулею ). Якщо ворітця пройшли дві кулі, то очко заробляє пілінг-куля, в який потрапили, а не страйкер-куля - за яким було завдано удару. Якщо ворітця пройшли кілька куль, то очко заробляє пілінг-куля, який був ближче до ворітця (першим пройшов ворітця).
Якщо більш ніж один м'яч завершує проведення же обруч в тому ж удар, то очищені м'яч і не б'є м'яч вважається забив точки, незалежно від фактичного порядку роботи. Якщо більш ніж один м'яч очищені в хід, то куля, який був найближче до Хооп на початку ходу вважається забив точки.

17. Якщо куля проходить двоє воротец від одного удару, то заробляє два очки.

Порушення послідовності (черговість) гри

18. Якщо куля зіграли в неправильній послідовності, куля іншого боку, то в одиночній грі куля повертається на колишнє місце, де він був до удару, і грает правильний куля. Однак, при парній грі, якщо гравець помилково грає не своєю кулею, кулею противника - це помилка, хід закінчується, при проходженні воротец - очки не зараховуються і куля повертається на колишню позицію або залишається на місці на розсуд суперника.

Проходження наступних воротец

19. Гравці можуть послати кулю на позицію за межами воротец, але не більше ніж на півдорозі до наступних, якщо попередні ворітця не пройдено, якщо куля зупинилася більш ніж на півдорозі, то така позиція може бути оскаржена.
Відразу ж після того, як чергові ворітця пройдені, будь-яку кулю, що знаходиться поза середньої лінії між ворітця, які тільки що пройдені і наступними ворітця, не поміщається в один з двох штрафних місць, обраних противником власника кулі, якщо (a), застосовується одна з винятків, перерахованих в пункті 21 нижче, або (b) противник вирішує, що куля повинна залишитися там де він знаходиться.

20. Штрафний місце - точки в середині довгих меж поля.

21. Шари не переміщують, якщо вони досягли своїх позицій в результаті:
a) попадання кулі противника (зіткнення), або
b) удару супротивника, або
c) проходження попередніх воротец, або в результаті удару через ворітця, пілінг через ворітця, або пілінг іншої кулі через ворітця, або
d) удару кулею партнера, який заробляє очко в тому ж самому ударі.

помилки

22. Страйкер повинен тримати молоток за ручку так, щоб вдарити кулю ударної, торцевої, площиною головки молотка. Він робить помилку, якщо він не робить цього, або, якщо при виробляє удар, він:
a) торкнеться будь-якої кулі або його молоток торкнеться будь-якого іншого кулі; або
b) бити по своєму кулі більше, ніж один раз (до відома: немає дозволяється вражати інша куля, як для крокіровкі в Крокет Асоціації), або
c) притискати куля до ворітця або кілочка, або
d) навмисно бити страйкер-кулею по кулі лежить на кордоні, або
e) наносити удар який може пошкодити корт.

23. Якщо страйкер здійснює порушення, то його хід закінчується, не зараховуються зароблені очки, і кулі можуть бути повернуті на колишні позиції, де вони були до удару, або залишаються на місці на розсуд суперника.

гандикап гри

24. У Гандикапний грі (handicap - зрівнювати умови, сили), більш сильний гравець дає слабкому ряд додаткових ударів - Биски (bisques - фора). Один або більше додаткових ударів може бути дан слабкому Страйкер за вибором в кінці його ходу, але тільки для гри тим же кулею. Не можна проходити ворітця, заробляти очки, під час додаткових ходів - Бісько.

25. Кількість Бисків, які дані під час гри, визначають Гандикапний різницю між гравцями.

© Переклад Ю.А.Ілюхін. Оригінал правил англійською мовою «The Basic Laws Of Golf Croquet» on the site www.croquet.org.uk


Фрагмент Чемпіонату з гольф-крокету. World Golf Croquet Champs.