Полезные материалы

Легкоусвояемая їжа - основа харчування при струсі мозку

22 серпня 2014 р

Якогось специфічного харчування для людей після струсу головного мозку не існує. Корисними вважаються фрукти, овочі, варена і парова їжа. Виключити радять шоколад, солону їжу, міцний чай і каву, смажене і жирне. Дієта залежить від супутніх захворювань і від прийнятих препаратів. Так, наприклад, прийом деяких сечогінних засобів вимагає дієти з підвищеним вмістом калію (курага, молочні продукти, запечена картопля).

При струсі головного мозку лікар призначає постільний режим і раціон харчування, що складається з легкозасвоюваній їжі. При цьому найкраще вживати свіжі продукти, відварені або приготовані на пару. Також не варто переїдати, щоб додатково не навантажувати організм.

Корисні продукти при струсі головного мозку

При струси корисно вживати вітаміни групи В, так як вони нормалізують роботу нервової системи. Вони містяться в печінці, свинині, горіхах, спаржі, картоплі, устрицях, яєчному жовтку, гречці, бобових (квасоля, горох), пивних дріжджах, хлібі з висівками, молоці й рибі.

Для повноцінного засвоєння вітамінів групи В організм повинен отримувати залізо. Його джерелами є гречка, вівсянка, ячна крупа, пшениця, бобові, шпинат, печінка, кизил, м'ясо птахів (голуби, курка).

Крім того, в м'ясі птахів міститься ще і лецитин, який нормалізує роботу головного мозку. Також він є в яйцях, печінці та сої.

У цей період корисно вживати овочеві і круп'яні супи на рибному або м'ясному бульйоні, борщі, розсольник або борщ, так як вони покращують травлення.

Для максимального збагачення організму вітамінами і корисними мікроелементами необхідно вживати овочі, фрукти і зелень.

При струсі раціон харчування повністю залежить від прийнятих медикаментів. Наприклад, якщо пацієнту призначені сечогінні засоби, потрібно збільшити кількість споживаних продуктів з вмістом калію. Це можуть бути курага, молочні продукти, запечена картопля, різні види горіхів, бобові, родзинки, чорнослив, морська капуста.

Корисно вживати молоко і молочні, а також кисломолочні продукти ще й тому, що в них міститься кальцій, який підвищує імунітет і позитивно впливає на обмінні процеси в організмі.

Дуже важливо регулярно їсти рибу, так як вона містить поліненасичені жирні кислоти класу Омега-3.

Прийом в їжу продуктів з вітаміном С допомагає організму боротися зі стресами і покращує його загальний стан. Джерелами цього вітаміну є шипшина, чорна смородина, солодкий перець, цитрусові, жимолость, капуста, калина, горобина, шпинат.

Також для нормалізації роботи мозку і його захисту від стресу потрібен магній, який міститься в гречці, ячної крупі, вівсянці, пшоні, різних видах горіхів, морській капусті, бобових.

Можна додати в свій раціон мед і сухофрукти, так як вони містять глюкозу, необхідну для роботи всіх клітин організму, в тому числі і клітин головного мозку.

Для збагачення організму жирами краще використовувати горіхи і рослинне масло, наприклад, оливкова.

Небезпечні і шкідливі продукти при струсі

Медики радять виключити прийом алкоголю мінімум на рік після струсу, так як він надає додаткове навантаження на кровоносні судини.

У цей період краще виключити солону і гостру їжу, щоб не порушувати водно-сольовий баланс в організмі. Крім того, спеції підвищують апетит, що може привести до переїдання і ожиріння.

Спровокувати появу надмірної ваги може і надмірно жирна, копчена, смажена їжа.

Також в цей час краще відмовитися від випічки з маргарином, шоколаду та кондитерських виробів у великих кількостях. Однак важливо пам'ятати, що за умови помірного вживання шоколад надасть позитивну дію, так як в ньому є глюкоза.

Не варто зловживати міцним чаєм і кавою, так як в них міститься кофеїн. Через свого стимулюючого впливу на нервову систему він може посилювати головні болі і підвищувати тиск.

За матеріалами: edaplus.info