NEWSru.com :: Голландія - Португалія - ​​1: 2. Португальці вийшли в фінал, забивши три голи

Португалія - ​​Голландія - 2: 1

чемпіонат Європи
півфінал
Голландія - Португалія - 1: 2 (0: 1)

Голи: Роналду, 26. Маніше, 57. Андраде - автогол, 63.

Голландія: ван дер Сар, Майкл Рейзігер, Стам, Баума, ван Брокнхорст, Овермарс, Коку, Зеєдорф, Давідс, Роббен, ван Ністелрой.
Португалія: Рікарду, Мігел, Жоржі Андраде, Рікарду Карвалью, Нуну Валенте, Коштінья, Маніше, Кріштіану Роналду, Фігу, Деко, Паулета.

Суддя Фріск (Швеція). Лісабон. "Жозе Алваладе".

- Голландці незадоволені суддівством шведського арбітра Андерса Фріска

PREVIEW

Тренер Португалії Луїш Феліпе Сколарі викликав в стартовий склад форварда Педро Паулету, і віддав йому місце Нуну Гомиш. Нагадаємо, що Паулета пропустив півфінальний поєдинок з Англією через дискваліфікацію, і поки він не забив жодного гола.

Вихід на поле Луїша Фігу зафіксує повторення рекорду Фернанду Коуту, який провів за збірну країни 109 матчів. Тим часом, сам Коуту почне матч на лаві запасних.

Що стосується голландської команди, то місце Енді ван дер Мейде займе Марк Овермарс. Травмованого Франка де Бура замінить Вілфред Буму. Буквально перед початком матчу з'ясувалося, що Яп Стам і Джованні ван Бронкхост на гру вийдуть, незважаючи на дрібні травми.

Гра, тим часом, почалася на зустрічних курсах. На подив багатьох, обидві збірні почали діяти досить жорстко. За перші хвилини матчу можна було відзначити, хіба що навіс Деку на Паулету, після якого Едвіну ван дер Сару довелося стрибнути за м'ячем, але удар був не найсильнішим, і голландський воротар спокійно витягнув м'яч. Було видно, що португальці і раніше дотримуються тактики, яка приносила їм успіх. При цій тактиці м'яч знаходиться у крайніх хавбеків Деку і Фігу, який "годують" їм Паулету, Роналду і Маніше.

В одній з атак Луїш Фігу пройшов з м'ячем через півполя і віддав його в ноги Паулета, але протидія Буму було занадто сильним, щоб Паулета навіть прийняв "Робейрі". Але все-таки гол відбувся, що стало логічним виходом із ситуації на полі. Португальці продовжували свій тиск, і захист голландської команди не витримала. На 26-й хвилині Фігу прекрасно подав кутовий, і, немов, знав, що Роналду прибіжить в точку, яка перебувала за гущавиною гравців. Звідти півзахисник "Манчестер Юнайтед" пробив головою, і ван дер Сар просто фізично не зміг би відбити цей м'яч.

Після цього моменту, відмінно зіграли голландці, але Марк Овермарс із забійної дистанції послав м'яч вище воріт. Потім Давідс виклав м'яч під удар Зеєдорфу, але той не влучив. Ці дві атаки виявили провали по центру оборони португалской команди. Португальці теж в обороні не відсиджувалися, і до кінця першої половини самі провели кілька небезпечних випадів. Зокрема, Маніше отримав м'яч від Деко, промчав по правому флангу і виклав м'яч під удар Паулети, але на шляху м'яча став ван дер Сар, який перевів його на кутовий.

Уже в наступній атаці голландці забили, але суддя не зарахував м'яч, так як Рууд ван Ністелрой знаходився в положенні поза грою. У той же час Марк Овермарс отримав жовту картку за суперечки з арбітром. До речі, до цього моменту у португальців також був покараний Роналду за надмірно бурхливий відзначення голи в ворота ван дер Сара.

На завершення першого тайму варто виділити дві атаки. Фігу на 40-й хвилині потрапляє в штангу, а у відповідь Роббен навішує в штрафну на, що підключився в напад Стама, але захисник голландської команди передачу замкнути не зумів. Так і завершився перший тайм, в якому невелика перевага була у Португалії. Ця перевага господарі і втілили в забитий м'яч.

Чи треба говорити, що другий тайм голландці почали зі своїх атак. Як секретне знаряддя Дік Адвокаат вирішив використовувати Роя Макая, випустивши його з лави запасних, але один з кращих снайперів клубної Європи так і не зміг показати на цьому чемпіонаті того, за що його люблять - за голи. Взагалі перейшовши з "Депора" в "Баварію" Макай і зовсім знітився, переставши бути тим самим гострим форвардом, який наводить жах на захист суперника.

Зрозумівши, що Голландія нічого не придбала в нападі, португальці знову взялися терзати ворота ван дер Сара і захист "помаранчевих". У підсумку це призвело до другого взяття воріт, що ставало критичним моментом для команди Адвоката. Португальці виконали черговий кутовий, і Деку відкинув м'яч Маніше. Той несподівано для всіх пробив по воротах, і м'яч по немислимою траєкторії влетів в кут воріт ван дер Сара. Цей гол цілком має право стати найкрасивішим м'ячем турніру, ну а м'яч "Робейрі" португальці мають право зводити в святі футбольні мощі.

Однак Португалія недовго веселилася. Біда прийшла звідки її зовсім не ждали, а саме від свого гравця. На 63-й хвилині голландці почали звичайну, здавалося, атаку, яку той же Андраде вже переривав в цій зустрічі. Вона полягала у фланговому навісі ван Бронкхоста на ван Ністелроя. Андраде вистрибнув, щоб нейтралізувати небезпеку і подарував голландцям надію, перекинувши м'яч через голкіпера.

Після цього на поле в складі португальців з'явився Нуну Гоміш, і Петіт. Сколарі випустив свіжого форварда, щоб Гоміш починав пресинг ще на чужій половині поля, а Петіт є гравцем захисного плану по визначенню. У складі ж голландської команди Дік Адвокаат побоявся йти чеської тактиці і зробив рівноцінні заміни, випустивши ван дер Варта і ван Бронкхоста замість Роббена і буми.

Так, останні хвилини зустрічі пройшли під тиском голландської команди, але це був навал позбавлений, найчастіше, будь-якого сенсу. Єдиний більш-менш небезпечний момент був створений біля воріт Рікарду, коли Джованні ван Бронкхост взявся пробивати штрафний, але він потрапив у стінку. Після цього стало остаточно зрозуміло, що португальці свого не упустять. Додавши чотири хвилини до основного часу, суддя Фріск дав голландцям провести останню атаку, і як тільки вона згасла в захисних побудовах господарів поля, суддя дав свисток про закінчення гри.

Після цього матчу можна тільки констатувати, що португальське час настав. Почалося воно непомітно, але вже після того, як "Порту" виграв Кубок УЄФА стало зрозуміло, що воно не за горами. Через рік той же "Порту" бере Лігу чемпіонів. Після цього успіху стає зрозуміло, що португальська команда (а "Порту" за великим рахунком - це базовий клуб збірної) стане одним з головних фаворитів турніру.

На домашньому ЄВРО їй довелося пройти через поразку від греків, за яке в пресі змішали з брудом Луїша Феліпе Сколарі. Пройшли португальці і через скандал між Луїшем Фігу і Деку, який той же Сколарі дозволив своїми методами. Зараз португальська команда - це цілком сформований, а головне згуртований колектив, який виграв у зоряної голландської, але команди. Але в фіналі господарям першості буде протистояти не менше згуртований колектив. Чи можна по іншому назвати чехів і греків, які вже продемонстрували свою монолітність під час цієї першості.

Голландці незадоволені суддівством шведського арбітра Андерса Фріска

Голландці незадоволені суддівством шведського арбітра Андерса Фріска в півфінальному матчі чемпіонату Європи з футболу проти збірної Португалії.

Після матчу футболісти і головний тренер розкритикували роботу Фріска, повідомляє РІА "Новости" з посиланням на BBC.

На цю тему висловився, зокрема, нападник Рууд ван Ністелрой. "Неймовірно, але суддя все епізоди трактував на користь господарів, і ми нічого не могли вдіяти з цим", - сказав бомбардир голландців.

Ван Ністелроя підтримав і наставник "помаранчевих" Дік Адвокаат. "Було очевидно, що у всіх спірних моментах арбітр був на боці португальців", - заявив тренер.

Знаменитий у минулому нападник збірної Голландії Йохан Кройф також зазначив, що Фріск по ходу матчу постійно підтримував господарів ЄВРО-2004.

Разом з тим Адвокаат заявив, що португальці заслужили перемогу в півфіналі. "Переміг сильніший, - сказав Адвокаат. - Вихід португальців в фінал закономірний".

Ван Ністелрой, незважаючи на звинувачення на адресу шведського рефері, також сказав, що рахунок 1: 0 на користь збірної Португалії після першого тайму був цілком справедливий.