Полезные материалы

Повітряна мігрень або чому в літаку болить голова

  1. Чому в літаку болить голова (повітряна мігрень) і чи можна допомогти?
  2. Затички у вуха
  3. Ніякого алкоголю!
  4. синдром пасажира
  5. Точки замість таблеток
  6. ПРИСТЕБНІТЬ РЕМЕНІ!
  7. Сидячи в пасажирському кріслі ...

Чому в літаку болить голова (повітряна мігрень) і чи можна допомогти?

Сідаєш в літак - і відразу починає боліти голова, так звана повітряна мігрень. Причин для цього більш ніж достатньо. Запах авіаційного палива і шум двигунів, недолік кисню, перепади атмосферного тиску на зльоті і посадці, зневоднення. А ще - незручна поза, через яку затікають м'язи шиї , Супутній поїздкам стрес, страх перед польотами, повітряна хвороба ... Таблетки від головного болю на всякий випадок тримайте ближче, але постарайтеся все ж обійтися без них, вживши заходів проти мігрені.

Затички у вуха

Оптимальний для нашого акустичного комфорту рівень гучності - 35-60 дБ. Реакція на такі звуки індивідуальна - за принципом «заважає - не заважає». Турбіни злітаючого літака ревуть набагато голосніше: їх шум досягає 110-120 дБ! Він змушує різко підвищуватися артеріальний тиск, викликаючи так зване шумове сп'яніння, яке дуже швидко призводить до шумового похмілля, яке виражається в шумовий мігрені. «Найдієвіший спосіб її профілактики - силіконові затички у вуха або навушники, через які ви слухаєте улюблену музику, - каже невролог вищої категорії Ніна Іванівна АНДРІЄНКО. - Не важливо, що саме це буде: «Пори року» Вівальді або «Підмосковні вечори», головне, щоб обійшлося без важкого року. Мелодії мають бути плавними і гармонійними: саме така музика нормалізує тонус мозкових судин і має знеболюючий ефект ».

Ніякого алкоголю!

Ще одне важливе правило - не пийте спиртного в польоті! Не варто посилювати шумове похмілля алкогольним, інакше мігрень вам забезпечена. Всьому тому різноманітності напоїв, які запропонує вам стюардеса, віддайте перевагу мінеральну воду (без газу), несолоний томатний сік і зелений чай. Кава , Солодкі нектари і томатний сік з сіллю сприяють зневодненню організму (при тому, що повітря на борту і так надто сухий, через що ми активно втрачаємо вологу з диханням і за рахунок випаровування з шкіри). А адже втрата навіть 1% рідини, що міститься в організмі, погіршує умови роботи нервових клітин і веде до головного болю! Вона вас не потурбує, якщо ви будете кожні 5-10 хвилин робити кілька ковтків із пляшки з мінералкою. Купіть кілька таких пляшок в зоні duty free після того, як пройдете контроль служби безпеки. Адже пари пластикових стаканчиків з напоями і чашки чаю, які вам запропонують у польоті, явно недостатньо, щоб заповнити втрату рідини.

синдром пасажира

Ще одна причина повітряної мігрені - синдром пасажира. До речі, це проблема універсальна. Вона зустрічається не тільки у тих, хто подорожує літаком, а й у пасажирів поїздів, автобусів, поромів. «Виникає така мігрень тому, що людині доводиться подовгу сидіти в кріслі, не змінюючи пози, - пояснює кандидат медичних наук Сергій Костянтинович СВЕТИК. - При цьому м'язи шиї і потилиці затікають, перетискаючи судини, що живлять головний мозок. Найгірше доводиться тим, хто страждає шийним остеохондрозом: деформовані хребці, здавлені затиснутими м'язами, перетискають нервові корінці, і тоді хворіти починає не тільки голова, а й шия! Для профілактики такого головного болю дуже важливо періодично потягуватися, розминатися, обертати головою - тільки обережно, щоб не пошкодити підточені остеохондрозом хребці. Найчастіше вставайте з місця, прогулюйтеся по проходу. А коли сидите, підкладайте під шию спеціальну надувну подушку. Накачайте її повітрям так, щоб голові і шиї було зручно: якщо надути занадто сильно, можна випробувати дискомфорт. Такий подушки у вас немає? Скачайте валик з підручних засобів - шарфа, кофти або пледа ».

Точки замість таблеток

Щоб голова перестала розколюватися, масажуйте біологічно активні точки круговими рухами: 20 секунд за годинниковою стрілкою, поступово посилюючи вплив, і стільки ж проти неї, потроху послаблюючи натиск. Повторіть 4 рази з проміжком 10 секунд. Парні точки розминайте одночасно (крім розташованих на руках), а непарні - по черзі.

  • Точки 1 і 2 знаходяться в центрі скроневих ямок;
  • 3 - між бровами;
  • 4 і 5 - з боків від шийного відділу хребта на рівні мочок вух;
  • 6 і 7 - на тильному боці кисті біля основи складки між притиснутими великим і вказівним пальцями;
  • 8 і 9 - посередині шкірної перетинки між тими ж самими пальцями, але тільки розсунутими;
  • 10 і 11 - ззаду по середині гомілки в місці переходу ахіллового сухожилля (воно прикріплюється до п'яти) в литкові м'язи;
  • 12 і 13 - кінчиками середнього, вказівного і безіменного пальців з кожного боку 3-4 рази натисніть на точки по лінії, що з'єднує зовнішній кут ока з місцем, до якого зверху прикріплюється вушна раковина;
  • 15 і 16 - розминайте подушечку середнього пальця спочатку на лівій, а потім на правій руці.

ПРИСТЕБНІТЬ РЕМЕНІ!

Поки цей напис горить на табло, доводиться залишатися в пасажирському кріслі. Щоб м'язи шиї і потилиці не затікала, погрожуючи вам головним болем, робіть ось що ...

Сидячи в пасажирському кріслі ...

  • Напружуйте і розслабляйте м'язи спини, розводьте і з'єднувати лопатки, рухайте плечима;
  • Напружуйте м'язи плечей і передпліч, стискайте кулаки;
    нахиляйте голову вперед, назад і в сторони, робіть кругові рухи;
  • Розтирайте область шиї і потилиці (від периферії до центру);
    періодично зрушувати на краєчок крісла і злегка прогинається в попереку, закинувши руки за голову і відкинувшись назад;
  • Періодично робіть кілька глибоких вдихів і видихів так, щоб діафрагма активно рухалася, а кров збагачувалася киснем: в польоті його нам не вистачає, а це додатковий фактор ризику повітряної мігрені.

МАСАЖНІ ПРИЙОМИ

Спробуйте зняти головний біль руками, застосовуючи той чи інший масажний прийом в залежності від того, де саме зосереджена головний біль.

У скронях. Кінчиками пальців обох рук 2-3 хвилини розминайте шкіру голови від тім'я до скронь круговими рухами за годинниковою стрілкою, а потім проти неї.

В області чола. Впливає на брови, інтенсивно пощипуючи і трохи відтягуючи їх (близько хвилини).
Покладіть долоні на лоб, щоб кінчики пальців стикнулися в центрі, і акуратно, намагаючись не розтягувати шкіру, помасажуйте до появи відчуття приємного тепла.

В потилиці. Злегка закиньте голову, опустіть плечі і подушечками зімкнутих пальців м'яко, без натиску протягом хвилини погладжуйте бічні поверхні шиї від нижньої щелепи до ключиць.

Кінчики великого і середнього пальців правої руки поставте на точки збоку від місця прикріплення хребта до потилиці, а ліву долоню покладіть собі на лоб. Повільно і ніжно протягом 3 хвилин розтирайте ці ділянки круговими рухами за годинниковою стрілкою, спочатку поступово збільшуючи, а ближче до кінця зменшуючи силу натиску.

Круговими рухами пальців правої руки кілька хвилин масажуйте за годинниковою стрілкою шкіру потилиці на межі росту волосся, потім стільки ж часу розтирайте потилицю рухами вгору-вниз.

Подушечками зімкнутих пальців 3-4 рази м'якими погладжують проведіть руками по обидва боки шиї уздовж хребців від потилиці до плечей. Потім протягом хвилини інтенсивно розминайте і енергійно погладжуйте цю зону. Завершіть масаж легкими і ніжними дотиками.

У всій голові. Розділіть волосся на 6-8 проборов в напрямку їх росту. Поставте подушечки всіх п'яти пальців вздовж проділу (кожну руку зі свого боку) якомога ближче до коріння волосся. Зробіть 3-4 легких погладжувань від чола до потилиці, а після цього стільки ж кругових рухів за годинниковою стрілкою, не тільки натискаючи на шкіру, але зміщуючи і розтягуючи її. Промассируйте таким же чином кожен проділ від верхівки до скронь.

Захопивши невелику пасмо волосся біля основи, потягніть за неї, поки не відчуєте легку біль. Пройдіться точно так же по всій шевелюрі. Потім подушечками пальців близько хвилини барабаньте по волосистої частини голови, спускаючись від маківки до скронь і потилиці. Після цього притисніть долоні до щік і пригладьте волосся у напрямку до потилиці. Від нього рухайтеся по шиї до кута нижньої щелепи, потім до підборіддя і вгору до чола. Повторіть 10 разів.

Чому в літаку болить голова (повітряна мігрень) і чи можна допомогти?
Чому в літаку болить голова (повітряна мігрень) і чи можна допомогти?
Такий подушки у вас немає?