Полезные материалы

Йога при шийному остеохондрозі

  1. синдроми захворювання
  2. причини захворювання
  3. Вплив йоги на хребет
  4. Поради перед йогою для шиї при остеохондрозі
  5. Комплекс вправ йоги при шийному остеохондрозі

Шийний остеохондроз - це вікове захворювання, яке зустрічається у кожного третього. Симптоми захворювання доставляють масу негативних відчуттів, такі як: частий головний біль, болі в шиї, запаморочення. Йога при шийному остеохондрозі знімає напругу м'язів і дозволяє забути про неприємні відчуття в шийному відділі.

синдроми захворювання

Давайте більш детально розберемося з проблемою шийного остеохондрозу. При цьому захворюванні рухливість хребців обмежена. Це пов'язано зі зміною міжхребцевої хрящової тканини. Тертя хребців посилюється, звідси і з'являється ниючий біль і дискомфорт при рухах. Міжхребетні диски з часом втрачають свою еластичність і стискаються, тиск на хребці збільшується, що сприяє їх подальшому руйнуванню.

причини захворювання

Шийний відділ є особливо вразливим до наслідків неправильного способу життя. Ми вже з юних років знаємо про тягнуть болях в спині при довгої сидячої роботи або інтенсивному фізичній праці, однак, це не єдині причини виникнення остеохондрозу:

  • При порушеннях постави остеохондроз є звичайним захворюванням.
  • Сидячий спосіб життя або недолік фізичної активності завдають непоправної шкоди спині і шийного відділу.
  • Неправильне харчування і шкідливі звички.
  • Спадкова схильність до захворювання.
  • Надлишкова маса тіла.
  • Часті стреси й емоційне напруження.

Всі ці причини збільшують ризики захворювання на остеохондроз.

Вплив йоги на хребет

Вплив йоги на хребет

Йога при остеохондрозі шийного відділу ефективно налагоджує обмін речовин, покращує кровообіг, знімає напругу в м'язах і зміцнює їх. М'язи після вправ йоги формують посилений м'язовий корсет, надійно утримує хребет. А зменшення навантаження на хребет позитивно впливає на весь організм.

Пози йоги виконуються повільно, не створюючи напруги, розтягують хребет, надаючи йому гнучкість. Тіло оздоровлюється, імунітет стає сильнішою. І все це досягається при систематичних заняттях для шийного відділу хребта.

Важливо! Дослідження американських вчених показали, що заняття йогою для шиї при лікуванні остеохондрозу більш ефективні, ніж медикаментозне лікування. Головне правильно підібрати цикл вправ.

Під час занять поліпшується потік крові, відбувається її посилене насичення киснем. Це величезний плюс і для внутрішніх органів. Йога чудово впливає не тільки на шийний і спинний відділ, а й на організм в цілому. Так само величезним плюсом є те, що пози йоги можна виконувати в будь-якому віці. Заняття будуть однаково корисні як дітям, так і літнім.

Поради перед йогою для шиї при остеохондрозі

Йога - стародавнє учення, що дозволяє досягати душевного балансу, зосереджуючи енергію і пізнаючи внутрішній спокій, а так же надаючи тілу здоров'я. Йога дозволяє вилікувати як тіло, так і розум. Це ціла наука, що дозволяє жити в гармонії. Ми підібрали комплекс асан, які сприяють оздоровленню шийного відділу і спини. За бажанням, можна індивідуально підібрати комплексну тренування.

За бажанням, можна індивідуально підібрати комплексну тренування

Пози йоги при шийному остеохондрозі

Якщо ви новачок, перед початком занять ознайомтеся з деякими нюансами. Якщо йога для Вас вже не в новинку, можете сміливо пропустити цей пункт.

  • При остеохондрозі шийного відділу хребта необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем з приводу допустимих навантажень.
  • Перед вправами необхідно відпустити всі переживання і проблеми. Найкраще попередньо включити розслаблюючу музику, відволіктися від зовнішнього світу і зануритися в свій власний внутрішній простір.
  • Йога не вітає квапливість. Всі асани необхідно виконувати повільно, але ретельно, відчуваючи роботу і натяг кожного м'яза.
  • Чи не фокусується на неприємних відчуттях, розслабтеся і постарайтеся відпустити фізичні почуття. Якщо відчуваєте гострий біль, необхідно призупинити вправу.
  • Кімнату краще провітрити або виконувати пози на свіжому повітрі. Це благотворно впливає на якість вправ і на умиротворення стану.
  • Йогою краще займатися вранці або ввечері. Якщо тренування вранці, бажано, щоб після занять у Вас був час заповнити енергію і відпочити. Вечірні заняття краще закінчувати подальшої медитацією і відходу до сну.
  • Вправи йоги при остеохондрозі шийного відділу ефективно доповнювати плаванням у водоймі або басейні. Плавання позитивно впливає на м'язи спини, і одужання буде проходити швидше.
  • Після тренувань допускається приймати теплий душ або ванну для розслаблення м'язів.
  • При захворюваннях шийного та спинного відділів зверніть увагу на Ваш матрац. Найкраще замінити його на ортопедичний. Ортопедичне поверхню сприятиме правильному розташуванню хребта, його розслабленню і відновленню.

Йога безпосередньо впливає на емоційний стан людини. Ви відразу помітите результат. Після двох тижнів тренування Ви станете більш врівноваженим, після місяця відчуєте значні поліпшення в області шиї, після 2 місяців сидяча робота стане менше нагадувати про себе ниючими болями. Згодом тренування дають настільки разючий ефект, що відмовитися від них вже вкрай складно. Плюс до всього, підтягнуті форми і гнучкість підвищать самооцінку і поліпшать настрій.

Комплекс вправ йоги при шийному остеохондрозі

Ми підготували вправи йоги для шийного відділу хребта, які підійдуть навіть для початківців.

Ми підготували вправи йоги для шийного відділу хребта, які підійдуть навіть для початківців

Пози йоги при шийному остеохондрозі

Отже, розстеліть килимок в приміщенні, де Вам було б зручно і нічого не відволікало.

поза 1

Перша вправа починаємо з розслаблення і невеликий медитації. Сідаємо на килимок. Ноги складаємо «по-турецьки» або ж в позу лотоса, якщо це не доставляє дискомфорту. У цій позі необхідно закрити очі і відпустити всі думки, що з'єднують Вас з зовнішнім світом. Ця вправа не обмежена за часом. Ви можете розслаблятися, скільки цього вимагає Ваше тіло. Як тільки відчуєте, що готові, відкривайте очі.

поза 2

Положення стоячи, дихаємо: при вдиху піднімаємо руки над головою, зводячи їх в намасте, тягнемося всім тілом вгору, піднімаючись на носочки. При видиху виходимо в початкове положення. Повторити вправу 5 разів.

поза 3

Поза стоячи. Руки уздовж тулуба, акуратно обертаємо головою спочатку вправо, потім вліво. Таким чином, розігріваємо м'язи шиї. Поверніть голову і трохи затримайте її рукою, відчуваючи, як м'язи шиї тягнуться. Повторіть вправу на обидві сторони. Опустіть підборіддя до грудей і затримайтеся. Потім відкиньте голову назад, намагаючись розслабитися в такому положенні.

поза 4

Стійка ноги разом. Руки максимально витягаємо над головою і зводимо в намасте. Праву ногу піднімаємо, згинаємо в коліні і впираємося на опорну ногу. Стоїмо в такому положенні декілька секунд. Те ж саме слід повторити і на ліву ногу.

Те ж саме слід повторити і на ліву ногу

поза 5

Переходимо до пози Воїна. Робимо випад на праву ногу, ліву ногу вирівнюємо. Потім відпускаємо руки від підлоги і максимально подаємо їх вгору, збираючи в намасте. Спина повинна бути рівною, створюючи пряму лінію з руками. У такому положенні необхідно затриматися, а потім повторити на іншу ногу.

Йога при шийному остеохондрозі для початківців може здатися трохи виснажливої, тому наступну вправу можна використовувати для відновлення.

поза 6

Поза дитини. Лягаємо на килимок, коліна згинаємо під собою, руки простягаємо уздовж тіла, лоб кладемо на килимок. У такій позі глибоко дихаємо і відновлюємо енергію.

поза 7

Сідаємо на коліна. Руки витягаємо вперед. Відштовхуємося руками і прогинаємо спину. Лежимо з упором на руки, максимально прогинаючи поперек, притискаючи стегна і ноги до підлоги. Потім повертаємося в початкове положення і знову повторюємо вправу.

поза 8

Поза собаки. Ноги на ширині плечей, опускаємо тулуб, долонями впираємося в килимок. Стегна прагнуть нагору, утворюючи кут. П'яти намагаємося повністю опустити на підлогу. З пози виходимо в положення стоячи, поступово розкручуючи хребет.

поза 9

Положення стоячи. Зберіть руки в намасте, підійміть їх над головою і прогніться назад. Затримайтеся на пару секунд. Потім компенсуйте вправу і опустіть руки до шкарпеточок.

Потім компенсуйте вправу і опустіть руки до шкарпеточок

поза 10

Положення стоячи. Руки зводимо за спиною в замок, прогинається в спині і в шиї. Зафіксуйте положення в максимальному натягу.

поза 11

Положення стоячи. Ноги на ширині плечей. Руки піднімаємо вгору і починаємо нахиляти корпус до освіти паралелі з підлогою.

поза 12

Положення сидячи на килимку. Ноги витягаємо перед собою. Починаємо нахилятися до ніг. Руки витягаємо, створюючи пряму лінію з корпусом. У положенні максимального натягу затримуємося, а потім компенсуємо енергію в позі дитини (поза 6).

Після виконання нескладних вправ йоги при остеохондрозі шийного відділу хребта Ви відчуєте розслаблення м'язів проблемних зон спини і шиї. Найкраще після закінчення занять заповнити сили за допомогою медитації, уявити все хороше, згадати приємні моменти, подумки наповнити себе позитивною енергетикою і відчути, як приємно ця енергія розподіляється по Вашому тілу.

Займайтеся йогою і будьте здорові!