Полезные материалы

Як схуднути, не падаючи в голодний непритомність


Ось воно і прийшло довгоочікуване літо! Геть теплі речі, хай живуть шортики, маєчки та ефемерні платтячка! На цій оптимістичній ноті закінчимо. Тепер про сумне: більшості з нас знайома проблема "зимових" кілограмів накопичених, точніше "наеденних" нами холодними зимовими вечорами. Не знаю, як у вас, особисто я в холодну пору року воліла б, як ведмеді залягти в сплячку (можливо не було б стільки всього з'їдено). Чомусь з настанням холодів прокидається якийсь прямо-таки "звірячий" апетит. Начебто перед сном морально себе настроїш: "Все, з завтрашнього дня треба урізати споживання їжі", але як не дивно, толку від подібних само-установок нуль ... А над поясом джинсів вже завелася зрадницька складочка (днями, до речі, почула від знайомого, як вони чоловіки це, ті самі складочки на талії називають, - "рятувальний круг", прикро не так ?!). Плюс до всього, чоловік, грюкнувши з ніжністю по попі вимовляє саркастичне: "у-у-у-х!" Він, звичайно, може це і без будь-яких задніх думок вимовляє, а зовсім навіть із захопленням. Але ти впевнена, що з глузуванням. Як наслідок цього, повертається комплекс неповноцінності (або набувається тими, у кого до цих пір він, на щастя, був відсутній).


Як же привести себе в норму, не відчуваючи болісного почуття голоду і слабкості, супутньої відмови від їжі? Худнути і при цьому залишатися ситим і задоволеною цілком реально. Відповідь лежить на поверхні. Не будемо відкривати Америку, багатьом ця таємниця відома :). Потрібно взяти за правило: їсти потроху (маленькими порціями), але часто - кожні 2-3 години (звучить непогано чи не так?).

СНІДАНОК. Обов'язково повинен бути щільним, з гарячою стравою. Це ще мама в дитинстві казала, що сніданок - "головна їжа".

Наступний прийом їжі повинен відбутися не пізніше, ніж через 2-3 години.

ДРУГИЙ СНІДАНОК. Можна з'їсти який-небудь фрукт або овоч (без фанатизму, які не кілограмами :). Наприклад, банан, яблуко, апельсин, морквину, огірочок, пару листочків салату.


ОБІД. До нього ви повинні підійти з легким відчуттям голоду. Поїсти потрібно ситно, щоб до наступного перекусу »не тягати" печиво і булочки.

ПОЛДНИК. Через 2-3 години після обіду. Ні, не кефір з пиріжком. Полудень за складом може бути таким же, як другий сніданок.

ВЕЧЕРЯ. Третя "велика їжа". Цілком підійде шматочок риби або м'яса, салат. Головне - поїсти не пізніше 7-8 годин вечора.

Зараз можливо ви будете здивовані:
ДРУГИЙ ВЕЧЕРЯ. Всі ми пам'ятаємо істину в останній інстанції, що після 6 вечора вішаємо на холодильник амбарний замок і забивають цвяхами кухонні двері. Пропоную вам подивитися на це питання з іншого боку. Зовсім не їсти на ніч не дуже корисно - голод може підстерегти ближче до ночі і змусити вас в стані афекту спустошити холодильник. Ось воно час кефірчика :). Через годину-півтори після вечері можете випити склянку нежирного кефіру або молока (знежиреного).


Головна ваше завдання - навчитися задовольнятися помірними порціями і при цьому не голодувати. Як зменшити апетит:

  • Вживати в їжу продукти, багаті клітковиною: овочі, фрукти, вироби з цілісних злаків. Як відомо, клітковина має властивість збільшуватися в обсязі, тому надовго приглушує голод, до того ж в цих продуктах мало калорій і багато вітамінів.
  • Повністю виключити алкоголь: він не тільки змушує непомітно для себе з'їдати більше звичайного, але і сам по собі містить безліч калорій.
  • Використовувати якомога менше солі, прянощів і спецій. Солона їжа стає смачнішою, тому обмежитися маленькою порцією буде складно. Спеції, в свою чергу, мають властивість розпалювати апетит, а цього нам не треба зовсім, згодні?
  • ВИКЛЮЧИТИ (написала великими буквами, так як сама є любителькою подібних речей) майонез, кетчуп, оцет, гірчицю. Тоді легше буде з'їдати невеликі, але ситні порції.

  • Харчуватися більш одноманітно. Звичайно ніхто не говорить, що потрібно впадати в крайності і безперервно жувати капусту, гризти морквину, давитися гречаною кашею або того гірше сирим замоченим рисом (Б-р-р-р !!!). Але раз на тиждень, непогано, навіть дуже корисно, було б влаштовувати розвантажувальні дні. Після такого розвантажувального дня зазвичай легше дотримуватися розумної дієти. Протягом дня їжте тільки один який-небудь продукт, на ваш розсуд. Це може бути якийсь фрукт, овоч, кефір, відварене м'ясо або риба, нежирний сир. На день потрібно близько півкілограма овочів або фруктів, або приблизно 400 г м'яса або риби, або літр кефіру в поєднанні з 300 г сиру. Фрукти і овочі краще вживати в сирому вигляді; овочі, рибу, м'ясо можна відварити або запекти. Добре для цих цілей підійде рукав для запікання. Можна щотижня варіювати меню розвантажувального дня, щоб уникнути одноманітності.

На цьому, в принципі, все. Сподіваюся вам знадобляться ці поради. Худніть на здоров'я, а не на шкоду йому.

Автор: Юлія Наконечна
При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт InMoment.ru обов'язкова!


джерело: жіночий онлайн журнал InFlora.ru

Днями, до речі, почула від знайомого, як вони чоловіки це, ті самі складочки на талії називають, - "рятувальний круг", прикро не так ?
Як же привести себе в норму, не відчуваючи болісного почуття голоду і слабкості, супутньої відмови від їжі?
Звучить непогано чи не так?
Спеції, в свою чергу, мають властивість розпалювати апетит, а цього нам не треба зовсім, згодні?