Ще одне диво в Лізі націй: Голландія врятувалася на 90-й хвилині, все вирішила записка тренера

Ліга націй другий день поспіль подарувала класне шоу. У неділю Швейцарія влаштувала грандіозний винос бельгійців (5: 2 після 0: 2), а Англія одним голом на 85-й хвилині одночасно позбавила себе від вильоту і пробилася в півфінал, обійшовши Іспанію та Хорватію.

У понеділок відзначилися голландці.

Доля першого місця в їх групі вирішувалася в матчі з Німеччиною. Перед ним у Франції було 7 очок, але вона своє вже відіграла, у Голландії - 6, у німців - 2. Команда Йоахіма Льова вже вилетіла до другого дивізіону, а голландцям для перемоги в групі вистачало нічиєї. За особистими зустрічами вони обходили французів за рахунок голу на виїзді (1: 2 в гостях, 2: 0 вдома).

Німеччина забила два швидкі голи - Вернер класно пробив з-за штрафної, Сані допоміг рикошет від захисника - і тримала цю перевагу до 85-ї хвилини. І у німців було куди більше шансів добити Голландію, ніж у неї - врятуватися.

А потім Квінсі Промес в позиційній атаці з лінії штрафного зарядив в кут - Нойєр не дотягнувся.

Промес в цьому сезоні мало грав за «Севілью», виходив в основному на заміни і забив всього один гол - турецькому «Акхісар беледі» в Лізі Європи. Другий його гол після виходу з «Спартака» допоміг голландцям повернутися в гру, а потім і витягнути нічию.

Голландія рвонула за першим місцем в групі і здобула його на 90-й хвилині - Віргіл ван Дейк зловив знижку партнера в центрі штрафного - 2: 2.

«Це нагорода за важку роботу, - сказав ван Дейк після матчу. - Після невдалого першого тайму ми відродилися в другому, показали характер ».

Насправді, вирішив не тільки характер. Багато що змінила записка, яку ван Дейк незадовго до гола отримав від головного тренера голландців Роналда Кумана: «Він сказав, що я повинен залишатися попереду, передав наш подальший план».

Незабаром з'ясувалося, однак, що це був не зовсім план Кумана. «Я отримав записку від Дуайта Лодуеджеса (помічника), - пояснив головний тренер голландців. - Але я не знав, що в ній написано. Звичайно, ми з Дуайтом і Кесом ван Вондереном опрацьовували різні сценарії перед матчем, в тому числі під порятунок в кінці. Але коли він (Дуайт) прийшов при 0: 2, я сказав, що ні, зараз ми не будемо це робити. Я хотів використовувати цей хід при 1: 2 ».

«Футбол буває божевільним, так? - світився Куман після гри. - У перерві я сказав: якщо ми зробимо 1: 2, то зробимо і 2: 2. У другому таймі ми багато ризикували, всюди грали один в один, а Френкі де Йонг опустився назад ».

Протягом останніх чотирьох років видалися для збірної Голландії просто жахливими. Вона пролетіла повз Євро-2016 і ЧС-2018, програвала Чехії, Туреччини, Ісландії, Болгарії, США. Змінила трьох тренерів: Гус Хіддінк, Данні Блінд, Дік Адвокат - ні у кого не виходило вивести команду з кризи. Поки в лютому цього року не прийшов Роналд Куман. Уже через місяць голландці розгромили Португалію в товариському матчі, а до осені вже були готові вийти з групи з переможцями двох останніх чемпіонатів світу.

Уже через місяць голландці розгромили Португалію в товариському матчі, а до осені вже були готові вийти з групи з переможцями двох останніх чемпіонатів світу

Нарешті. Ми нудьгували.

Дата проведення 19 листопада, 22.45, «Фелтінс-Арена» Голи: 1: 0 - 9 Вернер , 2: 0 - 19 Сані , 2: 1 - 85 промес , 2: 2 - 90 ван Дейк . Німеччина - Нойер , Кіммі , Зюле , Хуммельс , Шульц , Сані ( Горетцка , 80), Кроос , КЕРЕРА , Гнабрі ( Мюллер , 67), Рюдігер , Вернер ( Ройс , 63). Голландія - Сіллессен , де Лігт , Блінд , тітці , ван Дейк , Депа , де Рон , промес , Вейналдум ( Тріндаде , 60), Бабел ( Ділросун , 45; де Йонг , 66), де Йонг . попередження: Хуммельс (14), Вейналдум (38), Кроос (52), Кіммі (68).