Дев'ять голів за півгодини

"Потрійний" хет-трик: потужний рекорд від футболістки з Китаю

Потрійний хет-трик: потужний рекорд від футболістки з Китаю

Новачкам завжди нелегко. Повною мірою це стосується і футболу. Перші кроки молодих команд і збірних часом досить болючі: розгромних поразок від майстерних суперників складно витримати психологічно.

З цим зіткнулася і жіноча збірна Таджикистану. Свій перший офіційний матч вона провела майже півтора роки тому, в квітні 2017 го. У відборі на Кубок Азії будинку, в Душанбе, вони змогли домогтися перемоги над настільки ж скромним Іраком - 1: 0.

Чотири залишилися поєдинку, на жаль, закінчилися поразками. Три з них були розгромними (Філіппінам і Йорданії поступилися з різницею у вісім м'ячів), одне - мінімальним (ОАЕ досягли "вікторії" лише на третій доданій хвилині).

Після 14-місячної міжнародної паузи футболістки з Таджикистану приїхали до Індонезії. Мета - участь в Азіатських іграх. За час простою, до слова, жіночий футбол в країні зробив крок вперед - шість команд в два кола відіграли перший національний чемпіонат. Дебютний трофей в свою скарбничку додав клуб "Зебонісо" з Душанбе.

Дебютний трофей в свою скарбничку додав клуб Зебонісо з Душанбе

Ось тільки Азіатські ігри, в будь-якому випадку, спочатку не обіцяли позитиву молодий збірної в плані результату. У суперниках вже не Філіппіни, не Ірак. У двох перших іграх Таджикистану мав змагатися з КНДР і Китаєм. У корейської збірної за плечима - 4 виступи на Кубку Світу, у представниць Піднебесної - шість (більш того, Китай на кожному з турнірів доходив як мінімум до чвертьфіналу).

Всі побоювання були марними. Зустріч з КНДР молоді футболістки з Центральної Азії програли з нищівним рахунком - 0:16 !!! Причому епітет про вік тут не просто так - лише троє гравців основи старше 20 років. Шестеро (включаючи тріо Саидова-Олімова-Файзуллоева в обороні) - молодший цієї планки (основному форварду Худододовой взагалі всього 16). Двом (в тому числі і основному воротареві) зараз рівно 20. У кожному з таймів кореянки відправили у ворота суперниць по вісім м'ячів.

Матч проти Китаю трьома днями пізніше складався набагато оптимістичніше - "всього-то" 0: 3 до перерви. "Сталеві троянди" вирішили зіграти напіврезервним складом, проте не могли не тримати в умі різницю м'ячів. Потрапити в чвертьфіналі на Японію в плани китаянок явно не входило. На кінець години ігрового часу на полі з'явилася Ван Шаншань - в її активі 70 матчів за збірну і кілька важливих голів, в тому числі м'ячі в ворота Нової Зеландії і Камеруну на ЧС-2015.

Те, що вона створила зі збірною Таджикистану, нагадує гру в футбольний симулятор на найлегшій рівні складності. Геть "підсіла" фізично молодь за 30 хвилин пропустила у свої ворота десять м'ячів. Автором дев'яти з них стала Шаншань. Сім зі своїх голів вона забила за 13 хвилин, п'ять останніх - за сім.

до рекорду Арчі Томпсона (13 м'ячів у ворота Самоа) не вистачило дещиці, однак зіграй вона все 90 хвилин ... Результат австралійця напевно б упав. Хтозна, можливо Шаншань тепер піде по стопах подруги по атаці (китаянка Ван Шуань (№7 на наступному фото) цього літа перейшла до французького ПСЖ).

Представниці Піднебесної в третьому турі обіграли КНДР і вийшли в плей-офф з першого місця. Таджикистан поступився Гонконгу, але зміг забити (гол на рахунку Наталії Сотниковій; в свої 24 вона найстарший гравець в національній команді). Втім, сумувати збірної з Центральної Азії зовсім не залишається часу. Всього через 2,5 місяці залишилося до старту кваліфікації до Олімпіади в Лондоні. Суперники - не з числа грандів, суцільно представниці "другого", а то і "третього ешелону" - Тайвань, Філіппіни, Сінгапур, а також дебютантки з Монголії. На помилках вчаться, молоді є над чим працювати. А наскільки корисним був досвід матчів з азіатськими грандами - дізнаємося вже в листопаді.