Полезные материалы

10 покеров російського футболу

П'ятнадцять довгих років російський футболіст не забивав чотири м'ячі в одній грі вищого дивізіону, вісім років чекали будь покер , І «Соккер.ру» воскрешає в пам'яті імена, дати і помітні футбольні подвиги, яких було небагато за чверть століття.

Покер- подія непересічна для будь-якого дивізіону. Наприклад, в АПЛ за всі роки існування тільки двадцять сім таких подвигів, причому там учасників ліги і матчів набагато більше, ніж в Росії. Ще п'ять гравців разом з Агуеро в цьому сезоні забивали по п'ять м'ячів. Технічно це теж покер, просто покращений, тому не будемо викидати з пам'яті двох рекордсменів РФПЛ, яким вдалося забити по п'ять разів - мова про Віктора Панченко та Веретенникова, хоча тут говоримо саме про чотирьох голах за зустріч. І виходить, що Смолов зробив всього десятий ювілейний покер в російській вищій лізі за двадцять чотири роки!

Вели Касумов ( «Динамо»)

11 вересня 1992 року. «Динамо» - «Асмарал» - 6: 1

Пам'ятайте перший сезон чемпіонату Росії? Дві групи, другий етап, в якому «Спартак» з Москви виграв, «Спартак» з Владикавказа став другим, а єдиний покер сезону записав на свій рахунок форвард «Динамо» Вели Касумов - другий бомбардир сезону, який поступився Матвєєву з «Уралмашу» в результаті . Зате чверть своїх голів забив в одній грі - «Асмаралу», причому на другому етапі, тобто в іграх найсильніших клубів ліги. Вели надовго в «Динамо» не затримався, однак азербайджанський форвард голосно про себе заявив - автор першого покеру в новітній історії! До слова, історичний хет-трик теж динамівський - Віктор Леоненко відзначився ще до подвигу Вели.

Валерій Масалітін ( «Спартак»)

9 квітня 1994 року. «Спартак» - «Крилья Совєтов» - 5: 0

Два роки довелося чекати, поки перший покер оформив російський нападник. І не дивно, що автором м'ячів в ворота «Крил Рад» виявився саме Валерій Миколайович - армієць, опинившись в «Спартаку», просто продовжив манеру ведення гри, адже зібрав за кар'єру хет-трик, покер і пента-трик, хоча ще до першого першості. Зрозуміло, більше таких прикладів в російському футболі немає. При цьому Масалітін не грав за збірну, не затримався в «Спартаку» на довгі роки, зіграв не набагато більше матчів, ніж забив м'ячів. Хоча встиг запам'ятатися в 1994-му році і потрапив в історію як майстер ударних сплесків.

Андрій Тихонов ( «Спартак») Андрій Тихонов ( «Спартак»)

2 жовтня 1994 року. «Спартак» - «Крилья Совєтов» - 6: 2

У 1993-му і 1994-му роках хет-трики були не рідкістю - по дванадцять за сезон, а Віктор Панченко за пару тижнів до Масалітіна навіть зробив пента-трик у ворота майбутньої «Аланії». Однак тут мова про покер від півзахисника - подвиг дуже рідкісному. Нападнику простіше зловити кураж, на нього вся команда грає, а хавбеку потрібно просто неймовірний збіг обставин, щоб постійно опинятися на передовій. Але Андрій Валерійович примудрився, а тепер, як бачите, передав таємні знання Сміливий як один з тренерів «Краснодара». Забавно також, що постраждали від Тихонова ті ж, хто і від Масалітіна - «Крилья Совєтов».

Олександр Маслов ( «Ростсельмаш»)

17 липня 1996 року. «Ростсельмаш» - КАМАЗ - 7: 2

На зорі нової футбольної ери в Росії вистачало погромів, проте і двадцять років тому рахунок 7: 2 був рідкісним, і зараз, коли ЦСКА виграє 7: 1, то подія непересічна. Ось тільки якщо в грі армійців ніхто не зібрав чотири м'ячі, то Маслов забив стільки за «Ростсельмаш». Планував зробити дубль, адже ростовчан розлютило тоді поразки від «Спартака», але вийшло більше. Нападник відзначився чотири рази в сезоні, в якому відібрав титул кращого бомбардира дивізіону у Веретенникова. До слова, у легенди «Ротора» жодного разу не було матчу з четвіркою голів у вищому російському дивізіоні, зате був пента-трик. Тоді як видатний форвард з Махачкали, який до цих пір є кращим бомбардиром «Ростова» в історії чемпіонатів Росії, зміг забити рівно чотири рази за гру.

Максим Ромащенко ( «Динамо»)

9 листопада 1997 року. «Динамо» - КАМАЗ - 6: 1

У 1997-му році динамівці зрівнялися за кількістю покеров зі спартаківцями. Максим Ромащенко зумів заявити про себе наставникам білорускою збірної, коли чотири рази засмутив голкіпера все того ж бідного КАМАЗа, і хоча цей хавбек і У 1997-му році динамівці зрівнялися за кількістю покеров зі спартаківцями нападник ніколи не відрізнявся неймовірною стабільністю, якщо говорити про результативність, навіть п'ятірку півзахисників, які в Росії повторювали подібне, не знайдете, адже з покеру всього десять різних людей. Звичайно, кидається в очі, що в минулому столітті покеров було більше, а потім з кожним сезоном і зростанням рівня опору їх стало менше, але все-таки навіть в 1997-му трапився всього один покер і він на рахунку майбутнього гравця збірної Білорусі!

Олександр Ширко ( «Спартак»)

9 вересня 1998 року. «Спартак» - «Тюмень» - 7: 0

Примітно, що автори чотирьох м'ячів в одному матчі за збірну Росії зазвичай не грали. Мабуть, це розвага для нападників, для яких така строчка в резюме буде особливою і запам'ятається на все життя. З іншого боку, вихованець «Спартака» Ширко - форвард відомий і помітний, у нього не склалося тривала кар'єра в національній збірній, проте за «червоно-білих» виступав багато років і зібрав шість чемпіонських титулів, що не кожному в цій компанії вдавалося. Крім того, став другим автором покеру в матчі, в якому його команда забила сім м'ячів і третім, поки останнім представником «Спартака» в списку.

Антон Хазов ( «Динамо»)

8 листопада 2001 року. «Динамо» - «Факел» - 6: 2

Три роки після Ширко жили без покеру, але Хазов подивився, що «Динамо» може зрівнятися зі «Спартаком» і вирішив додати свої чотири м'ячі. У 2001-му році трапився останній до Смолова покер російського нападника. П'ятнадцять довгих років не могли знайти людину з паспортом РФ, який може забити чотири м'ячі - неймовірна серія. Одночасно багато розповідає про систему підготовки атакуючих футболістів в Росії і про те, як змінювався футбол. «Спартак» був не вічний, як і його погроми, і хоча в 2001-му «Динамо» трималося в середині, а їх сусіди стали чемпіонами, вже через рік виграє «Локомотив». А подвиг Хазова, який тоді був молодим форвардом, а зараз грає за «Зеніт» з Пензи, став передвісником змін.

Жо (ЦСКА)

26 березня 2006 року. ЦСКА - «Шинник» - 5: 1

П'ять років, п'ять довгих років чекали покер в Росії після голів Хазова і дочекалися від героя моменту - феноменального Жо, який в 2006-му році рвав і метав у складі майбутнього чемпіона. При цьому результативність у армійця була аномальною, але він зіграв менше матчів, ніж лу П'ять років, п'ять довгих років чекали покер в Росії після голів Хазова і дочекалися від героя моменту - феноменального Жо, який в 2006-му році рвав і метав у складі майбутнього чемпіона чшій бомбардир сезону Павлюченко. І хоча чотири з чотирнадцяти м'ячів забив у ворота «Шинника», відзначаємо внесок Жо і в тому матчі, і в сезоні, в якому ЦСКА виграв чемпіонат Росії другий рік поспіль. Той чемпіонат вже повинні пам'ятати деякі з молодих фанатів - «Спартак» набрав стільки ж очок, але виграв на два матчі менше. Виходить, така перемога, як над «Шинником», цілком може вважатися однією з «золотих».

Вагнер Лав (ЦСКА)

10 листопада 2008 року. ЦСКА - ФК «Москва» - 4: 1

Між восьмим і дев'ятим покер в Росії пройшло всього два роки, але хто міг подумати, що чотири м'ячі Вагнера Лава в ворота ФК «Москва» стануть останньою серією на вісім років? Такої тривалої паузи не було ніколи, а в 2008 не було команди, якій було просто і легко проти Вагнера Лава - одного з кращих легіонерів ліги за всю історію. Бразильський син Гинера розірвав «Москву» в дербі, двічі зіграв на випередження, по разу козирнув швидкістю і силою удару. Упорався досить швидко, підкреслив, чому його команда знову йшла серед лідерів. Втім, якщо подвиг Жо став цеглинкою для майбутнього чемпіонського п'єдесталу, то у «Рубіна» відібрати перший чемпіонський титул армійці в результаті не змогли. І так, важливо уточнити - «Москву» тоді Слуцький вже не тренував!

Федір Смолов ( «Краснодар»)

10 квітня 2016 року. «Краснодар» - «Урал» - 6: 0

Смолов - перший автор покеру в історії «Краснодара» в РФПЛ, дарма Кононов так буденно відноситься до події, яка трапляється в чемпіонатах раз в п'ять-вісім сезонів. Хто б міг подумати пару років тому, що автором покеру буде саме Смолов? Чекали майже вісім років взагалі і п'ятнадцять - росіянина, а якщо говорити про людину зі збірної, то можете ще сильніше зрушити історичні рамки, які окреслив Федір своїми ударами. Дуже хочеться вірити, що цей покер не буде останнім в цьому десятилітті, адже пора вже повертатися до традицій результативних матчів. З'явився вагомий привід згадати всіх авторів чотирьох м'ячів за матч, хоча саме Смолов - герой туру і останніх днів. Ось так буває, коли російський нападник думає про футбол і намагається доводити силу точними ударами!

Хто б міг подумати пару років тому, що автором покеру буде саме Смолов?