Полезные материалы

Потапова, Сасновіч, Данилович, Зіданшек - в півфіналі Moscow River Cup

  1. «Би Я по Червоній площі, але довелося повернутися на турнір»
  2. «Я дуже небезпечна дівчинка»
  3. «Я досягла своєї мети - основа US Open»
  4. «Хочу грати, я ще голодна в турі»

Сітка турніру в Москві

У Національному тенісному центрі імені Хуана-Антоніо Самаранча на новому турнірі в календарі WTA - Moscow River Cup в п'ятницю пройшла хвиля сенсацій, яка змила з турнірної сітки першу ракетку Юлію Гьоргес, третій номер посіву Анастасію Севастову і досвідчену німецьку тенісистку Лаура Зігемунд, які вибули з боротьби на стадії чвертьфіналу. Це дасть можливість розкритися більш молодим спортсменкам - до речі, три з четвірки сенсаційних півфіналісток взагалі вперше опинилися в чвертьфіналі турніру WTA, але не знітившись, дружно зробили крок далі. Причому двом з цих тенісисток в цьому році виповнилося лише 17 років.

«Тур зачекався молодих зірок, яскравих, харизматичних, як Серена і Шарапова»

Директор Moscow River Cup Олександр Островський - про досвід ЧС з футболу, український слід і незабаром підході сильного молодого покоління.

«Би Я по Червоній площі, але довелося повернутися на турнір»

Відкрив п'ятничну сесію матч дослідної Юлії Гьоргес з Німеччини з лаки-лузером Ольгою Данилович з Сербії, для якої це взагалі перший в кар'єрі турнір рівня WTA. Але 17-річна Данилович не знітилася і за 1 годину 17 хвилин впоралася з грізною суперницею - 6: 3, 6: 3.
- Це дуже важлива для мене перемога, - зізналася Данилович в бесіді з журналістами, - адже я перемогла гравця топ-10.

- Ви програли в понеділок в фіналі кваліфікації. Чи пам'ятаєте момент, коли ви подумки розлучилися з турніром, а потім раптом виявилося, що ви потрапили в основну сітку як лаки-лузера?
- Коли я програла, то звичайно засмутилася і пішла гуляти на Червону площу разом зі своєю мамою. А тут мені дзвонить мій тренер, який говорить: «Швидше повертайся, тобі треба готуватися до завтрашнього матчу». - «Чому? Я ж програла! »-« Ти потрапила в основну сітку як «лаки-лузер», турнір триває! »Я дуже зраділа і помчала назад сюди на стадіон.
- Напевно тренерський штаб детально вивчав суперницю. Які настанови давали вам перед матчем і в ході поєдинку?
- Насправді не може бути універсального плану проти таких хороших гравців як Юлія, тому ми домовилися, що головне - грати в свою гру і сильно не панікувати. Відомо, що у неї дуже сильна подача, це потрібно було враховувати. Я просто намагалася зловити свій ритм і боротися до кінця.
- Ви на цих же кортах виграла чемпіонат Європи до 16 років. Чи можете їх назвати для себе щасливими?
- Так. Коли я сюди приїхала, то кажу мамі: «Щось виглядає все досить знайомим». Вона мені відповідає: «Так, ти тут виграла турнір два роки тому». Так що я сподіваюся, що ці корти стануть для мене щасливими ще раз.
- У Сербії було дві перших ракетки світу - Ана Іванович і Олена Янкович. Може бути хтось із них був для вас кумиром в дитинстві?
- Мій головний кумир - Новак Джокович, завжди був і досі залишається. Але і у Ани з Оленою були чудові успіхи в кар'єрі, так що мені є до чого прагнути.
- Ваш тато Предраг «Саша» Данилович - відомий баскетболіст, виступав в НБА. Чому ви в підсумку виявилися в тенісі?
- Я не можу сказати точно, але вважаю, що індивідуальні види спорту мені більше підходять. Я звичайно ж вмію грати в баскетбол, але не на професійному рівні.
- Далі вам грати з Олександрою Сасновіч. Які очікування від півфіналу?
- Я не можу багато чого сказати про неї, знаю просто, що вона чудовий гравець і що у збірної Білорусі було багато перемог в Кубку Федерації. Я буду просто намагатися грати в свій теніс.

«Я дуже небезпечна дівчинка»

Для самої Олександри Сасновіч п'ятницю несподівано виявилася легким днем. Очікувалося, що її чвертьфінал з Анастасією Севастовою стане головним у вечірній програмі, проте латвійська тенісистка, яка виграла в неділю турнір в Бухаресті і потім перемогла в Москві ще двох суперниць, через травму знялася зі змагань. Проте, Сасновіч залишилася на стадіоні і ближче до вечора провела так зване народне інтерв'ю з уболівальниками, питання від яких іноді були досить нестандартними. Ось лише деякі відповіді тенісистки.
- У Москві буваю дуже рідко. Це повинно бути, другий або третій турнір. Взагалі мені тут подобається. Тут дуже хороша організація, хороші корти, приємні люди, відмінна підтримка у мене. Мене все влаштовує. Для мене буде найбільша радість, якщо виграю турнір.
- Мої кумири - це моя мама з моїм татом, тобто у мене кумирів як таких не було. Хоча був, можливо, Майкл Джексон, але у нас різні долі, зустрітися не вдалося. 20 років тому хотіла сфотографуватися зі Штеффі Граф.
- Подвійне відношення до виходу в півфінал без гри. Звичайно, це додаткові очки, гроші. Хто проти? А з іншого боку, шкода, що я не зіграла сьогодні матч. Думаю, що могла отримати ще досвід, тобто я вважаю, що Настя Севастова - одна з найцікавіших тенісисток, які по-справжньому грають, вона вміє робити все. Тобто мені є чому в неї повчитися. Думаю, що в майбутньому ми ще зіграємо з нею. Вона дуже приємна дівчинка, дуже вихована, з хорошої сім'ї.
- У теніс мене привів тато. З 7 до 9 років я займалася тхеквондо. Дуже небезпечна дівчинка. І потім тато вирішив, щоб я пробувала грати в теніс, як він сам грав на аматорському рівні. Він був професійний хокеїст. І щоб Саша без діла не тинялася, стала грати в теніс. З 7 до 13 років я грала взагалі на аматорському рівні, тобто два рази на тиждень по півтори години, і в групі у нас було 6-8 чоловік в корті. Тобто і думати нема чого було про професійному тенісі. Просто так, щоб для здоров'я, хоча всі мої однолітки вже брали індивідуальні заняття. Але саме мені якось пощастило. Можливо, я була дуже спортивна дівчина. Мені подобалося грати.
- Я два тижні на турнірах і протягом тижня вдома. Тобто я бачуся з рідними дуже часто. Моя бабуся кожен день приїжджає допомагати моїй сестрі робити уроки. Вона вже вчиться четвертий раз - сама провчилася, потім з мамою, зі мною і тепер з сестрою. Їй 16 - вона теж грала в теніс, але по здоров'ю далі не вийшло. Вона у нас така fashion-girl - знає все останні тенденції, і вона відразу говорить мені, що зараз модно, стильно.
- Вдома я тренуюся з дитинства. Мені там дуже добре, там все мої друзі, родичі. Але якби літо було 12 місяців у році, було б ще краще. Мені моя дуже подобається Майорка, і в цьому році ми всією сім'єю поїхали туди - з мамою, з моєю сестрою. І так виходить, що коли їдуть зі мною на турнір, то Саша тут же програє. Так виходить. Можливо, коли я одна, то мотивація якась інша. Зараз вони всі разом відпочивають в Іспанії, а донечка працює тут.
- Тато з дитинства зі мною. Йому варто відпочити, ви ж знаєте, що для батьків це дуже багато нервів, великі переживання. Це взагалі неможливо. Від цього деякі вмирали прямо під час матчу - було таке, що розрив серця. Просто неможливо дивитися, як твоя дитина страждає, тобто це дуже хвилююче і важко.
- Куди віддам майбутньої дитини - поки не думаю. Це все залежить від дитини, щоб йому було цікаво. Я б у жодному разі не змушувала свою дитину займатися тим, чим йому не подобається. Я б йому давала повну свободу, подивилася б, до чого лежить душа. А потім би він сам для себе вирішив. Так само і мої батьки зробили. Ніякого «Саша ти повинна йти», а вони дивилися, чого я хочу сама.
- Люблю ходити в кіно, спілкуватися з друзями, люблю аквапарк. Мої інтереси різні. Ще люблю покататися на велосипеді, і поїсти дуже люблю.
- Перші призові я, напевно, віддала татові. Я питаю у тата: «Що я тобі винна?». Він каже: «Саша, ти повинна бути щасливою. Я хочу, щоб моя дитина був щасливий ». Я вважаю, що це найголовніше. Дуже важливо бути людиною. Бути завжди людяною. Розуміти людей, не судити їх. Думати про них краще, ніж є насправді, намагатися бути доброю, допомагати людям. Якщо у мене буде така можливість, то звичайно я з задоволенням зайнялася б благодійністю. Ми повинні взагалі допомагати один одному, тому що злості і ненависті в світі повно. І ми повинні бути трішки добрішим, трішки краще. Якщо кожен з нас буде прагнути якось себе поліпшити, то і світ стане добрішим.

Якщо кожен з нас буде прагнути якось себе поліпшити, то і світ стане добрішим

Олександра Сасновіч

Фото: Олександр Сафонов, «Чемпіонат»

«Я досягла своєї мети - основа US Open»

20-річна словенка Тамара Зіданшек в цьому році вже втретє опинилася в основній сітці турніру WTA. У Рабаті і Бухаресті успішно подолала перше коло, а в Москві перемогла вже трьох суперниць поспіль, в тому числі Дарину Касаткину в четвер і Лауру Зігемунд в п'ятницю.

- Я дуже рада, що мій прорив стався саме тут, - почала своє спілкування з пресою Зіданшек. - Звичайно це результат багаторічної роботи.
- Як після вчорашньої перемоги над першою ракеткою Росії Дариною Касаткиной вам вдалося налаштуватися на сьогоднішнє бій?
- Безумовно, перемога над Дарією для мене дуже важлива. Я завжди з великою повагою ставилася до неї. Так, мені було дуже складно перебудуватися, пережити швидше цю ейфорію, але я рада, що я змогла перебудуватися і сьогодні зіграти в повну силу.

- Ви з лютого грали практично виключно на грунті. Ви не визнаєте інших покриттів?
- Я виросла на грунтових кортах і безумовно це моє улюблене покриття. Але буквально через тиждень мені доведеться перейти на хард і я сподіваюся, що виступи на ньому будуть такими ж вдалими, як тут.
- Далі вам грати з Анастасією Потапової. Чи бачили ви її гру, як будете готуватися?
- Я її не знаю, на жаль. Сьогодні, пробігаючи повз телевізора, побачила буквально пару її розіграшів. Але для мене буде дуже цікаво зіграти проти неї завтра.
- Словенська жіночий теніс не такий популярний, як російський. Хто вас надихав в дитинстві?
- Моїми кумирами в дитинстві були Жюстін Енен і Кім Клійстерс, але з словенських тенісисток - ніхто, хоча я знаю Тіну Пішнік, Катерину Среботнік.
- Яку мету перед собою ви ставили на початку сезону?
- Я хотіла пробитися в основну сітку US Open по рейтингу, що вже відбулося. Я досягла своєї мети. Сподіваюся, що серія на харді буде для мене такою ж успішною.
- Як часто ви чуєте питання про співзвучність свого прізвища з відомим футболістом Зінедіном Зіданом?
- Мене ніколи з ним не порівнювали, я перший раз в житті чую таке питання.

- Мене ніколи з ним не порівнювали, я перший раз в житті чую таке питання

Фото: Олександр Сафонов, «Чемпіонат»

«Хочу грати, я ще голодна в турі»

Ігровий день завершила «обличчя турніру» - 17-річна Анастасія Потапова . Після непростої перемоги в одиночному чвертьфіналі над Валентиною Івахненко (1: 6, 6: 3, 6: 2) Настя разом з досвідченою Вірою Звонарьовою пробилася в півфінал ще й в парному розряді.
- Безумовно, цей день видався для мене важким, тому що я грала два матчі, обидва в трьох сетах, - поділилася Потапова вже в вечірніх сутінках з журналістами. - Хоч у парному матчі в третьому сеті був тай-брейк, але все-таки це теж третій сет. Так, сьогодні я втомилася, але у мене ще є час до сну, плюс сон, так що до завтрашнього дня я буду абсолютно відновлена. Все добре.

- Що не вийшло в першому сеті одиночного матчу?
- Ми вже обговорили це з командою і прийшли до висновку, що швидше за все я передумала про цей матч, перегоріла, перехотіла, тому що за 25 хвилин до початку цього матчу на розминці я потрапляла все. Тому швидше за все зіграли роль нерви і хвилювання. Але слава богу я в другому сеті змогла переломити це в собі і повернутися в свій теніс, в свою гру.
- Що конкретно допомогло зробити цей перелом?
- Не хочу розкривати всі карти, але мені допомогла моя команда, безпосередньо мій тренер Ірина Миколаївна і мій підхід до даної ситуації. Я сказала собі пару слів, що, в принципі, і зіграло роль.
- Чи було відчуття, що в третьому сеті суперниця «підсіла»?
- Насправді вона не «підсіла», а, думаю, що я додала по швидкості, і для неї це стало проблемою. Можливо вона і втомилася, до того ж вона йде по сітці ще з кваліфікації. Але матч в будь-якому випадку був важким.
- Як після такого важкого матчу вдалося переналаштувати на пару?
- Абсолютно легко. Тому що пара - це окремий матч. Я хочу грати, я ще голодна в турі, голодна на перемоги. Переналаштувати, буквально через хвилин 15 «відпустила» свій одиночний матч і почала вже думати про пару, що, в принципі, дало свої плоди.

Фото: Олександр Сафонов, «Чемпіонат»

Чи пам'ятаєте момент, коли ви подумки розлучилися з турніром, а потім раптом виявилося, що ви потрапили в основну сітку як лаки-лузера?
«Чому?
Які настанови давали вам перед матчем і в ході поєдинку?
Чи можете їх назвати для себе щасливими?
Може бути хтось із них був для вас кумиром в дитинстві?
Чому ви в підсумку виявилися в тенісі?
Які очікування від півфіналу?
Хто проти?
Я питаю у тата: «Що я тобі винна?
Як після вчорашньої перемоги над першою ракеткою Росії Дариною Касаткиной вам вдалося налаштуватися на сьогоднішнє бій?