Полезные материалы

Дихальна гімнастика для комплексного зміцнення судин головного мозку та шиї

  1. зміцнююча гімнастика
  2. Дихальна гімнастика
  3. Гімнастика по Бубнівська
  4. Гімнастика для людей з гіпертонічною хворобою

Захворювання судин головного мозку і атеросклероз зокрема, відбивається на повсякденному житті людини.

Проблеми починають виникати, коли холестерин поступово відкладається на стінках судин, тим самим утворюючи атеросклеротичні бляшки, які не дозволяють крові циркулювати в її нормальному режимі.

При прогресування хвороби бляшки повністю закупорюють проходження крові і призводять до виникнення інфаркту, інсульту чи раптової смерті.

Для лікування захворювань судин застосовують медикаментозний метод, фізіотерапію і у важкому випадку хірургічне втручання. Тренування показують вражаючу ефективність в лікуванні серцево- судинних порушень мозку .

зміцнююча гімнастика

  1. У положення лежачи підніміть руки і ноги і трусіть ними протягом 2-3 хвилин. Дана вправа надає відмінний ефект на укреленіе капілярів, позбавить від шлаків, активує нервові закінчення, стимулює кровообіг і підбадьорить.
  2. Лягайте на спину і відкиньте назад руки. Пальці ніг спрямовані до голови, після чого всім тілом тремтіть протягом 2 хвилин. Дана вправа дозволяє поліпшити кровообіг і судинний тонус.
  3. Ляжте на спину і підніміть ноги, підтримуючи їх за нижню частину спини в положенні «Берізка» 3-4 хвилини.
  4. Повороти тулуба з відведенням рук до спини стоячи. Повторити 4-5 разів.
  5. Махи ногами в діагональному напрямку перед собою.

Гімнастика для судин шиї та голови

Щоб головний мозок підтримував свою функціональність, необхідно стежити за судинами шиї, де проходять артерії, що живлять голову киснем і корисними речовинами. Через постійне напруження в шийному відділі, напружуються судини, затискаються нервові закінчення, які призводять до головного болю, запаморочення і порушення кровотоку.

Тому придумані спеціальні тренування, які цілеспрямовано впливає на судини, покращуючи кровообіг.

Для шийного відділу рекомендується комплекс занять для зміцнення судин:

  1. Притисніть до стіни натискаючи тулубом. Зробіть вдих і зупиніться в такому положенні на 4-6 секунд. Важливо при виконанні напружувати шию. Поверніться у вихідну позицію. Повторіть 5-6 разів.
  2. Вправа виконується сидячи поклавши руку на лоб. Натискайте долонею на голову і нахиляйте її назад до дотику. Затримайтеся в цьому положенні на 10 секунд без дихання, після чого видихніть і відпочивайте близько 15 сек. Повторюємо 5-6 разів.
  3. Обертаючись головою, зі зміною сторін по 10 разів.

Дихальна гімнастика

Тренування для судин дозволяють наситити мозок киснем, надати заспокійливий ефект на нервову систему і підтримує його функціональну здатність. Часті стреси призводять до того, що дихання тканин порушується, людина дихає поверхово і часто, знижуючи надходження кисню до голови.

Ефективні дихальні вправи для розширення судин і відновлення нормального кровотоку:

  • Розслабте нижню щелепу, злегка відкрийте рот, доторкніться язиком до піднебіння. Дихайте спокійно і рівномірно, вдихніть і видихайте намагаючись зробити це одночасно через ніс і рот. Застосовуйте вправу вранці і ввечері по 15 хвилин.
  • Положення сидячи, спина рівна, ні на що не облакачівайтесь. Ступні притиснуті до підлоги, а коліна під прямим кутом. Пальцем закрийте по черзі одну і другу ніздрю, зробіть глибокий вдих, нехай в процесі беруть участь живіт і груди. Затримайте дихання на 5 секунд і видихніть. Виконуйте комплекс протягом 5-7 хвилин кожен день.

Проробляйте вправи регулярно. Вони дозволять зміцнити і підвищити тонус і еластичність судин, заспокоїти нерви і знизити ймовірність виникнення тромбів.

При порушеннях судин застосовується йога, де ефективна робота з дихальними підходами.

Гімнастика по Бубнівська

комплекс для судин головного мозку по Бубнівська показаний людям, які перенесли інфаркт або інсульт. Однак вправи, розроблені лікарем, впливають на весь шийний і мозковий відділ, хребетний стовп.

В ЛФК Бубновського входять вправи:

  • Встаньте на карачки і упріться ногами, руками в підлогу, повністю розслабтеся і проведіть в цьому положенні близько 1-2 хвилин.
  • Плавно вдизайте і видихайте, згинайте спину по черзі вгору і вниз. Повторювати вправу 10-15 разів.
  • Прийміть вихідне положення. Зігніть праву ногу в коліні, а ліву ногу відтягніть назад. Витягайте праву ногу вперед і опускайте якнайнижче. Виконати дії з іншою ногою, а в кінці вправи робиться видих. Повторювати 20 раз.

Закріпіть тренування прийомом холодного душу і розтиранням теплим рушником. Лікар радить збалансувати своє харчування, нормалізувати сон. І тільки тоді можна перемогти будь-яке захворювання.

Гімнастика для людей з гіпертонічною хворобою

Гімнастичні заняття при гіпертонії відрізняються, так як вправи можуть сприяти підвищенню тиску. В цьому випадку руху для підтримки судин повинні бути плавними, а подих рівномірним.

Гіпертонікам рекомендується комплекс занять:

  • Обов'язково зробіть розминку перед виконанням вправи. Походіть по кімнаті з поворотами тулуба. Робіть махи руками, згинання та присідайте. Тривалість 5 хвилин.
  • Прийміть положення сидячи на стільці. Поставте ноги трохи ширше плечей, а руки підніміть. Одна рука опускається, а інша відводитися тому, при цьому нахиляючись до колін. Голова і погляд спрямовані прямо.
  • Стоячи або сидячи розведіть руки в сторони, роблячи при цьому вдих. При видиху нахиляйте корпус в одну сторону. Проробляйте ті ж дії, але з нахилом в протилежну сторону.
  • Положення рук в сторони, а корпус тримайте прямо. Нога відводиться вправо і утримується протягом 10 секунд на висоті приблизно 30 см.

Проконсультуйтеся з вашим лікарем для виборп певного комплексу вправ.

Автор статті: Лікар невролог Маху Костянтин Олегович.

Відео