Полезные материалы

Головна біда виборів в Маріуполі

  1. Єгор Фірсов: Я, як і патріоти Маріуполя, шокований
  2. Борис Яковенко: Не всі знали, що 29 листопада відбудуться вибори
  3. Сергій Ткаченко, виконавчий директор Донецької обласної організації «Комітет виборців України»

9:14

«У Маріуполі можна констатувати реванш тих сил, які завантажили це місто в хаос війни»

На виборах в Маріуполі по попередніми даними в гонці за мерське крісло лідирує Вадим Бойченко, директор з персоналу та соціальних питань на ММК ім. Ілліча, який входить в холдинг «Метінвест» Ріната Ахметова. Серед політичних партій в органи місцевої влади лідирує «Опозиційний блок». Народний депутат Єгор Фірсов у себе в Facebook повідомив, що шокований результатами виборів. «У Маріуполі можна констатувати реванш тих сил, які завантажили це місто в хаос війни», - написав нардеп. Кандидат в депутати Маріупольської міської ради від ВО «Батьківщина» Олександр Синилов в розмові з FaceNews заявив, що володіє підтвердженою інформацією про покупку голосів «Опозиційним блоком». Тим часом, маріупольський журналіст Борис Яковенко вважає, що результати виборів не катастрофічні і підкреслює: серед депутатів «Опозиційного блоку» є розсудливі люди, які за Україну руками і ногами. За словами виконавчого директора Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Сергія Ткаченка, в цілому в Маріуполі було набагато менше порушень, ніж на цих виборах по Україні.

Єгор Фірсов: Я, як і патріоти Маріуполя, шокований

Олександр Синилов: Ми це так не залишимо

Є претензії до організаторів масових потоків пенсіонерів, хворих, кульгавих і убогих, безруких, безногих і безмозких, яких масово стягували на виборчі дільниці і за рахунок яких «Опозиційний блок» отримав максимальну кількість голосів, заявляє кандидат в Маріупольська міська рада від ВО «Батьківщина» Олександр Синилов.

Як Ви оцінюєте результати виборів?

Як кандидат у депутати, вкрай негативно і вкрай негативно. Так, вибори відбулися. На виборчих дільницях зауважень практично не було, все було рівно. Але є претензії до тих організаторам масових потоків пенсіонерів, хворих, кульгавих і убогих, безруких, безногих і безмозких, яких масово стягували на виборчі дільниці і за рахунок яких «Опозиційний блок», Метінвест отримали максимальну кількість голосів.

Це інформація підтверджена, я зараз перебуваю в окрузі. Є люди, які отримували певні гроші за це - 200 гривень до і 200 гривень після голосування. Є деякі факти, коли представники «Опозиційного блоку» навіть розпивали чай вдома у бабусь і у дідусів, чекали, поки ті дійдуть з виборчих дільниць.

Скажу вам чесно: прикро і дуже боляче мені зараз як патріоту України спостерігати за тим, що ті люди, які не захищають Україну, не воюють, чи не гинуть, прорвалися на нашій крові і втрати до влади. Ми це так не залишимо. Ми всілякими силами будемо їх ... ну, тут вже три крапки.

Значить, по-вашому, це перемога проросійських сил?

Так звісно. При загальному інтересі Петра Порошенка. Тут вже однозначно і без обговорень. Мені повідомляють це «через паркан». Я спеціально не кажу в «ДНР», «ЛНР», не хочу народжувати в головах українців ці абревіатури і непотрібні недореспублікі.

Борис Яковенко: Не всі знали, що 29 листопада відбудуться вибори

На виборах в Маріуполі більшість проголосували саме пенсіонерів, а тому цей результат - це відображення позиції людей похилого віку, які залишилися в Радянському Союзі, розповідає маріупольський журналіст Борис Яковенко.

Про що говорить вже наявний попередній результат виборів?

На виборах в Маріуполі більшість тих, хто проголосував - пенсіонери. Тобто даний результат - це відображення позиції людей похилого віку, які залишилися в минулому, в Радянському Союзі. Звідси й такі відсотки. Крім того, з претендентів на міського голову не було з кого вибирати, ось і вибрали представника великого містоутворюючого підприємства.

Головна біда цих виборів - поразка демократичних сил, які не змогли об'єднатися і переконати жителів міста, що потрібно за них голосувати. Але не треба робити висновки, що в Маріуполі сталася катастрофа. В першу чергу вибирали господарника. Чи зможе Бойченко впоратися з поставленим завданням, тому що його постійно порівнюватимуть з колишнім мером, Юрієм Хотлубєєм, і виправдати довіру жителів Маріуполя, скоро дізнаємося.

Чому молодь не пішла голосувати?

Демократичні партії в основному боролися з «Опозиційним блоком» і не проводили як слід кампанію. Молодь у нас трошки пасивна в цьому плані, це було і раніше. Чому і в Луганській, і в Донецькій області раніше багато голосів віддавали за «Партію регіонів»? Тому що голосували люди середнього та похилого віку, які працювали на містоутворюючих підприємствах, що належать представникам «Партії регіонів».

Також не всі знали, що 29 листопада вибори відбудуться. Як такої реклами - обов'язково прийдіть і проголосуйте - не було. Про це і «ОПОРА» говорила, що багато маріупольці не знають, коли будуть вибори.

А «Опозиційний блок» провів дуже хорошу роботу на місцях. Їх представники, які балотувалися в депутати міськради, ходили по домівках, розмовляли з мешканцями, конкретно щось робили: дороги, ремонтували дитячі майданчики, прибирали двори. Провідні менеджера наших містоутворюючих підприємств пішли в народ - це теж зіграло велику роль.

У демократичних сил цього не було. Хіба що Юрій Тернавський зустрічався з робітниками колективами, але знову ж таки, люди не пішли за нього голосувати. Хоча його низький відсоток найбільше дивує. Очікувалося, що між Бойченко і Тарнавським буде якась боротьба, буде другий тур.

Чи бачите Ви в результатах реванш проросійських сил?

Ні, в жодному разі. Чому я так кажу? Серед депутатів міськради, які зараз йдуть, було більшість від «Партії регіонів», і їх теж можна назвати проросійськими силами. Однак же, вони проголосували за те, щоб визнати Росію країною агресором. І серед депутатів «Опозиційного блоку» є розсудливі люди, які за Україну руками і ногами. Просто вони йдуть під прапором «Опозиційного блоку».

Маріуполь як був, так і залишиться українським містом. А за роботою нових депутатів і нового мера будуть дуже пильно стежити, вказувати на їх помилки. Крім того, вони в першу чергу господарники, і вирішують господарські проблеми міста, а не політичні. Вони можуть виступити з якоюсь заявою, але не більше. Якщо ж ця заява буде йти врозріз з політикою України, це викличе великий резонанс в Маріуполі, і комусь буде погано.

Про контроль з боку кого Ви говорите, громадських?

Так, громадських організацій. Припустимо, та ж «Сила людей» чому отримала такий високий відсоток в депутати міськради (попередні дані 10,5% - Ред.)? Тому що вони завжди зважено до всього підходили, вказували на помилки, викривали схеми колишньої влади в розподілі бюджетних коштів. Наприклад, під час відбудови Східного кварталу, який постраждав від обстрілу «Градами», фіксували випадки списання грошей.

Сергій Ткаченко, виконавчий директор Донецької обласної організації «Комітет виборців України»

Які порушення Ви зафіксували?

До дня голосування ми зафіксували по Маріуполю близько 30 різних порушень і інцидентів. Було зафіксовано кілька фактів, коли продовжували на банерах проводити агітацію. Однак, тут об'єктом відповідальності визначені комунальні служби, які напередодні дня голосування не прибрали цю агітацію з вулиць Маріуполя.

Але в цілому можна сказати про те, що порушень було менше, ніж в цілому на останніх виборах по Україні. В основному ці порушення мали процедурний характер.

Чи були факти скупки голосів?

Ні. Були зафіксовані два випадки виносу бюлетенів. Один з виборців прийшов в стані алкогольного сп'яніння. Пробував винести бюлетень, а коли його спробували зупинити - порвав бюлетень і кинув його в урну в порваному вигляді, з криками, що голосувати нема за кого. Всі факти зафіксовані і передані в Управління внутрішніх справ. За їхньою інформацією, в день голосування за станом на 8 годину до них надійшло 59 звернень по Маріуполю.

Як Ви оцінюєте результати виборів?
Значить, по-вашому, це перемога проросійських сил?
Про що говорить вже наявний попередній результат виборів?
Чому молодь не пішла голосувати?
Чому і в Луганській, і в Донецькій області раніше багато голосів віддавали за «Партію регіонів»?
Чи бачите Ви в результатах реванш проросійських сил?
Чому я так кажу?
Про контроль з боку кого Ви говорите, громадських?
Припустимо, та ж «Сила людей» чому отримала такий високий відсоток в депутати міськради (попередні дані 10,5% - Ред.)?
Чи були факти скупки голосів?