Полезные материалы

Дмитро Симонов: «Не бачу, за рахунок чого збірна може стрибнути вище голови»

Напередодні Євро-2012 журнал "Football Tribune" зустрівся з кореспондентом найстарішої спортивної газети країни "Спорт-Експрес" Дмитром Симоновим. Вибір цей не випадковий - менше місяця назад спільно з одним з видавництв Дмитро випустив вельми цікавий путівник по країн-господарок Євро. Прочитавши це інтерв'ю, ви дізнаєтеся, як ще можна придбати квитки на турнір, яке майбутнє чекає збірну Росії і соромно за наших уболівальників в Європі.

Прочитавши це інтерв'ю, ви дізнаєтеся, як ще можна придбати квитки на турнір, яке майбутнє чекає збірну Росії і соромно за наших уболівальників в Європі

Ваш путівник «Чемпіонат Європи-2012. Україна і Польща »вийшов у світ в середині весни. На яку цільову аудиторію він розрахований?

В першу чергу, на туристів, які люблять подорожувати і в даному випадку поїдуть на Євро-2012. Суть ідеї - в поєднанні двох сторін професіоналізму. Видавництво «Аякс-Пресс», з яким я співпрацював - лідер російського ринку путівників, ви їх брошури можете бачити на будь-який вітрині. І ось вони задумали написати про Євро-2012 - але у них не було інформації в області безпосередньо футболу. І тоді звернулися до мене. В результаті я відповідав за «футбольну» частина: інфраструктуру турніру, корисну інформацію конкретно для уболівальників, спортивні довідки, а видавництво - за «країнознавчу». Наскільки я знаю, нічого схожого - а мова, перш за все, про якість - в Росії ще не було.

В епоху глобальної інтернетизації на друковані путівники ще залишається попит?

Як не дивно - так. Кажуть, що продажі відмінні. Мені здавалося, що попит високий у старшого покоління, хоча на моїх очах бере, навпаки, молодь. Ну і потім, інтернет ще є куди розвиватися, і не у всіх куточках Землі він є. Так що путівники залишаються затребуваними, і я впевнений, знайдуться ті, кому він буде корисний.

Що обов'язково повинно бути в ідеальному футбольно-географічному путівнику?

Обов'язково - спортивні об'єкти, і як до них дістатися. Детальна інформація про різні види активності: фан-зони, футбольні музеї, фан-табору, інші місця, де можна відпочити, розважитися і повболівати. Наприклад, дуже багато людей і не знають, що існують фанатські кемпінги, куди можна приїхати на своїй машині, жити в ній або в наметі зі спальним мішком і платити за це євро-копійки.

Що ще? Історія чемпіонатів Європи - але тільки коротко. І будь-яка корисна, ненав'язлива прикладна інформація, яка допоможе туристу на практиці або допоможе скоротати час в дорозі за читанням.

Це твій перший досвід подібної роботи?

Так, але я її не розглядаю як «творчий прорив» або щось в цьому дусі. Як я вже сказав, це чисто технічна робота. Ми зібрали інформацію, яка дозволить людям не загубитися в країнах-господарях Євро-2012, знайти, де можна смачно поїсти, і розрахувати час, щоб не запізнитися на свій потяг. Це корисно. Але це все-таки не творчість.

Але це все-таки не творчість

До речі, практика проведення таких великих турнірів в двох країнах з'явилася зовсім недавно, з 2000-го року. Як вважаєш, це зручно?

Звичайно! Можна набагато більше всього подивитися. Правда, щодо Польщі та України об'єднання обернулося низкою труднощів, які все ж таки вдалося подолати. Пам'ятайте, гуляла інформація, що Україна могли позбавити Євро, і так далі. Ще такий дует незручний європейцям, які люблять подорожувати на своїх авто - на Україну транзит скрутний. Для росіян все навпаки - потрібна польська віза. Добре, що Росія буде грати тільки в Польщі, і не доведеться кататися туди-сюди.

Ще одне питання в зв'язку з цим - про окупність турніру для кожної країни-господині. Адже є вболівальники, які комерційно вигідні, а є, які не дуже. Наприклад, іспанці украй неохоче куди-небудь вибираються крім свого рідного стадіону. Взяти хоча б фанатів «Реала», які носа НЕ висунутий зі свого «Сантьяго Бернабеу». Їм ліньки, їм шкода грошей, їм страшно, їм нудно ... Інші вболівальники не активно переміщаються через економічних проблем в країні і банальної бідності: взяти греків, наприклад. А поляки саме на росіян, які багато їдять, п'ють і купують, роблять величезну ставку, оскільки головні вболівальники-мандрівники - англійці, німці, голландці - будуть тусуватися переважно на Україні.

Останній турнір в Австрії і Швейцарії дружно назвали телевізійно-фанзони. За прогнозами нинішній турнір потрапить під таке визначення?

Якщо чесно, і великі футбольні форуми, і Олімпіади давно вже стали телевізійними заходами. Сидячи перед екраном телевізора, у тебе з'являється можливість побачити все: і кілька матчів одночасно, і повтор спірних епізодів, і емоції на обличчі Діка Адвоката ... А приїхати на турнір самому - означає опинитися, в першу чергу, в епіцентрі емоцій і відчуттів, в серце свята. Футбольним туристам гра важлива, але вона - скоріше фон, а не головне.

Який збірний образ російського вболівальника, вибирається на великий турнір. За нього не соромно?

Мені соромно. На превеликий жаль, в наших людях ще живе стійке відчуття, що якщо вже вибираєшся за кордон - так треба «відірватися» по повній програмі. Напитися, все рознести і так далі. Цим ще грішать англійці, які, як відомо, вдома хворіють тихо-тихо, але варто їм поїхати на далекий виїзд - і починається повний атас. Але вони хоча б в рідних стінах поводяться пристойно. А росіяни буйствують всюди. Ніколи не забуду, як одного разу під час поїздки з фанатами в одному італійському місті закрили аеропорт для інших пасажирів, скасували інші рейси і нікого не пускали в дьюті-фрі. Але це вже розмова не про культуру фанатів, а про культуру громадян Росії в цілому. Думаю, росіяни - не тільки «прибуток на ніжках», а й серйозна проблема для організаторів Євро-2012

Якщо завтра фаната десь в Самарі вдарить блискавка, і він вирішить відправитися на Євро, чи буде ще у такої людини можливість потрапити на стадіон?

Так, можна придбати квиток у перекупників, причому офіційно. На сайті УЄФА є офіційний портал, де збираються люди, готові перепродати квитки на матчі. Вони виставляють свою ціну за квиток. Наприклад, у вас і вашого друга є два квитки на сусідні місця номіналом 100 євро. Але ви ставите ціну 400 євро, а він 200. Зрозуміло, що куплять у нього, а ви залишитеся з носом. Щоб не переборщити і не дати маху, як правило, можна подивитися середній рівень цін на певну категорію місць. А якщо вам треба терміново позбутися від квитка, ставте ціну номінал або нижче номіналу. І вам точно подзвонять.

І вам точно подзвонять

Як розподіляються квиткові квоти кожній країні?

Росії виділили близько 6000 квиткових пакетів - на три матчі відразу. Число зразкову, тому що кількість квитків залежить від місткості стадіону - від неї вираховують певний відсоток. Нашу квоту поділили на три частини: третину отримала так звана «футбольна сім'я»; третину - ВОБ, яке розподіляє її між своїми організаціями в регіонах; ще третина пішла в розіграш в лотерею. Лотерея - це не подарунки. Виграли в ній люди отримували право викупити квиток за номіналом.

Євро-2012 - твій перший турнір в якості кореспондента?

Футбольний - так, перший. Спортивний - немає. Я працював на Олімпіаді у Ванкувері. Міг опинитися і на чемпіонаті світу в Південній Африці, але обставини склалися так, що висвітлювати довелося Олімпійські ігри. Але все великі турніри приблизно схожі, і я вже приблизно уявляю собі, як все буде на Євро. Буде цікаво.

Від Ванкувера які враження залишилися?

Головних вражень два. Перше - це божевільний графік роботи. Журналісти працювали протягом трьох тижнів без перерв і вихідних, причому проблеми створювала ще і велика різниця в часі з Москвою. Друге - в Канаді було дуже складно з харчуванням. Моторошно дорога країна в цьому відношенні. Навіть пообідати фаст-фудом коштувало 40 доларів. Ну а харчування в прес-центрах було просто катастрофою. На вибір пропонувалося три страви: суп з соєвим м'ясом, старий гамбургер і банан.

Ну і окреме спогад, звичайно - хокейний матч Росія - Канада. Нічний кошмар, який я пережив на трибуні разом з нашими вболівальниками до самого кінця ... Зал вболівав за Канаду фантастично. При всій повазі до нашого знаменитого ведмедя з футбольної гри Росія - Англія, саме в Канаді стадіон був великим диким і кровожерливим звіром. Це було вражаюче чудово і вражаюче боляче.

Зовсім скоро доведеться хворіти вже за нашу футбольну збірну. Який твій прогноз?

Е-е ... Я намагаюся тверезо дивитися на речі. Думаю, якщо ми виберемося з групи - це буде вже добре. У чвертьфіналі, на мій погляд, ми поступимося. Хочеться, звичайно, щоб поступилися гідно, в боротьбі. Приблизно в тому ключі, як наші хлопці при Гуса Хіддінка грали проти Німеччини обидва матчі у відбірному циклі до ЧС-2010. Ось приблизно такої гри і такої боротьби від Росії я і чекаю. Нічого більшого. Це не песимізм - просто, на мій погляд, свій ресурс ця команда поступово виробляє. І не бачу, за рахунок чого ми зможемо раптом стрибнути вище голови.

І не бачу, за рахунок чого ми зможемо раптом стрибнути вище голови

Фото: Михайло Єлісєєв

Інтерв'ю з спецвипуску Євро-2012 від Football Tribune

ПОСИЛАННЯ НА ПЕРЕГЛЯД ЖУРНАЛУ ОНЛАЙН

Посилання на скачування ЖУРНАЛУ В PDF

Посилання на скачування ЖУРНАЛУ В PDF (2)

На яку цільову аудиторію він розрахований?
В епоху глобальної інтернетизації на друковані путівники ще залишається попит?
Що обов'язково повинно бути в ідеальному футбольно-географічному путівнику?
Що ще?
Це твій перший досвід подібної роботи?
Як вважаєш, це зручно?
За прогнозами нинішній турнір потрапить під таке визначення?
За нього не соромно?
Як розподіляються квиткові квоти кожній країні?
Євро-2012 - твій перший турнір в якості кореспондента?