Полезные материалы

Голод як ліки: від давнини до наших часів

Голодування або пост були прийняті в усі часи

Голодування або пост були прийняті в усі часи. Якщо залишити поки в стороні пост як релігійний обряд (який, безумовно, має аспекти, важливі для здоров'я), то метод голодування як способу очищення і оздоровлення організму був відомий Авиценне, Піфагору, Гіппократа, Парацельсу. Засновник аскетичного ордена ніндзя Енно Одзун (VII століття н.е.) включав пост в число своїх практик по вихованню воїнів-ченців.

У Біблії говориться, що Ісус Христос постив в пустелі 40 днів. Будда Гаутама також протягом декількох років практикував голодування.

У недавні часи вождь Індії Махатма Ганді наказував голодування не тільки для зцілення тіла, але і як засіб духовного і розумового розвитку людини. Голодування лише з метою оздоровлення тіла на санскриті називається анашана, а з метою тілесного, ментального і духовного прогресу - упаваса. Упаваса в перекладі з санскриту означає «бути поруч з Богом» і це означає, що під час голодування духовний шукач спрямовує всю свою енергію, яка вивільнилася з-за відсутності прийому їжі, в духовну сферу, тобто в цей день виконує більше духовних практик, чим звичайно.

Йог Шрі Шрі Анандамурті рекомендував заощаджену в день голодування їжу роздавати нужденним, а заощаджені воду використовувати для поливу рослин. Регулярні однодобового утримання від води і їжі йогіни проводять два рази на місяць на 11-й день від молодика, ці дні називаються «екадаші»

У Росії в кінці XIX - початку XX століття ентузіаст поста А.А. Суворін провів лікування голодуванням 10 тисяч хворих (більшість за листуванням), досягнувши сприятливих результатів при самих різних захворюваннях. У 1931 році було видано його керівництво в трьох томах «Оздоровлення голодом і їжею». У 40-х роках московський лікар Н.П. Нарбеков успішно використовував метод голодування при бронхіальній астмі, гіпертонічній хворобі, ожирінні. З 1956 року академік Л.М. Бакулев з успіхом застосовував голодування при лікуванні холециститу, панкреатиту, виразкової хвороби шлунка, багатьох серцево-судинних захворювань.

Але найзначніший внесок у розвиток методу вніс академік Ю.С. Миколаїв. Він найбільш повно обгрунтував основні показання та протипоказання, докладно описав клінічну картину стадій голодування, розробив найбільш ефективну і безпечну методику його проведення. В результаті голодування в 50-х роках минулого століття було затверджено Міністерством охорони здоров'я СРСР як офіційний метод лікування, іменований розвантажувально-дієтичної терапією (РДТ). У Росії під РДТ зазвичай розуміється саме голодування, хоча з точки зору класичної дієтології під цим можуть матися на увазі також і різні редуковані дієти.

Багато фахівців в цій області, наприклад народний цілитель Геннадій Малахов, рекомендують щотижневі одноденні голодування як спосіб оздоровлення і активізації мислення. Вони підкреслюють, що це не просто дієта, бо завдяки голодуванню голова працює краще і виникають нові ідеї. Єдине, про що не слід забувати: перед голодуванням потрібно трохи «расшлаковать» організм. Для цього за два дні до наміченого терміну виключіть з раціону тваринні продукти. Переходьте на злаково-рослинну дієту. Меню повинно складатися з різноманітних каш, овочів і фруктів. Починайте завжди не більше ніж з 1-2-денного голодування, потім переходите на триденне. Скільки тривав голод - стільки і вихід з нього. Можна поспіль провести почергово одно-, дво-, триденне голодування, завершуючи кожне таким же за тривалістю виходом з процесу. Подальше збільшення термінів слід проводити після більш тривалих перерв. Поступово можна довести голодування до семи днів. Проводити його бажано один раз в шість місяців. Більш тривале голодування в домашніх умовах (принаймні поки ви його як слід не освоїте) не рекомендується.

Оздоровче і лікувальне властивості голодування засновані на тому, що при відсутності надходить ззовні їжі органи травлення і пов'язані з ними системи переходять в режим «відновлення», а організм для підтримки життєдіяльності активізує ендокринну систему і починає розчиняти, ділити на поживні елементи то, в чому не потребує безпосередньо. Це дозволяє рекомендувати голод як спосіб боротьби з небажаними новоутвореннями. Методично правильно проведене «періодичне постованіе», крім безпосереднього лікувального результату, призводить до таких додаткових ефектів, як очищення організму, звільнення його від шлаків, омолодження.

Вікіпедія стверджує, що добровільність людини в проходженні голодування грає вирішальне значення і визначає успіх лікування, так як «визначає стан керованого стресу, в умовах якого організм пацієнта мобілізує численні механізми саногенезу, зазвичай пригнічені загальноприйнятою лікарською терапією». Так що не варто змушувати людину голодувати, нехай це буде його усвідомленим вибором.

Підготував: Сергій Коваль

джерело: http://www.chaskor.ru/

Дата публікації:


Читайте також:

12 серпня 2011, 22:45 - Прийміть запевнення і чекайте відповіді
31 липня 2011, 17:36 - У сигаретах знайшли отруту від зайвої ваги
31 липня 2011, 15:14 - Черговий рекорд Крістофа Леметра (+ відео)
31 липня 2011, 12:59 - Дарина Домрачева: у мене достатньо сил, щоб обігравати Нойнер
31 липня 2011, 12:31 - Телячі ніжності: добре чи погано?
31 липня 2011, 12:04 - ЮРІЙ АЛЬБЕРС: НЕ В КОСМОСІ
31 липня 2011, 11:45 - В'ячеслав Яновський: після нокауту зрозумів - щось роблю не так
31 липня 2011, 11:22 - Фелікс визначилася
31 липня 2011, 11:17 - несподівана Зайцева
31 липня 2011, 10:56 - Нев'янучий ветеран Сергій Макаров
31 липня 2011, 00:55 - БОРОТЬБА ЗА «ЗДОРОВ'Я»
31 липня 2011, 00:43 - Олександра Герасіменя сенсаційно виграла золото чемпіонату світу в плаванні на 100 метрів
29 липня 2011, 1:32 - Методика розвитку швидкісно-силових якостей юних спортсменів
29 липня 2011, 1:20 - Методи поліпшення процесу доставки кисню
29 липня 2011, 00:59 - Як бігати з користю для здоров'я + Відео

Діліться своїми тренуваннями і переглядайте тренування інших учасників клубу:

Календар подій


Журнал
"Ми вибираємо біг"

Журнал   Ми вибираємо біг

партнери: